Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted milyen kutyát vegyek?

Szerinted milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

Szóval, panelban lakok. Kis mozgásigényű, nyugodt természetű kutyust szeretnék. Rövid szőrű legyen vagy legalábbis ne hulljon a szőre.

Milyen fajta kutyus felel meg nekem?


2011. júl. 4. 19:40
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

A shih-tzu az szőrhullatós, azt ne...

viszont egyet kell értenem az elsővel... nem kell neked kutya.

2011. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
2011. júl. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hogy "kicsi mozgásigény" nem arra értettem hogy ne kelljen levinni sétálni, hanem arra hogy mivel városban élek nem tudná kimozogni magát. Kínozni pedig nem szeretném.
2011. júl. 5. 10:38
 14/33 A kérdező kommentje:
Egyébként az első és a nemtudom hányadik válaszolótól kérdezném, hogy mire alapozza ezt kijelentést?
2011. júl. 5. 10:40
 15/33 anonim ***** válasza:
69%
Ne torodj veluk, nagy okos allatvedoknek akarnak latszani, de az tuti hogy meg nem jartak menhelyen. Persze az idealis otthon egy kutyanak egy nem dolgozo, sportos, milliomos gazdi, 200nm kerttel. Bizonyara jobb lehet a kutyanak egy 1x1 es ketrecbe minimalis kajaval, es ahol maga ala kell hogy piszkitson mint egy szereto gazdi laba melett egy varosi kis lakasban napi 3-4 setaval es rendes kajaval.
2011. júl. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
utolsó, köszönöm:) Sok embernek van kutyája panelban is és nem látom őket boldogtalannak:) mármint a kutyákat:D
2011. júl. 5. 13:49
 17/33 anonim válasza:
Mopsz, csivava v pireneusi törpespicc. Nekem a leguccsó tetszik. :)
2011. júl. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
0%
minek panelba kutya?? -.-" állatkínzás szegénynek, majdnem egész nap a négy fal között..:S vegyél cicát, hörcsögöt, halat..stb. ilyeneket!
2011. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
lakásban inkább kutyát mint macskát.a macska mászik a függönyre koptatnia kell a körmét ugrál mindenhova.stb.a hörcsög vagy valami kis állatka az megfelelne de hogyha magányosnak érzi magát valaki és igaz barátra vágyik akkor addig keressen (ne kapkodja el a döntést) amíg meg nem találja a megfelelő kutyát.sok esetben a nagyobb testű kutyák jobban bírják a lakást.pl: boxer vagy bordói..az ilyenek h csivava v. jorki túl sokat ugrálnak nem lehet tőlük lépni mindig a lábad alatt vannak de mint a boxer elül melletted a kanapén és a te ritmusod szerint éli mindennapját...ez csak tapasztalat volt és tanács!
2011. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolóval nem értek egyet! A kutyának a gazdija jelenléte fontos, nem az, hogy hol lakik.


Saját példám: panelben lakunk, 3 ember, 2 macska, 1 kutya. A szüleim sokáig ellenálltak annak, hogy kutyánk legyen, aztán egyszer találtam 5 újszülött kiskutyát, akiket hazavittem, és cumiztattuk őket... A lényeg, hogy az egyik babácskát megtartottuk, nem tudtuk, milyen ősei vannak, mekkora lesz stb. Jó nagy lett. És semmi baja nem volt attól, hogy bérházban lakott. Napi 3 séta, ebből 2 legalább tovább tartott 1 óránál. Labdáztunk, nagyokat sétáltunk, bicikliztem, ő meg futott mellettem, kivittem úszni a közeli patakba.

A szomszédok soha nem panaszkodtak rá, hogy ugatna, soha nem szedett szét semmit, pedig sokat volt egyedül. Viszont fitt volt, egy csinos, jól karbantartott kutya.

Aztán elköltöztünk kertes házba. Eleinte még járt sétálni sokat apukámmal, később csak hétvégente egy rövid séta. Egész nap kint van a kertben, de mégsem mozog. Ennek eredményeként meghízott, ha megfuttatom, sántít, megrándul a lába...Igaz, meg is öregedett, bár ez nem látszik rajta.

Egyébként nem lett száműzve a kertbe, ha otthon van a család, ő is bemehet a házba, a kanapén alszik, nem kell éjszakára sem kimennie.


Én nem látom, hogy boldogabb vagy szomorúbb lenne, mint még panelkutya korában. Akiket szeret, és akik szeretik körülötte vannak, és ez neki elég!


Egyébként ott, ahol laktunk, volt aki 3 kutyát tartott a lakásban, volt aki bernáthegyit, volt egy dogos néni, 80 éves volt.

2011. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!