Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull? Mit gondoltok róla?

Pitbull? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Jól kijön kis állatokkal mint pl yorki?? Honnan vehetnék olyan kutyust ami nem ideggyenge? Mik a tapasztalatok vele?
2011. júl. 5. 09:31
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
56%

"Hát tuti, hogy nem csinál a kivágott részekben semmit sem a kutyával csak azt amit bemutat!!! "

honnan tudod? ott voltál? egyszer-egyszer még a "szúnyogriasztó" is látszik a kutyák nyakán. meg hát láttam én már netes vidit arról, amikor összeugrottak az ő kutyái is. ő sem csodatevő. érti a dolgát, az kétségtelen, csak nagyon megtévesztőnek tartom azt, hogy boldog-boldogtalan ezzel példálózik, mikor valaki keményebb fajtáról tesz fel kérdést. Jan Fennelt ennyivel egyébként jobban tisztelem, ő megírta a könyve legelején, hogy harci kutyákra nem alkalmazható a módszere! a karakán pásztorkutyákat nem tette hozzá, de ezért nem kárhoztatom, végülis az egyesült királyságban nemigen fordul elő olyan.


"A pit bull is kutya"

hol írtam ennek ellenkezőjét? kutya, természetesen. van neki egy adott ösztönkészlete, ami MÁS, mint a többi kutyáé. testbeszéddel kommunikálnak, csak nem mindig beszélnek egy nyelvet. a fajtákat az ember alakította ki, sarkította bizonyos tulajdonságaikat. a border collie mintázza a vadászat viselkedésformáit, egészen az ölés előttig, ölni nem fog, mivel a sok évtizedes szelekcióval ezt eltompították nála. a pit bull viselkedésformáiban is ott van természetesen a farkas, de ha harcra kerül sor, akkor már az ember keze is meglátszik a dologban. sok generációs vonaltenyésztés, beltenyésztés, szigorú szelekció (csak a győztesek maradhattak életben), és már el is távolodott az ősétől. de ahogy a border collie-nál is van olyan, amelyik öl (vagy legalábbis kárt tesz a birkában), úgy pitnél is előfordul olyan, amelyik eléldegél falkában. de attól még nem ez az általános. nem tudom jobban elmagyarázni...


ma 11:19

erről beszélek... szerencsésen belenyúltál, nyugis kutyáid vannak. de ettől még nem kéne melldöngetve hittéríteni, hogy ez azért van, mert megnevelted őket. szerencséd volt, ennyi. az elején én is hittem, hogy szigorral helyre lehet utasítani őket... hát nem. hiába volt a helyén minden, hiába nevelkedtek falkában, szocializáltuk mindenfelé, egyszer elszakadt a cérna, és "elindult", hogy a tradícionális pites kifejezéssel éljek. attól még nem hülye a kutya, teljesen jó a kapcsolatunk, sőt, társaságba is vihetem, csak nem engedem együtt labdázni pl egy csapat másik kutyával. teljesen normális kutya, csak éppen pit bull.

amúgy ismerőseim közt is van olyan, aki két nyugis pitet tartott együtt nonstop, szintén meg tudott jelenni velük mindenhol. aztán vett egy harmadikat is, és borult a képlet... pedig ugyanúgy nevelte, mint a többieket. egyszerűen ott már nem volt olyan szerencsés a keze kiskutyaválasztáskor. Neked harmadjára is szerencséd volt, ennyi.

amúgy igaz, a gazdán múlik. ha felelős a gazda, akkor belátja, hogy a kutyájánál erre a dologra figyelnie kell, és ha nem lehet falkában tartani, akkor gondosan elszeparálva tartja.

2011. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
63%
11:52, egyáltalán nem értek veled egyet. Azért, mert te nem bírsz el a kutyáiddal, nem kell megbélyegezned a fajtát. Persze ismerem a "fajtádat". Nagylegény vagy. Több pites barátom van, mindegyik kutyája megbízható, nem hinném, hogy mindannyian belenyúltunk. Egy kutya, fajtájától függetlenül megtanítható a társadalmilag elfogadható viselkedésre. Azért nem kell kutyát tartani, hogy felvághass vele, neked pitjeid vannak a hátsó kertben.
2011. júl. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
59%

ma 12:26


szövegértelmezési problémák...?


írtam, hogy eljárunk a kutyákkal közösségbe, folyamatosan dolgoznak, versenyekre járunk... nem balhéznak, "társadalmilag elfogadhatóan viselkednek". DE nem tartom őket mind együtt, falkában! az, hogy séták során, találkozások alkalmával nincs baj a kutyákkal, az nem jelenti azt, hogy nonstop együtt tartva, felügyelet nélkül sem lenne. bármikor jöhet egy olyan szituáció, amin két kutya összekülönbözik.

írtam már egyszer - nem tudom hogy fogalmazzak, hogy sikerüljön is megérteni - nekem is vannak kutyáim, akik együtt vannak tartva. nonstop. mert tudom, hogy náluk nincs balhé, de attól még vannak olyan kutyáim, akiket nem lehetne így éjjelre is összezárni, mert ha valami hülyeségen összezörrennek, akkor csúnya vége lenne. lehet, hogy ellennének együtt napokat,heteket, vagy hónapokat, de csak egyszer történjen baj...


nem tudom honnan jött, hogy nem bírok a kutyáimmal, teljesen jó a kapcsolatom velük, bárhonnan behívhatók, mint írtam - mert ezt is írtam, csak a felfogással úgy látszik gondok vannak - még rájuk acsargó kutyák közelében is csak rám figyelnek. de ez nem jelenti azt, hogy csak úgy elengedném őket labdázó kutyafalkába a parkban. mert annak nagyon magas volna a rizikófaktora. egyszer kell csak egy idegen kutyának beléjük kötnie, nem gumicukorból vannak, hogy csak úgy hagynák...


azt megint nem értem, hogy miért én volnék az, aki leírja a fajtát? tartom a fajtát, tisztelem, szeretem és szívemen viselem a sorsát, ezért igyekszem objektíven tájékoztatni az érdeklődőt, hogy nem plüsskutyát készül beszerezni, hanem egy harcra szelektált terriert, amivel nem biztos, de LEHET, hogy bajok lesznek falkásítás terén. nagyon sok olyan eset van, amikor pitet "idegbetegnek" titulálnak és kivágnak csak azért, mert kutyázik... a kedves gazdi meg erre nem volt felkészülve, hát inkább kipaterolja. holott a pitnél a kutyázás ugyanolyan, mint az agárnál az űzés... erre lett kitalálva, ösztönszinten rögzítették ezt benne. lehet, hogy a mai kulturkutyásnak nem tetszik, de valamit valamiért.


és mit értesz azon, hogy több pites barátod kutyája is megbízható? összezárnátok őket utcafronti udvarban három napra? mert az, hogy együtt tudtok sétálni, az nagyon nem ugyanaz, mint együtt tartani őket.


nagylegény vagyok, persze :D amilyen nagy csak egy lány lehet :D

2011. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

12:26


Milyen vérvonalú pitjeid vannak? És a haverjeidnak?

2011. júl. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

"Hát tuti, hogy nem csinál a kivágott részekben semmit sem a kutyával csak azt amit bemutat!!! "


Ott vagy a forgatáson és látod?


Tudod ez a NatGeo nem más, mint show.


Itt nem az a lényeg, hogy mit mutat meg, hanem az, hogy mit nem...

2011. júl. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
Bocs, de te sem tudhatod, hogy csinál-e valamit-e a kutyákkal hiszen te sem vagy ott!! Más részt meg van olyan hogy össze akaszkodnak a kutyák, de nem az a lényeg, hanem az, hogy letudja őket rendesen állítani és a korrigálásai is.
2011. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
60%

1. Minen filmben vágnak.

2. Volt benne olyan, hogy a kutya acsaro, morog rá meg ugatja, aztán vágás és tök nyugodt.


Ez inkáb valószínűsíti a nyugtató beadását mint az energiával megvuduzást.


Meg ha ő valóban kutyasuttogó lenne, nem lenne szükség a kutyákon az elektromos nyakörvre...

2011. júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Nincs is rá szüksége, de úgy könnyebb neki. Meg megmutatja a kutyák gazdáinak, hogy hogy kell használni az elektromos nyakörvet, hogy ne kerüljenek veszélyes helyzetbe.
2011. júl. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
60%

Persze. Repülni is tudna valójában, csak azért használ hozzá repülőgépet, mert úgy könnyebb neki.


De ha megmutatja a gazdáknak, hogy hogy kell elektromos nyakörvet használni, akkor ez miért nincs fenn a filmeken?

2011. júl. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Ezt meg hogy érted, hogy nincs fenn a filmeken?
2011. júl. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!