Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull? Mit gondoltok róla?

Pitbull? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Jól kijön kis állatokkal mint pl yorki?? Honnan vehetnék olyan kutyust ami nem ideggyenge? Mik a tapasztalatok vele?
2011. júl. 5. 09:31
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Nem használ nyugtatót te igen okos, mert akkor a kutya is máshogy nézne ki. Másrészt meg akkor hogy-hogy én is tudom alkalmazni ezeket a kutyáimon?? Hát.. nem is tudom, mert nem használ nyugtatót!! Másrészt meg Magyarországon is van egy kutyapszichológus és ő is megtudja ezeket csinálni és nem használ nyugtatót!!
2011. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Miért, neked is egy pitbullfalkád van, akiket bármikor őrizetlenül hagyhatsz és nem fogják bántani egymást?


Jah és gondolod nincs egy ekkora nézettséget és ezáltal pénzt hozó tévéshownál lóvé állatorvosra, aki úgy tudja adagolni a nyugtatót, hogy ne látsszon?


Arra meg kíváncsi lennék, hogy ekkora arccal te mit tudsz megcsinálni a kutyáidon. A bármikor magukra hagyható pitbullfalkádon...:-DDD

2011. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Jaj, most miért olyan nagy szám, ha valakinek pit bullja van? Az is csak kutya!! Ugyanúgy "beszél" a többi kutyával. Ha tudni akarod nekünk is már volt olyan, hogy össze verekedtek a kutyáink és ilyen mindenkinél előfordul, simán letudtam állítani őket!! Másrészt meg úgy nem lehetne megtenni!!
2011. júl. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

ma 11:20


nem tudsz értelmezni, vagy már el is felejtetted mi volt a 2. oldalon?


bemásolom megint, csak a te kedvedért.


"A pit bull is kutya"

kutya, természetesen. van neki egy adott ösztönkészlete, ami MÁS, mint a többi kutyáé. testbeszéddel kommunikálnak, csak nem mindig beszélnek egy nyelvet. a fajtákat az ember alakította ki, sarkította bizonyos tulajdonságaikat. a border collie mintázza a vadászat viselkedésformáit, egészen az ölés előttig, ölni nem fog, mivel a sok évtizedes szelekcióval ezt eltompították nála. a pit bull viselkedésformáiban is ott van természetesen a farkas, de ha harcra kerül sor, akkor már az ember keze is meglátszik a dologban. sok generációs vonaltenyésztés, beltenyésztés, szigorú szelekció (csak a győztesek maradhattak életben), és már el is távolodott az ősétől. de ahogy a border collie-nál is van olyan, amelyik öl (vagy legalábbis kárt tesz a birkában), úgy pitnél is előfordul olyan, amelyik eléldegél falkában. de attól még nem ez az általános. nem tudom jobban elmagyarázni...

2011. júl. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Igen, de ha nem tudnád: állat, fajta, azon belüli fajta, név

kutya, pit bull

Aláírtam mi mit jelent. Tehát csak néha tör elő a fajta ösztöne, amikor nem az ember a falkavezér és a kutyának kell betölteni azt a szerepet.

2011. júl. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Jó, majd pár év pitbulltartási tapasztalat után akár nyilatkozhatsz is a témában.


Nem értem, hogy veszik a bátorságot emberek, hogy olyan dolgokban nyilatkozzanak, amit nem éltek át. Ez kb. olyan, mintha én elkezdenék értekezni a rakétatechnológia területén.

2011. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

...pont erről papoltam idáig...


hogy MAGÁRA HAGYVA, EGYÜTT TARTVA lehetnek "falkásítási" problémák velük. minden mást szocializációval, fegyelmezéssel lehet irányítani. ha olyan a kutya, akkor kemény meló az is, de nem lehetetlen. viszont ha echte pit bull, akkor együtt tartani más kutyával (tehát amikor nincs jelen a gazda) bajos lehet, sőt akár kivitelezhetetlen.

2011. júl. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
60%

"Ugyanúgy "beszél" a többi kutyával"


Emberi hasonlatot idevéve.


A többi kutyánál a bunyó olyan, mint a középkori párbajkódex. Kesztyűvel pofáncsapás, ceremóniális események és utána a szabálykönyv alapján megküzdöttek, elfogadták a megadást és utána mindenki ment haza.


A pit meg a kocsmai bunyós. A "mivan, mivan, mivan?", aztán durr és nincs szabály. Megy, amíg le nem szedik vagy a másik nincs vérbe fagyva.


És nem azért, mert degenerált, hanem mert a kitenyésztése során ezt rögzítették benne.

2011. júl. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

"A pit meg a kocsmai bunyós. A "mivan, mivan, mivan?""

ezen most jót nevettem, de tényleg így van :D

like

2011. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Amúgy én is jót röhögtem azon, hogy pit kocsmai bunyós és azon is, hogy mivan, mivan, mivan??? XD
2011. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!