Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell görkorizni egy...

Hogyan kell görkorizni egy kutyával? (sürgős! )

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy előttem menjen, vagy mögöttem? Simán nyakörvvel lehet vele korizni vagy úgy hogy csak egy retipóráz?

Előre köszönöm a válaszokat


2011. júl. 5. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne görkorizz kérlek kutyussal. Ha megbizható, ha nem, veszélyes mókát űzöl. A kutya erősebben megránt, megijed, ránt téged, boka, lábtörés. Nagyon nem jó. Amugy melletted kéne mennie ne huzzon, és te se húzd őt.
2011. júl. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én szoktam korizni a stafimmal.Nem kacsázik össze-vissza,és még nem történt baleset.Előszöris meg kell neki tanitanod,hogy mindig szorosan melletted fusson,nem rángathatja a pórázt semerre,mert nekivihet egy autónak aztán annyi.
2011. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én évek óta görkorizok, és ez egy olyan sport, ahol egy kis kavics, vagy repedés is okozhat hatalmas eséseket. De gondolom nem most kezdenél korcsolyázni, tehát ebbe nem mennék bele jobban.

Azt viszont gondold végig, hogy mi van akkor, ha bármi történik...a kutyád elkezd valamit kergetni, egy másik kutya rátámad, stb. Még ha a kutyád szófogadó is, és idáig nem volt konfliktus, ilyenek akkor is történhetnek, Te pedig ott fogsz bénázni a korival.


Persze meg lehet próbálni, de ezeket gondold át, nehogy baj történjen! És ha neki vágsz, akkor szerintem úgy, hogy a kutya ne tudjon elrántani. Hagyományos póráz (nem flexi) és ne akaszd bele a kezed. Mindkét kezeddel tartsad, de úgy, hogy ha bármi történik, azonnal el tudd engedni.

Húzhat a kutya, de ne száguldjatok, mert annak biztos, hogy esés lesz a vége előbb-utóbb. Tehát kell, hogy tudjad a kutyádat irányítani, és lassítson, ha szólsz neki.

Kerestem egy videót, ebből nagyjából látszik, hogy én hogy képzelem el:

http://www.youtube.com/watch?v=PsbEaSTwGmU&feature=related


Óvatosan, térd-, könyök-, és csuklóvédő nélkül ne indulj el!

2011. júl. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Görkorizni nagyon jól tudok vagy 4 éve, tudom mi veszélyes, szóval abban tapasztalt vagyok, és a kutyám is nagyon jól tudja, hogy nem húzhat soha, nem is próbálkozik már
2011. júl. 5. 19:21
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként teljesen nyugodt környezetben mennénk, ahol nincs kutya, és reggel mikor forgalom sincs és meleg sem
2011. júl. 5. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy azért más. Megértem hogy nyugodt kutyád van, de bármikor megijedhet vmitől. Nekem staffim van, biciklizni szoktunk, de akármennyire hozzá van szoktatva, azért rátart a pórázra, és figyelni kell, hogy egy ütemben szaladjon.
2011. júl. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy balesetveszélyes, ezért is mennénk majd nagyon lassan.

Köszönöm mindenkinek a választ!

:-)

2011. júl. 6. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!