Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék kutyust, de...

Nagyon szeretnék kutyust, de lakásba sosem tartottam jónak. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Szóval már kicsi korom óta szeretnék egy kiskutyát, de mindig lakásban éltünk. Most már önállósodtam, vagyis már párommal élek egy albérletben és egyre jobban vágyom egy kiskutyára. Na már most a párom sem rajong az ötletért, hogy lakásba kutyát hozzak, de azt mondta, hogy ha minden sétáltatás után megmosom a fenekét és nem engedem az ágyra, akkor ő nem fog az utamba állni. Viszont most már én is bizonytalan vagyok. Egy kutya hullajtja a szőrét és van egy alapszaga is, ha jól tudom. Jó ötlet lenne mégis venni egyet? Mindig nagytestű kutyákon gondolkodtam, de egy lakásba mégis ideálisabb lenne egy kisebb fajta. Most már tényleg nem tudom mi a jó megoldás. Mindenki véleménye érdekel.:)
2011. júl. 6. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem 5kutyám volt illetve az 5. egy 9 hónapos sheltie semmi szag meg ezek.foglalkozni kell , jól tartani, tanitani, ápolni stb..amugy minden kutya hullajt szőrt. Ez hülyeség...de ha bizonytalan vagy ne is kezd el csak ha kertesházad lesz pláne nagy kutyát.
2011. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hozzáállással ne vegyél kutyát lakásba. Az a kutya ott lesz neked akkor is amikor mínuszok vannak, akkor is, amikor éppen máshova mennél vagy meló után nem akarsz hazarohangálni levinni, hanem mondjuk a barátnôkkel meginni egy kávét, aztán egy koktélt, akkor is amikor jön a gyerek és akkor is amikor munkahelyet, pasit, lakást stb váltasz. És ezeknek és már a mostani bizonytalanságodnak a kutya inná meg a levét. Várjál még a kutyavállalással! Ez egy jó tanács csak...de gondold át.


Illetve kukkantsd meg ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1964472-dolgo..

2011. júl. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

a szakemberek és a normálisabb kutyatartók egyértelmű véleménye : a kutya társas lény, ott él ahol az ember !

lakásban remekül elvan,és az ember lelkének, testének fizikai,és szellemi erősödésének is hasznára válik !

naponta elvinni sétálni ,futni, takarítani utána , dolgozni a pénzért amit rá költesz, ez mind mozgás :)

ja és a kutyatartók sokkal kevésbé betegednek meg !!

ez tény !

az udvari kutyával éppen annyit kell mozogni, de ezt a gazdák elfelejtik , MERT A KUTYA EGYEDÜL NEM MOZOG AZ UDVARON, CSAK ,HA MÁR FLUSZTRÁLT, IDEGBAJOS,STB !

tehát, a lakásban szerintem jobb!

2011. júl. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a kertben tartott kutyák pártját fogom, vagy azokét akik ki-be mehetnek. Ha megfelelő fajtát választassz nem lehet baj, de sok dolgot kell összeegyeztetni. Pl. a vizsla jófej kutya, de a mozgásigénye határtalan, viszont totálisan szagtalan. Szerintem valami kis testű kutya kéne lakásba, aminek a mozgásigényét ki tudod elégíteni. Van egy ismerősöm akinek bulldogja van, ezeknek nem olyan nagy a mozgásigényük( persze fajtán belül lehetnek változások), viszont nyálaznak, és a szőrük is nagyon hullik. Szóval, nézz utána azoknak a kutyafajtáknak amik szóba jöhetnek, és amelyiknek a leginkább meg tudod adni amit igényel, viszont neked is "kedvező". Amúgy ha naponta leviszed 3szor sétálni, ebből az egyik egy nagy séta akkor nem lehet gond, csak még a szobatisztaság ami kényes téma lehet, meg hát ugye a NEVELÉS!!
2011. júl. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Mindenképpen várok még a kutyavállalással, nem szeretek én sem beleugrani ilyen dolgokba, mindent hatszor körbejárok.:) Hörcsögöm is csak 1 év gondolkodás után lett, úgyhogy nem szeretnék felelőtlenül belevágni, mert pontosan tudom, hogy mivel jár egy kisállat és felelős leszek érte, ami komoly dolog. Elolvastam a másik kérdést és a kommenteket, de azt nem tudom, hogy jó dolog-e, ha már a kutya körül forog az ember élete. Szerintem ez már a ló túloldala. Nagytestű kutyát semmiképpen nem vennék lakásba, az már tényleg nem odavaló szerintem, nem akarom én kínozni szegény jószágot.:S Én azért is agyalok ennyit ezen, mert nehezen tudom elképzelni, hogy egy kutya jól érezze magát egy lakásban. Mindig úgy gondoltam, hogy egy kutya a szabadban érzi jól magát és ezt nem pótolja a napi sétáltatás. Vagy túlgondolom a dolgot? Egyébként tudnátok pár fajtát mondani, ami jól érezheti magát lakásban?

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 6. 19:03
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként biztosan nem lenne elhanyagolva magamat ismerve. Ezelőtt egy pár hónapig a párom édesanyjánál laktunk egy kertes házban és ott lakik egy szuka Puli és mikor én odaköltöztem rettenetesen nézett ki szegény. Szerintem még az életben nem látott sem vizet, nem ollót. Nagyon megsajnáltam és megnyírtam, megfürdettem és onnantól kezdve mindig foglalkoztam vele. Mindig mondták, hogy már öreg, nem tanul meg semmit és amúgy is buta kutya, ahhoz képest én úgy tanítottam meg leülni és lefeküdni parancsszóra, hogy előtte csak az animal planet műsoraiban láttam, hogyan is kell azt csinálni. Azóta is foglalkozom vele, ha visszajárunk látogatóba, úgyhogy szerintem nem lennék rossz gazdi, mert felelősséget érzek irántuk, de pont ezért vagyok bizonytalan is, hogy lakásban is menne-e. Nem tudom érthető vagyok-e.:)
2011. júl. 6. 19:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyáim közül az egyik belvárosi kutyából lett falusi.Másik szaporítónál kennelben élt,soha nem volt lakásban.

Mindkettő benti,ágyban alvós,semmi gond velük.Kijárhatnak nyáron a kertbe bármikor,nem mindig élnek a lehetőséggel,jó nekik a lakásban.

2011. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a szőrhullatás, és egyebek a gond, vegyél uszkárt. Hipoallergén a szőre, teljesen olyan a szerkezete, mint az emberi hajnak, és nem is hullik. Csak kicsit kényes az ápolása, drága kutya.
2011. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!