Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cukorbeteg a kutyám?

Cukorbeteg a kutyám?

Figyelt kérdés

Menhelyről fogadtam örökbe egy vizsla keverék kutyust. Azt mondták az előző gazdája éheztette, azért olyan sovány. Ennek már két éve, és nem hízott semmit, sőt, néhány kilót le is adott. Majdnem a dupláját eszi az etetési útmutató szerintinek, és közepesen aktív. Rendszeresen féregtelenített, nincs hasmenése. Néha kiütések jelennek meg a hasán, amik el is tűnnek néhány nap alatt. Telente bent alszik a lakásban, de szinte minden este bepisil. Több kutyám is van, egyik sem sovány, sőt. Az orvos lerázott többször, hogy biztosan agár vér van benne, és amúgy sem annyira vészesen sovány. Néhány napja eszembe jutott, hogy a cukor betegség is okozhat hasonló tüneteket, így jövő hétre kértem direkt erre irányuló vizsgálatokat. Lehet még esetleg valami más? Ha az, akkor mire számíthatok? Cukorbeteg kutyáknak való tápot nem találok. Vagy nem kell nekik különleges étrend?

Így néz ki szegénykém, annak ellenére, hogy rengeteget eszik...

[link]


2011. júl. 7. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűbb a pajzsmirigy probléma.

(a cukorbeteg kutya rengeteget iszik és nagyon gyakran pisil)

Vidd egy normális orvoshoz, aki rendesen kivizsgálja. Nem neked kéne találgatnod és vizsgálatokat kérned, hanem a dokinak kéne diagnózist állítani.

2011. júl. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, Egy vérvétellel a cukorbetegség, és a pajzsmirigy is kiderül...
2011. júl. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vérvétel megmondja, ha cukra nem jó.

Egyébként a kép alapján nem tűnik annyira nagyon soványnak. Itt-ott kilátszanak a csontjai, de én úgy látom, hogy azért van egy kis pocija, nem olyan beesett a hasa.

Megkérdezhetem, hogy mit kap enni?

2011. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
éppen azért gyanus a pajzsmirigy (cushing kór) mert a medencéje kilátszik,a veséjnél nincs zsír, viszont a hasa telt
2011. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tápot kap. Egy ideig sport tápot evett, de az sem segített. A táp nevét nem nézem soha. A boltban azt veszem, amiben a legtöbb a husi. Van itthon több fajta táp is. Mindennel bepróbálkozok. Most Joserát eszik. A maradékot mostanában hanyagolom, mert a többi jól elhízott, ő meg semmit sem szedett fel. A pajzsmirigyről még nem hallottam. Rákérdezek arra is. Sajnos nekem kell kérni a vizsgálatot, mert nem tudom megalapozni az indokomat arra, hogy beteg lenne. Egyszerűen csak ez a soványság. A testvérei a menhelyen, mind kétszer akkorák, mint ő. Lehet, hogy túlreagálom, de a vérvizsgálat ha nem mutat semmit, akkor leszek igazán nyugodt. Addig nem.
2011. júl. 7. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen dokid van,de a legtöbbnél egy teljes vérkép,vizelet és hasi ultrahang lenne az alap.

Nem az, hogy még egy rohadt vércukrot is neked kell kérned.

2011. júl. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom bántani az itteni orvosokat. Nagyon messzire vagyunk a fővárostól, nagyon kevés az orvos, és sok a beteg. Így megpróbálnak a legsürgősebb esetekre fókuszálni. Ha időpontot kérek is órákat kell várnom, mert beesik egy császármetszés, vagy egy életmentő műtét.
2011. júl. 7. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!