Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyát sétáltatunk, melyik...

Ha kutyát sétáltatunk, melyik oldalra kell szoktatni?

Figyelt kérdés
Szóval melyik oldalon kell sétáltatni?ÉS miért azon?
2011. júl. 7. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Bal oldal. Nem tudom, hogy miért, a kutyaiskolákban így tanítják:)
2011. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bal oldalt tanítják az iskolában, de hogy miért az az oldal, jó kérdés. :D Pedig én évek óta járok kutyasuliba, mégsem tudom.. XD
2011. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kutyasuliban a balra szoktatják, ezért mi is ott sétáltatjuk. elvileg azért mert az emberek többsége jobbkezes és az erősebb kéz így szabadon van.
2011. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a kutyának a jobb oldalán kell menned és a jobb kézben kell elvileg fognod a pórázt. tehát neked a bal oldaladon kell a kutyának mennie!
2011. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

bal oldalon.

én úgy sejtem azért, mert az egész a szolgálati kutyás múltból ered, jobb kéznél van a pisztoly, bal oldal marad hát a kutyának...

2011. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"Vegyük például a lábnál követés végrehajtását. Felmerülhet a kérdés: miért pont bal oldalon kell a kutyának haladni ennél a gyakorlatnál? Nos ennek oka az, hogy az emberek többsége jobb kezes és intézkedésnél (értsd: igazoltatás, vagy fegyverhasználat), a jobb kéznek mindig szabadnak kell maradnia. De említhetnénk még a személyfelkutatást és jelzést (felugatás), a menekülő elfogását, vagy őrzését. Ezek a hivatásos szolgálatban előforduló élethelyzetek teremtették meg az alapot a sportkutyázás alaki követelményeihez és versenyszabályaihoz, melyek nélkül nem lehetne mérni a teljesítményt."
2011. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

bal oldal a kutyasuliban preferált, de igazából a legjobb ha mindkét oldalon megtanulja a kutya a követést.

de a jól nevelt kutyának mindegy melyik oldalon sétál, hiszen a gazda dönt mindig mindenről , útvonal, séta sebessége,szaglászhat-e vagy nem , hol wc-en, stb.

ha megállsz , a kutya is megáll ( anélkül,hogy szólni kellene neki !!!)

és soha sem húzza erősen a pórázt !

na , ezeket könnyű leírni, de rengeteg munka van benne , hogy egy kutya így viselkedjen !!!!!!!!!!!

a lényeg : legyen nyugodt, örüljön a sétának, és legyen lehetősége kitombolni magát SZABADON !

a fáradt kutyával minden könnyebb !

2011. júl. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia!éN NEKEM TELJESEN MINDEGY MELYIK OLDALON MEGY,NEM ÉRTEM MIÉRT KELL EZT MEGSZABNI????,
2011. júl. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!