Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kéne rászánnom egy...

Mennyit kéne rászánnom egy kennel beindítására?

Figyelt kérdés

Jelenleg van 150.000 FT-om. Tisztességes munkával szereztem meg, 16 éves létemre lejártam dolgozni egy bányaféleségbe vizet osztogatni. Na engem most az érdekelne, hogy mennyi pénzbe kerülne ez? Egy jó vérvonalú francia bulldog kutyust tudok szerezni 70.000 FT-ért, amit nővérem áll. Ebből a 150.000 FT-ból tudnák regisztráltatni egy kennelt, illetve tenyészteni a bulldogkámat?


Érdekelne:

- Kennel ára.

- Fedeztetés ára.

- Tápok minősége(Egy fajtát kérnék ha lehet.)

- Oltások ára.


Köszönöm válaszotokat!


2011. júl. 7. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha bulldogot szeretnél tenyészteni, készülj fel rá hogy a gatyádat is ráköltöd. Az egyik legproblémásabb fajta. Ugyanis csak császárral tud szülni mert a szuka csípője szűkebb mint a születendő kiskutyák feje. Azonkívül sok esetben meg csak mesterséges megtermékenyítéssel tudod őket tenyészteni. A bulldog ráadásul légúti problémákkal is küzdhet a rövid pofa miatt. Nagyon oda kell figyelni arra is, hogy pl ne hízzon el. És egy jó vérvonalból származó bulldog nem 70000, hanem 150000 sztem. Van amúgy törzskönyve? Vagy csak azt mondják "jó vérvonal"ból származik? Vagy utánadküldik? A kutya szűrve van az örökletes betegségekre? És mégvalami: Magyarország nem arról híres, hogy nagyon nagy az állattartási kultúra. Ha tenyésztés abból nem fogsz tudni meggazdagodni, vagy megélni. Ha mindenáron tenyészteni szeretnél, akkor konzultálj tenyésztőkkel, és mindent tudj meg az adott fajtáról. És azon is gondolkodj el mit csinálsz a kicsikkel, ha nem jön össze? A kutyatenyésztés nem abból áll, hogy veszünk egy kant és egy szukát, pároztatjuk oszt' jó'van.
2011. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Törzskönyvvel, mindennel együtt megkapom. Oltva, féregtelenítve, csippelve, + még nagyon sok tartozékkal. Azért kapom ilyen olcsón mert kollégák testvéremmel.(társak, rendőrök)


Igen, gondoltam erre, de a pénz nagyon nem akadály. A kiskutyákat szerintem eltudnám helyezni. Megköszönném, ha a kérdéseimre is válaszolnál, rendesen. ( Nem "köcsögösködésből" mondom.)

2011. júl. 7. 21:20
 3/14 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy olyan jó vérvonalú az a kutya 70 ezer forintért? Mert nekem elég olcsónak tűnik egy fajtatiszta francia buldogért és sokkal jobban járnátok, ha inkább kicsivel több pénz rászánnátok a kennel alapjaira, mert ez fogja meghatározni a kennel jövőjét.

Annyira nem kell előre rohanni, hogy kennelnév kiváltása meg fedeztetés, mert feltételezem kölyök kutyát vesztek. Felnőttel én semmiképp nem kezdenék a helyetekben.

MEOE tagsági díj 7500 ft, ezt érdemes először befizetni. A kennelnév kiváltása 20 ezer forint, fedeztetés pedig egy kölyök árának felel meg, ami változik a kan eredményeinek, származásának függvényében.

A teljes oltási program kölyök kutya esetében olyan 20 ezer körülre jön ki.

Tápból megéri prémium minőségűt etetni a kutyával, a tenyésztő, ahonnan majd hozod a kutyádat biztos fog tudni ajánlani márkát. Az Acanat és az Orijent mondják a legjobbnak.

Mégis, ami a legnagyobb tétel a kutyázásban az a kiállítások, szűrések. Buldog esetében nagyon kell ügyelni a kutya egészségére, mert sok betegségre hajlamosak. Kiállításokon mindenképp illik megmutatni a kutyádat, mert csak egy jó küllemű kutyával érdemes elkezdeni tenyészteni. Itt megismerkedhetsz a többi tenyésztővel, tapasztalatokat gyűjthetsz, megismered a rendelkezésre álló kanokat, megtudod a kutyád hibáit és jó esetben jól fogsz szórakozni. Egy nevezés 4-5 ezer forint, ehhez még hozzájön az útiköltség, kiállítási felszerelések.

2011. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Barátod a gugli :)


Itt egy link:


[link]

2011. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jobban szeretném hallani szakemberek szájából, akikkel megvitathatom a kérdést, és nem csak elolvasni, és sok kérdést válaszolatlanul hagyni!


Azért 70.000 mert testvérem társa már vagy 5 éve a rendőrségen.

2011. júl. 7. 21:28
 6/14 anonim ***** válasza:
Értem, bocsi, csak nem olvastam el a kommentet. Akkor így rendben lesz szerintem.
2011. júl. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez a 150000 nem lesz elég mindenre. De gondolom, kölyköt veszel, úgyhogy van még idő. Először legyen meg a kutyának minden oltása, egyéb dolga, és akkor még marad bőven a kennel név kiváltására meg a MEOE tagságra, meg esetleg a kiállításokra, ha akarsz indulni kölyök kategóriában. Aztán a jövő évig még gyűjtögetsz pénzt, ha elég nagy lesz, akkor viheted tenyészszemlére, megcsináltathatod a szűréseket, és járkálhatsz továbbra is kiállításokra. Aztán az utána következő évre viszont már jó sok pénzt kell félreraknod, akkortájt már lassan lehet fedeztetni, ami önmagában is elég drága mulatság, + még az orvosi költségek (UH, és igen nagy valószínűséggel császár), na és utána a kiskutyák felnevelése (etetés, féreghajtások, oltások, chip, tk. kiváltása). Ha eladod a kiskutyákat, akkor egy kis része visszajön a költségeidnek, de arra is kell számítani, hogy nem megy el rögtön mind, hanem akár több hónapra a "nyakadon ragadnak", akkor őket is etetni, oltani, nevelni kell. A kutyatenyésztés elég drága mulatság, nem úgy megy, mint egy bolt, hogy az elején befeccölök rá egy nagyobb összeget, aztán majd megy "magától".
2011. júl. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A 70 ezres kutya kan vagy szuka egyáltalán? Egyébként szerintem egy tisztességes almot lehozni úgy, hogy tenyésztőként kiváltasz kennel nevet 500-600 ezer alatt aligha lehet megúszni.

Bemásolok egy levélből egy részt, amit pont ma reggel váltottam egy tenyésztővel, egy ismerősöm keres megbízható helyről kizárólag hobbi célra powder puff kölyköt.

"Nálunk minden kutya törzskönyves, és mindegyik minőségi, champion, sokszoros champion, interchampion. Akik nagyrészt külföldről valóak és a legjobb vérvonalakból származnak (európagyőztes és világgyőztes vérvonalakból). A kiskutyáink nagy része középfelső és felső kategóriás küllemben, egyszóval bárhol megállnák a helyüket kiállításokon az élmezőnyben."

Szerintem el sem hinnéd, hogy mi pénz van ezekben a címekben.

Először is 2 kutya kell hozzá, ezeket tenyészszemlére kell vinni, és lehetőleg kiállításokra.

Ha a kutyák tenyésztésbe vonhatóak, akkor meg kell csináltatni nekik az eü. szűréseket. Ha sikerült a fedeztetés, akkor a vemhesség alatt illik rendszeresen orvosi ellenőrzésre vinni.

Nagyjából 1 hónap után derül ki, hogy vemhesült e a szuka, aztán később, hogy hány kölyök várható.

Tegyük fel, születik 3 kölyök, akiket 2x be kell oltatni, kb. 5000 ft/oltás/kutya. A törzskönyv kiváltása 6.000 ft ha jól tudom/kutya, + mindegyiknek chipet berakatni, ez is 6000/kutya. Rendszeresen féreghajtózni őket, és a 3-4. héttől már elkezdenek enni. Rengeteg jó minőségű kölyök táp van, ezek közül választhatsz, ez is elvisz elég sok pénzt 10-15 ezret biztosan.

Annyi minden meghatározza ezt a tenyésztést (meg én soha nem tenyésztettem, bár eléggé bele látok a dolgokba) arról nem is beszélve, hogy ahhoz, hogy megfizessék a kölyköket, ahhoz nem elég a törzskönyv, ahhoz NÉV kell.


És bármilyen borzalmasan is hangzik, szerintem egy egyszerű szaporító többet kaszál 1-1 alom lehozásával, mert ő le se sz˙rja, hogy mit ad el, a lehető legkevesebb ráfordítással. Egy rendes tenyésztő elhivatott, nem a pénzért csinálja, mert ha valaki minőségi kölyköket akar lehozni, arra a világ pénze is kevés.

2011. júl. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Francesca_ ***** válasza:

egy jó vonalú f bulldog ára 2-3 ezer dollár. Gondolod hogy tesód kollégája eldob magától 300000ft-ot, azért hogy neked jó vérvonalú kutyád legyen olcsón? lehet, de nekem kicsit olyan szagú ez a dolog, hogy valószínűbbnek tartom, nem tudta eladni ezt a kölyköt, és az ismeretségben próbálkozik megszabadulni tőle. valószínű egy ilyen kutyával a kiállításokon is szépen alulmaradsz(a valóban jó vérvonalú egyedekkel szemben), és biztos vagyok benne, hogy erre is van jó magyarázata (összeesküvés elmélete) a "tenyésztőnek".


A lényeg: hetvenezerért nem kapsz jó minőségű kutyát, mert ha valóban olyan jó minőségű, akkor már megvette volna más a 3-4-5 szöröséért. én más fajtát tenyésztek, de soha nem adtam ennyiért még egy heréjűt, vagy rossz harapásút sem. (ennyiért=ilyen olcsón)

2011. júl. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy kennel beindítása (itt nem csak a kennelnév kiváltása, meg a meoe tagság, hanem főleg a kaja, oltások, szűrések tenyészszemle, fedeztetés, orvosi felügyelet a vemhesség alatt, ultrahang, kölyök oltások, törzskönyv) milliós nagyságrend.

Nem arról van szó, hogy olcsóbban nem lehet kijönni belőle, de ennél kevesebb pénzzel nekivágni szerintem felelőtlenség lenne, mindig közbejöhet egy olyan kiadás, ami megnövelheti a kiadásokat. még pár évig tudj meg mindent a fajtáról, magáról a tenyésztésről, végezz el tanfolyamokat ezzel kapcsolatban, aztán ha 20 évesen még mindig ezt akarod csinálni, és van rá elég pénzed, akkor hajrá, addigra úgyis jobb rálátásod lesz már az egész dologra.

Jó kutyázást!

2011. júl. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!