Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kéne rászánnom egy...

Mennyit kéne rászánnom egy kennel beindítására?

Figyelt kérdés

Jelenleg van 150.000 FT-om. Tisztességes munkával szereztem meg, 16 éves létemre lejártam dolgozni egy bányaféleségbe vizet osztogatni. Na engem most az érdekelne, hogy mennyi pénzbe kerülne ez? Egy jó vérvonalú francia bulldog kutyust tudok szerezni 70.000 FT-ért, amit nővérem áll. Ebből a 150.000 FT-ból tudnák regisztráltatni egy kennelt, illetve tenyészteni a bulldogkámat?


Érdekelne:

- Kennel ára.

- Fedeztetés ára.

- Tápok minősége(Egy fajtát kérnék ha lehet.)

- Oltások ára.


Köszönöm válaszotokat!


2011. júl. 7. 20:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem a pénzért szeretném csinálni. Egyszerűen megtetszettek a francia bulldogok, és szeretném, ha másnak is megtetszenének. Népszerűsíteni akarom a fajtát.
2011. júl. 8. 09:56
 12/14 anonim ***** válasza:

Mennyi idős ez a kiskutya akit megakarsz venni? kan, vagy szuka? mennyire ismered a fajtastandard-et? Ha jól, akkor ez a kutyus mennyire felel meg ennek? Kiállitásra mindenképp vinned kell, és vannak olyan szűrések, amiket már kiskorban megcsinálnak. És vannak amiknek előszűrést kell csináltatni. Kerülhet ki kevésbé ismert kennelből is 70 ezerért jó minőségű kölyök. A félmilliós kutya sem mindig tökéletes. Én azt mondom, ha valóban jó a kiskutya, akkor a 150 ezer ft elég lesz az induláshoz. 70 az ára, még oltatnod kell, és egy-két közelebbi kiállitásra betudod nevezni még baby osztályban. Aztán majd jön a többi, mert folyamatosan kell bele raknod a pénzt. Én Royal caninnal etetek, nekem ez vált be, mondjuk nem bulldogom van.

MEOE tagság 7500 ft. Kennelnév 20 ezer, oltások 4-5 ezer ft. Aztán féregtelenitő, bolha, ill. kullancs elleni szerek, porc,-és izületvédő.

2011. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Elnézést, lehet kicsit OFF lesz: Szerintem már eleve rossz úton jársz, ha az a célod, hogy népszerűsítsd a fajtát! Nézd csak meg mi lett a pl. yorkshire terrierekel, hála a nagy népszerűségnek! "Divatkutya lett. Nagyon sok idegbeteg közülük, boldog, boldogtalan szaporítgatja, beltenyésztettek betegesek. Ezt szeretnéd? Én olvastam egy Welsh Corgi tenyésztő weboldalt, ahol kihangsúlyozzák, nem a fajta népszerűsítése a cél, hanem a jó vérvonal megőrzése. Ezért nem is hoznak le almot a szukáktól, ha nincs rá igény!
2011. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy van tényleg ilyen becsületes tenyésztő, de alapvetően ez egy üzlet. Legkevesebb tenyésztőt hajtja a fajta puszta szeretete. Ha Te ilyen vagy, akkor a kutyusok jobb helyre nem is születhetnének, biztos gondos leszel. Külföldön (pl. Franciao, Hollandia, Anglia, Ausztria)van több ilyen családi-és hobbi tenyészet, keress ilyeneket, és nézd meg, hogy ők hogy csinálják, sokat tanulhatsz. Az egészségre maximálisan odafigyelnek, de a kiállítások és egyéb "szépség" versenyek és címek nem vonzzák őket. Nem sok kutyájuk van, és nem sok almuk, nem zsigerelik ki a kutyákat. A megcélzott vásárlók is hobbi célra keresnek jó minőségű kutyát. Az ára is kedvezőbb lesz, mivel nem invesztáltak a sok utazgatásba, nevezési díjakba, kozmetikába annyit. Inkább egy az egyben a kutyára fordítják. A nagyon drága kiskutyánál nem csak a kiskutyát fizeted, hanem a szülők eredményeit, és az azokhoz vezető utat is, meg azt is, hogy majd egyszer a jövőben tenyésztésbe veheted, mert alkalmas lesz rá. ennek nagyobb része eszmei érték inkább, mint valóságos.
2011. júl. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!