Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés
na, az van hogy szeretnék egy Ír farkaskutyát, ami 160 000-be kerül. még csak 12 éves vagyok de mondtam apukámnak hogy én türelmes vagyok és tudok gyűjteni pénzt mert van egy nyuszim és anak lassan már a 4 alma fog megszületni. és apukám azt mondta hogy csak akkor vehetek hogyha nyerünk a lottóm... :( m it tegyek??? :( :(
2011. júl. 9. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:

vállalj nyári munkát, gyűjtögess.

közben pedig nézz utána a fajtának, böngészd a szakirodalmat, ha tudsz, menj el kutyakiállításra, ismerkedj meg a tenyésztőkkel, tartókkal. beszélgess velük a fajtáról, ismerd meg minél jobban.

így ha már eljutsz odáig, hogy meg tudod venni, akkor tudni fogod, hogy kitől és milyen kiskutyát vegyél majd.


de az is lehet, hogy a nagy keresgélés közben, kutyakiállításon jártodban-keltedben meglátsz majd olyan fajtát, ami jobban tetszik... most még ne légy türelmetlen, ha eljön az ideje, úgyis lesz kutyád.

2011. júl. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
*lottón bocsi
2011. júl. 9. 14:10
 3/9 A kérdező kommentje:
tudok róla MINDENT.. már van 10000-em amúgy :) már haladok!! :D :)
2011. júl. 9. 14:11
 4/9 A kérdező kommentje:
na VÉGRE sikerült rá vennem hogy vegye meg!!!!!!! :))))))))) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) úgy egyeztünk meg hogy én adok 20000-ret, és a szülinapomra megkapom!!!!!!!!!!!!! :) :) nagyon örülök!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. júl. 9. 14:14
 5/9 anonim ***** válasza:
ha tudsz róla mindent? ismered az ír farkaskutyás tenyésztőket, tartókat? ki szoktál járni a kiállításokra? ismered a vonalakat? tudod, hogy melyik kantól és/vagy szukától szeretnél leginkább kiskutyát? felvetted már a kapcsolatot valamelyik tenyésztővel?
2011. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
egy tenyésztővel már fel! voltam kiállításon is.
2011. júl. 9. 14:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ez az a kutya amelyik csak 7 évig él ?
2011. júl. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy megkaptad, de abban ne legyél biztos, hogy a Te kutyád lesz. Ha nem vagy 100%-ig magabiztos, nincsenek érzelmi "kilengéseid", és sem fizikailag, sem szellemileg nem vagy gyenge, akkor TALÁN fog hallgatni rád, és TALÁN elfogad falkavezérnek. Nem "látatlanban" mondom mind ezt, kettő életét figyeltem végig (még élnek!), szintén gyerek akart lenni a falkavezér, tanította volna stb., de nem volt elég határozott fellépésű, így nem fogadták el. Ennek ellenére szeretik stb., de még sem ő a főnök. Ha az elejétől nem vagy 100+-ig magabiztos fellépésű, nem leszel falkavezér, nem fog hallgatni rád. Egyébként aranyos, kedves kutyák, de szörnyen dominánsak.

Nah, más téma :) Örülök, hogy nem szaporítótól veszel kutyát, és jársz kiállításra, ismerkedsz a fajtával. Ha tényleg az ír farkas mellett döntesz, egy roppant jó, és szerető társa teszel szert :)

Nem árt, ha az etető- itató táljuk meg van magasítva, mert nem tesz jót nekik, ha nagyon le kell hajolniuk. Mozgasd le rendesen, bár nem igényelnek túl sok mozgást. Viszont annál több helyet... Lakásba (persze csak nagy lakásba) is elvan, de kell neki a mozgás, így jó ha van egy nagy udvar is. Az udvaron is elvannak, de akkor jó nagy kutyaház kell neki, akkora, hogy kitudjon benne nyújtózni, de azért olyan nagy se legyen, hogy ne tudja felmelegíteni saját maga. A legjobb egy hőszigetelt ház, bár ennek az ára is megvan :P Feltétlen jó minőségű táppal kell etetni, mert gyorsan nő, és ha rossz minőségű tápot kap, nem fejlődnek rendesen a csontjai, izomzata. Igen, ennél a fajtánál ez is sokba fog kerülni. A csípő diszplázia gyakori a fajtánál, a túl sok/rossz minőségű táp, a sok lépcsőzés is szerepet játszik a diszplázia kialakulásában.

Szóval személyes tapasztalataim (bár az eddigiek is azok voltak): nem túl apportos fajta, nem fogja neked visszahozni a labdát, pláne nem sokszor egymás után. Képzésük feladat, de nem lehetetlen, de mindenképpen kis korban kell kezdeni. ŐV-re semmiképp se járjatok, mert ha egy ekkora kutya elvadul, abból baj is lehet. Kutya suli ajánlott! Juti falatnak ne tápot használj (1. mert ha nem csökkentesz a táp adagján, elhízik stb, 2. mert van egészségesebb is :P) Sok kutya szereti a zöldséget/gyümölcsöt, így ha kiskorától kezdve szoktatod, inkább ezzel jutalmazz. Agillity-n ugyan már láttam ír farkas kutyát, de mégsem fog túl jó helyezést elérni. Porcerősítőt adhatsz neki, de csak olyan,amit az orvos is ajánl. Mer ez is csökkentheti a diszplázia kialakulását.

Rendkívül kedves kutyák, az idegeneket sem harapja meg. Bárkit beenged, ki azonban nem. De ekkor sem harap, hanem megpróbálja fellökni az illetőt. Egyébként elég rövid életű fajta 8-9 évet élnek csak, vagy kevesebbek. Szőrüket nem igazán kell ápolni, bár b.nőmék nyárra leszokták vágni (nem kopaszra :P)

Ha van még kérdés, vagy valami írj nyugodtan. Remélem segítettem :)

2011. júl. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Abba is bele kell gondolnod, hogy egy kutya vállalása kicsit több felelősség, idő, pénz!

Egy kutya sok ideig él. Nem elég csak megvenni (ami már egy abszurdum, hogy 160.000Ft-ot fizetsz egy kutyáért, amikor rengeteget lehet örökbefogadni), utána etetni kell, oltatni, ivartalanítani, ha bármi váratlan baja lesz el kell vinni orvoshoz, gyógyszert kell venni, stb.


Ha iskolába mész, mi lesz vele? Ha el akarsz utazni mi lesz vele? Ha elköltözöl mi lesz vele?

És Apukád hozzáállásából kiindulva, nem Ő lesz az, aki majd vigyázni fog a kutyára a Te távollétedben. És ez érthető is, mert Te akartad, Te választottad, a Te felelősséged!


Ezeket csak azért írom le, hogy gondold át rendesen a döntésedet, hiszen annál nincsen gonoszabb dolog, ha egyszer lemondasz róla.


"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél." (Saint-Exupéry: A kis Herceg)

2011. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!