Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a bullterrier kolyokkutyama...

Ha a bullterrier kolyokkutyamat nagyon szelidnek nevelem, akkor is meg fog vedeni majd ha nagy lesz es tegyuk fel bajba kerulok? Vagy kicsit neveljem agresszivebbnek? Es ha igen, hogy csinaljam pontosan?

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Agresszívvé semmiképpen ne neveld!!!

Ha azt szeretnéd, hogy védjen is akkor járjatok el egy kutyaiskolába, ahol szakképzett, jó szakemberek segítségével megtanulhatjátok az őrző-védő munkát. Az ŐV agresszívvé teszi a kutyát, hanem kihozza a fajta ösztöneit és közben a kutya megtanulja, hogy mindezt hogyan csinálja a gazda KONTROLja alatt.

De ha ilyenre nincs időd, akkor inkább legyen szelíd - ilyen kutyával magad mellett, úgysem támad meg senki :oP Annak meg semmi értelme, h agresszívvá neveled, majd nem tudod megfékezni, amikor kell....

2009. márc. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző válaszolóval. Csak a kutyasuli a megbízható és jó döntés ilyen kérdésekben, amit szeretnél szerintem szakember segítségét igényli.
2009. márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok...javítás:

Az őv agresszívvé teszi -> Az őv NEM agresszívvé teszi

2009. márc. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos vele kutyasuliba járni egy őrző-védő tanfolyamra de nem szükséges. A nélkül is meg fog védeni ha kell, ez ösztönösen bennük van. Az én pitbullom is iszonyat szelíd, arra még nem volt szükség, hogy megvédjen de az már kiderült, hogy kiváló házőrző, ha bárki elmegy az ajtó előtt morog és ugat ahogy az a nagy könyvben meg van írva.
2009. márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!