Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma éjszaka megint születik...

Ma éjszaka megint születik egy alom? Én minden egyes fialásnál belebetegszem az aggodalomba.

Figyelt kérdés
Előre bocsájtom, NEM vagyunk szaporítók, hanem tenyésztő a férjem évek óta.Bejegyzett kennellel, jó hírnévvel.Ő már akkor ezzel foglalkozott, amikor megismertem 10 éve.Az állatorvosunk fix fizetést kap havonta tőlünk azért, hogy bármikor itt legyen, ha kell.Most is itt van, de utálom már az egészet.Olyan lelkis voltam gyereknek is, egy hangyát is dédelgettem.Olyan rossz nézni, meg tudni hogy szenved a kutya.Mivel segíthetném őket?Lábatlankodni nem akarok.Most mondta a doki, hogy főzzek jó erős kávét a szukának, az felpörgeti a dolgokat, és könnyebb lesz.Szurival még vár.Utálom ezt a napot mindig.Hogyan vészeljem át?
2011. júl. 11. 23:09
1 2 3
 11/26 Szonjus ***** válasza:
100%
A kutya nem szenved, hanem szül, ami nem túl kellemes, ez van. Ha zavar nézz inkább tévét, ne menj oda, vagy aludj. Sztem a férjed meg az állatorvos nélküled is megoldják.
2011. júl. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Azt fogom tenni.Megyek fekszem le.Mit tudnék én még tenni?Semmit.Szarul vagyok, ennyi.Jó éjt.
2011. júl. 11. 23:32
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

"Megvan a véleményem arról aki ezzel foglalkozik. :\"


Ugyan mondd már meg, hogy mi az a híres vélemény! A tenyésztőnek ez a dolga, nagyokos!

2011. júl. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Sajnálom és megtudom érteni a helyzetedet! Nekem ugyan közöm nincs a tenyésztéshez, de két kan kutyás szerető gazdiként én sem tudnám végig nézni, ahogy valamelyik "szenved". Gondolom ez nem igen a te üzleted, már ha abból indulok ki, hogy a párod foglalkozott ezzel régen is és most is. A kutyus gondolom jó kezekben van, így próbálj megnyugodni és aludni.

Én egy idegen kutyus ellését sem tudnám jó szívvel végignézni.

2011. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Francesca_ ***** válasza:
Ha valóban 10 éve ebben élsz, és állatszerető vagy akkor ezt az egész kérdést nem értem. Gondolod jó orvosotok van? Kávét? Vagy magának kérte? Ha 10 éve csinálja a férjed, akkor van annyi tapasztalata hogy nem kellene orvos az elléshez, elég ha előre odaszóltok neki hogy legyen készenlétben, ha baj van szóltok neki. Hogyan vészeld át? Feküdj le, holnap hosszú nap lesz!
2011. júl. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Én még csak 3 éve tenyésztek, de az én férjem is utálja. Egyszerűen nem bírja a látványt, és a kiskutyákat is csak 2-3 hét után szereti nézni. Ez van...nem vagyunk egyformák. Én egész éjjel ott vagyok a szukánál, általában nincs komplikáció, de megnyugtatja a szukát, ha ott van a falkavezér, segítek neki a láda tisztán-tartásában, ha sűrűn jönnek a kölykök, akkor szárazra törölöm a kölyköt és segítek cicire tenni.


Tényleg ez az élet rendje. A szukák nagyon jól csinálják, általában nem kell segítség, mindent megoldanak egyedül. Én figyelem, hogy melyik kölyök mikor jött világra, mennyi idő telik el két kölyök között. Ez van mikor 3-4 óra, de van, hogy 30 percenként jönnek a kölykök. Az állatorvosom nekem is készenlétben van, bármikor hívhatom, de nem szokott lenni probléma (kopp-kopp). Kb. egy nappal a kölykök megérkezése után jön ki, ellenőrzi, hogy maradt e a szukában kölyök, magzatburok, méhlepény, stb. ha szükséges ekkor kap oxitocint.


Szerintem ne reagáld túl. A férjed biztosan jól végzi a dolgát, ha már 10 éve csinálja, te nem tudsz tenni semmit. És nyugi...

2011. júl. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
17%

"Ugyan mondd már meg, hogy mi az a híres vélemény! A tenyésztőnek ez a dolga, nagyokos!"


Nincs már elég kutya a világon aki szenved meg nincs gazdája? Nem inkább azokat kéne befogadni az embereknek mint hogy erővel megdugatjátok a kutyát, hogy szüljön?

2011. júl. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Jó fej emberek vannak, ha valaki felelőtlenül szaporít, akkor azért hülye, ha meg valaki alapos, felkészült, de aggódik a kutyájáért akkor azért...no comment.

Remélem megszülettek a kölykök, és minden rendben mindenkivel:)

Megkérdezhetem, hogy milyen fajta kutyák? És hogy hány kölyök lett?

Sok örömet hozzájuk, és jó gazdikat kívánok a kicsiknek!

2011. júl. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Kicsik jól vannak? Engem is érdekelne milyen fajta kutyusok?


"Jó fej emberek vannak, ha valaki felelőtlenül szaporít, akkor azért hülye, ha meg valaki alapos, felkészült, de aggódik a kutyájáért akkor azért..."


Igazad van Szellőlány! Egyeseknek mindegy, hogy mi a téma, csak azért irkálnak ide, hogy kiéljék kötözködő hajlamukat. Ha fehér valami azért nem jó, ha fekete azért.

2011. júl. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Szerintetek teljesen normális dolog az, hogy szaporítjuk zsákszámra a kutyákat mikor már így is tömve vannak az állatmenhelyek?
2011. júl. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!