Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma éjszaka megint születik...

Ma éjszaka megint születik egy alom? Én minden egyes fialásnál belebetegszem az aggodalomba.

Figyelt kérdés
Előre bocsájtom, NEM vagyunk szaporítók, hanem tenyésztő a férjem évek óta.Bejegyzett kennellel, jó hírnévvel.Ő már akkor ezzel foglalkozott, amikor megismertem 10 éve.Az állatorvosunk fix fizetést kap havonta tőlünk azért, hogy bármikor itt legyen, ha kell.Most is itt van, de utálom már az egészet.Olyan lelkis voltam gyereknek is, egy hangyát is dédelgettem.Olyan rossz nézni, meg tudni hogy szenved a kutya.Mivel segíthetném őket?Lábatlankodni nem akarok.Most mondta a doki, hogy főzzek jó erős kávét a szukának, az felpörgeti a dolgokat, és könnyebb lesz.Szurival még vár.Utálom ezt a napot mindig.Hogyan vészeljem át?
2011. júl. 11. 23:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
46%
hidd el azok a kutyák akik tenyésztőtől kerülnek ki nagyon nagyon ritkán végzik menhelyeken és aki innen vesz kutyát az nem menhelyről fog. Én se vennék menhelyről kutyát vagy keveréket és ettől nem érzem magam rosszabb embernek... a saját kutyáimat imádom és mindent megadok nekik a fajtamentésnek is mindig küldök adományt és befogadó gazdi is szoktam lenni de soha nem hoznék haza családtagnak keverék, ismeretlen származású kutyát...
2011. júl. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Nekem eddig mindig keverék kutyám volt és soha nem volt gond velük. Okosak mivel sokat tanítom őket, barátságosak.
2011. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
senki nem mondta, hogy nem azok... nekem mindig fajtatiszta kutyám volt...de sok keveréket ismerek és semmi bajom velük, de sportoláshoz, komoly munkához szerintem a fajtatiszták jobbak, kiszámíthatóbbak és nem utolsó sorban nagy nemzetközi versenyekre csak törzskönyvvel lehet nevezni. Összességében egy jó helyről vett fajtatiszta kutya esetében én azt szeretem, hogy tudom milyen lesz, mik az alap tulajdonságai, kb mekkora a mozgásigénye, milyen feladatra alkalmas és mire nem...persze vannak eltérések hisz minden kutya egy egyéniség de vannak alapvonások amiben megegyeznek.
2011. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Nekem van egy keverékem,egy a fajtamentőktől,és egy az álomfajtámból. Nem érzem rossznak ettől magam. 2 kutyát mentettem meg,erőmön felül gondoskodom róluk,hiszem mindnek különbözik az etetése, a mozgásigénye. Igen, kellenek tenyésztők. Mindenkinek van álomfajtája, s inkább becsületes tenyésztőtől,mint csomagtartóból lehessen hozzájutni.
2011. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Még tart az ellés, most járunk 6 kölyöknél, de van még benne 3 az ultrahang szerint.Olyan 1 óra, másfél óra között jönnek a kölykök egymás után.3 lány, 3 fiú eddig.Bernáthegyi.Az anya jól van(kopp-kopp-kopp), iszik, pár falatot evett is, a férjem tegnap estétől mellette van, 5 percet nem aludt, én azért igen:(Reggel is itt volt a doki, most meg visszajött, adott a szukának injekciót, vagy 5 félét.Azt mondta, ebben a melegben egy kicsit meg kell gyorsítani, mert nem jó, ha két kutya között olyan sok idő telik el.Kapott még tejláz ellen valamit, egy nagyadag multivitamint, és még este is jön egy adag szurival, az nemtudom mi lesz.Hát itt tartunk.Köszönöm az érdeklődést mindenkinek.Megírom majd, hogy hogy vannak.
2011. júl. 12. 13:18
 26/26 A kérdező kommentje:

00:28-as!


Ez az orvos a megyei hatósági állatorvos.Első perctől a mi orvosunk is, nagy név a szakmában.És a kávét nem magának kérte, hanem a kutyának, mert nem akar rögtön gyógyszerrel nekiesni.És igaza is volt.A kávé felpörgeti a vérkeringést, ezáltal a kiskutyák is izgágábbak voltak az anyjukban, aktívabbak, így nem olyan elaléltan jöttek világra.

2011. júl. 12. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!