Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyám mini yorki,20án...

Van egy kutyám mini yorki,20án lesz 3hónapos, és nem tudom rászoktatni a szobatisztaságra, vettem neki pelenkát, szétrágta, játszott vele, néha rá pisilt, újságot is már raktam alá azt is széttépte. Hogy szoktassam rá hogy szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 13:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
A lehurrogás helyett inkább segítsetek, hogy tanuljon!!! Nem minden gazdi jól informált az elején, de legalább kérdez és hajlandó a változásra!
2011. júl. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Darbi válasza:
50%
3 hónaposan egyik kutya SEM szobatiszta... 6 hónapos korára fogja fel, hogy kint kell csinálni. Nekem is kölyök kutyám van, már 8 hónapos. Egy biztos tipp: pelenka, újság FELEJTŐS. Ha becsinál, azonnal szólj rá, szidd le, esetleg gyengén suhantsd meg:D összetekert újságpapírral, és használd ugyanazokat a szavakat: pl. NEM! Nem szabad! Rossz kutya! Nálunk: Mit csináltál?:D Ha kint vagytok, fini jutifali a kezedben (ezt elég az elején), és amint "ürít" megdícsérni, odaadni a feldarabolt virslit pl., és hidd el, idő kérdése, de meg fogja érteni. Ez sajnos idő-játék, az én kutyámnál is előfordul, hogy be-bepisil... Most,hogy többet iszik, nem bír ki 3 órát sem... Szóval a lényeg: felejtsd el a pelust és ne rakj ki neki semmit a lakásba, mert arra fog szokni és a büdös életbe nem tanulja meg a szobatisztaságot. Ja, és etetés, itatás után vidd ki, a kiskutyáknak nagyon gyors az emésztésük, evés után jön az inger:D Sok szerencsééét:)))
2011. júl. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%
Elég gáz ha a kutyád 6 hónapos korára fogja fel, h kint pisilünk és nem bent...Az enyém 14-15 hetes korában már tudta, h mi a szitu.
2011. júl. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) És még nemtudom levinni, mert megkell várni az utolsó oltását ;) miután megkapja, csak utána vihetem le!
2011. júl. 13. 19:24
 15/19 Darbi válasza:
3%

Gáz...? -.-'

Elsősorban vannak barátaim kutyatartók, tenyésztők, oktatók, akik valószínűleg jobban ott vannak a témában, mint te... És ők mind azt mondták, kb. fél éves korára lesz egy kutya teljesen szobatiszta, így is lett. Amúgy meg tényleg a fennálló 2 hónap miatt szóltál be...? Örülök, hogy a te kutyád ennyire okos, hidd el, sok kutya, főleg, amelyiket lakásban tartják, nehezebben szoknak rá a szobatisztaságra. De nem is te vagy a téma...


Majd ha már ki tudod vinni az utolsó oltás után, így kezd el rászoktatni, mert ez tuti, bevált módszer, tényleg!:)

Sok sikert még ecccer!:P

2011. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Lakásban tartott kutyám van...
2011. júl. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Egyébként az az igazság, hogy egy igazán jó tenyésztőtől elhozott kiskutya már 8 hete
2011. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
91%
Az az igazság, hogy egy igazán jó tenyésztőtől elhozott kiskutya már 8 hetesen szobatiszta. Ha tenyésztő gondosan takarít a kölykök után, és a kölykök a tisztaságot szokják meg, akkor nekik is természetellenes a saját helyükre piszkítani, nem is teszik szívesen hacsak nincsenek rákényszerülve. Egy kölyökkutya maximum 2-3 óráig bírja tartani, fizikailag képtelen még tovább. De ha a gazdinak van arra ideje és lehetősége, hogy 2-3 óránként kivigye, akkor a kutyán nem múlik a szobatisztaság.
2011. júl. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
54%
rakjál le a helységben ahol a kutya tartózkodik több újságpapírt és ha látod h berogyaszt akkor vidd a legközelebbi újságra és ha rávégzett akkor vidd ki a papírt vele együtt és sétáltasd egy kicsit 2-4 hét alatt meg is szokja. sok szerencsét!
2011. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!