Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell megtudom? (pároztatás)

Mit kell megtudom? (pároztatás)

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kan nj-m. Egy férfi szeretné pároztatni a szuka németjuhászát az enyémmel. A kutyám még nem volt pároztatva. Mit kell megtudnom a szukáról, hogy tudjam, hogy biztonságos a pároztatás? A szuka 5 éves, ilyenkor még nem késő? Az én kutyámnak származhat baja? A szuka kutya gazdája tapasztalt már.
2011. júl. 13. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne szaporíts.
2011. júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

óvszert használjon az fontos:D

amugy mondta az egyik ismerősöm hogy nagyon kínos mikor a kutyák ott ....... ti meg miről beszélgessetek közbe milyen szép az ég?:D

amugy kár volt feltenni ezt a kérdést annyian lecsesznek majd hogy miért akarod pároztattni a kutyát

2011. júl. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 öblös csöcs válasza:
100%
ne szaporíts! mikor értik már meg az emberek,hogy nem szabad? hülyék vagytok???
2011. júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyves a kutyád? és a szuka? Ha valamelyikre nem a válasz, akkor én semmiképp nem mennék ebbe bele. Miután fedez a kan, utána sokkal kezelhetetlenebbé, más kanokkal agresszívabbá válhat, a tüzelő szukák meg fokozottabban fogják érdekelni, így szökőssé is válhat. A fedezés nem öröm neki, nagyon felizgatja és kellemetlen is a kannak. A szukától különböző betegségeket, fertőzést elkaphat, például herpesz. Most azért kitennéd ennek a kanodat, hogy kapj érte párezer forintot és hogy legyen pár törzskönyv nélküli, keveréknek számító kölyök, akik nem kellenek senkinek, ráadásul arra is kevés az esély, hogy hasonlítani fognak az apjukra.

Diszpláziaszűrés elengedhetetlen a német juhászkutyáknál, mert nagy részük beteg vagy hordozó (ebben az esetben semmi tünete nincs a kutyának) és két hordozó avagy beteg kutya párosításából könnyen lehet egy alomnyi szenvedő, csípőproblémás kiskutya. Gondolom ezt te sem akarod.

Én mindenképpen lebeszélnélek, engem is kértek már meg fedeztetésre a tk nélküli kanommal, gondolkodás nélkül nemet mondtam.

2011. júl. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Gondolhattam volna, hogy a normális válaszok aránya nagy mértékben csökken, hogyha a pároztatás kerül szóba.

A szuka gazdája tapasztalt, csak én vagyok kíváncsi pár dologra, de ha annyiban kimerül a segítőkészségetek, hogy lecsesztek akkor gratulálok.

A 2. válaszolónak: ezen még nem is gondolkoztam, érdekes lesz majd :D :)

2011. júl. 13. 22:53
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

miután megvan a tenyészszemle, és a kötelező szűrővizsgálatok a kutyáknál (német j. nál legfontosabb a Diszplázia szűrés) akkor lehet gondolkodni azon, hogy a kanod fedezzen. Nekem is vannak itthon kanjaim de én mondjuk csak olyan szukát fedeztetek aki nekem is tetszik, minden szűrése mentes és úgy érzem, hogy van értelme az alomnak.

amire figyelj az a herpesz...kitudja mivel lett az a szuka fedeztetve...simán elkaphatja a kutyád...én erről kérnék vérvizsgálatot..

probléma lehet még ha a szuka agresszíven fogadja a közeledését főleg ha ügyetlen fiatal kan... odakaphat, súlyosan meg is sebesítheti... illetve ha fél a szuka és menekülni akar a szituációból erősen kiránthatja magát és károsíthatja a kan péniszcsontját...fedeztetni MAX 2 naponta lehet, minden közösülésnél sérül a szuka hüvelye illetve a kannak a spermaszáma se megfelelő ha nincs 1 nap szünet

2011. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem mindig az a normális válasz, amit te hallani szeretnél.
2011. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

22.52!

Köszönöm a normális választ! Lehet, hogy igazad van mert az én kanomnak nincs törzskönyve. Azt meg végképp nem szeretném hogy elkapjon valami fertőzést, na meg azt sem hogy kezelhetetlenné váljon. Különben miért válna kezelhetetlenné? Ezt ki tudnád fejteni bővebben?

2011. júl. 13. 22:55
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon felhergeli a fedezés a kant, utána sokkal izgatottabb lesz, csak a szukák fogják majd érdekelni. Jellemzően dominánsabb lesz, más kanokkal agresszívabb.
2011. júl. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

22.54!

Értem, köszönöm. Meggondolom még akkor, hogy fedeztessem e a kanomat. Igencsak sok veszéllyel jár, amit nem is gondoltam.

22.55!

Minden válasz normális lenne, ha megfelelő stílusban adod elő!

2011. júl. 13. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!