Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet"csibészeltetni"a...

Hogyan lehet"csibészeltetni"a kutyát?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez a kérdés már egyszer fel volt téve,de ott inkább arról volt szó,hogy az jó e a kutyának vagy sem.

Én magam szeretném tanítani a kutyámat.

Egy rottweilerről lenne szó aki 7 hónapos.


2011. júl. 14. 21:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

figyu, igazából bármit meg tudsz tanítani a kutyádnak otthon, KIVÉVE az őrző-védőt.

engedelmest is lehet (bár ott is könnyebb, ha valaki lát kívülről és korrigál), a nyomot is, agilityt is ha csinálsz akadályt, flyballt frizbit bármit... de őrző-védőt nem.


nekem most speciel az a legnagyobb problémám, hogy hiába van 3 kutyasuli a városunkban, egyikben sincs normális segéd... ugyanis jó segédet krva nehéz találni...! az egyik csak zsákmányt ad a kutyának, a másik túlzottan is hergeli a kutyát (pedig a kutyának kéne hergelni a segédet és nem fordítva), a harmadikban csak körhergelést csinálnak ész nélkül... most kaptunk egy telszámot egy idősebb bácsihoz, aki már régi motoros szolgálati kutyákkal is, hozzá fogunk elmenni, hátha ő jó lesz.

a jó segéd az érti a kutyát, látja az arcát, a mozdulatait, érti, hogy mikor mire gondol. odafigyel az ösztönváltásra, ad terhelést is, és mindig a kutya jelleméhez és reakcióihoz igazítja a gyakorlást úgy, hogy folyamatosan terhelve is legyen, de azért ne fáradjon túl. nagyon összetett folyamat, és eddig én csak egy segéddel tudtam találkozni, aki valóban, nagyon jó volt. csak sajnos 400km-re lakik tőlünk...

szóval azzal a 25-km-rel még ne panaszkodj :D ha olyan kutya kell(let volna), amelyik képzés nélkül fog, akkor szerezz be egy kaukázusit. de most szólok, hogy nevelés (idő) nélkül, abban sem lesz sok örömöd...

2011. júl. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik elmeháborodott írta h az öreg roti nekimegy a gazdájának is, de látom, sose volt ilyen kutyája.


Kedves kérdező! Elhiszem h van önbizalmad meg minden, de 2 roti után mondom neked, otthon nem fog menni. Amúgy tegyük fel megpróbálod. A másik embert mibe öltzöteted be? Párnákba vagy mi?

2011. júl. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
58%
Ja, a csibész előtti kiképzést kb 8 hónaposan kezdik a hivatásosok, magát a csibészelést pedig csak 13-14 hónapos kortól. Szóval igencsak ráérsz még.
2011. júl. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Mekkora egy öntelt barom vagy kérdező már ne is haragudj...Segítséget itt nem fogsz kapni , mivel senki sem támogatja a te elképzeléseidet mert tudják hogy hogyan épül fel egy őrző-védő munka ,valamint neten keresztül nem lehet ezt megtanítani , de ha te azt gondolod hogy lehet akkor marha nagy lehet a hozzáértésed.

Hergeltesd csak a kutyát ész nélkül , csak aztán ha a család ellen fordul ne arra fogd hogy "öreg korára megvadult".Ha annyira messza van a kutyaiskola és neked egetverően fontos ez , akkor hívj házhoz kiképzőt.

2011. júl. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ha Te fogatod, az messze nem olyan, mint , amikor idegen teszi. Tudod, mi az, hogy zsákmányos? Védő hajlam ? Persze, lehet idegennel cincáltatni. De a kutyádról tudod-e, milyen ? Félős, alvós, agresszív, stb?

Veled egy szuper játéknak tekintené az egészet. Idegennel viszont , ha nem ért hozzá,könnyen gallyra lehet a kutyát tenni.

2011. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nem fogja játéknak tekinteni a kutya , ha nem zsákmányból hanem védőből csinálja a szaki.És mivel nemért hozzá az é'mbör , tuti hogy nem zsákmányból fogja csinálni ergo tönkreteszi a kutyát.
2011. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

07:29-es írta jól: az őrző-védő az, amit otthon nem lehet tanítani.

és én írtam, hogy a roti nekimegy a gazdájának, mert igen, nekem nem volt ilyen kutyám (soha nem is kéne...), de ismeretségi körben sokan szeretik, és nem egy ilyen példa volt rá sajnos.

és nem, nem az az elképzelésem, hogy minden sz@rral szakemberhez kell rohanni. nekem is van kutyám, sosem volt kutyaiskolában, mégis okos és értelmes, mindent saját magam tanítottam neki itthon. csibészeltetni viszont eszembe sem jutna ebben jártas kiképző nélkül!!

kérdező, ne legyen már nagyobb a büszkeséged és az arcod a biztonságnál! te is megsérülhetsz illetve a kutyádnak is árthatsz.

és ha a kedves kisebbségi szomszédság miatt nélkülözhetetlen egy ilyen kutya, akkor elárulom, hogy méreggel a zsebükben járnak betörni...ahová be akarnak jutni úgyis be fognak, egy kutya az semmi. (példaként: nem éppen priusz nélküli ismerősök két pitbullja lett kivégezve méreggel egy csúnya kisebbségiekkel folytatott vita után...)

2011. júl. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

én voltam 07:29-es :)


hozzátenném, hogy bár nem tudom milyenek voltak a húsz évvel ezelőtti viszonyok (voltam akkor öt éves), de feltételezem, hogy akkor még nem volt boldog-boldogtalannak kutyája azért, mert az tetszett neki. a kutyát arra használták, amire való volt, nem voltak harapásos botrányok (amik megint csak abból fakadtak, hogy olyan emberhez került kutya, akinek aranyhalat se szabadna tartani), nem terjedtek el (annyira) a különleges, külföldi fajták... nemrég volt itt is egy kérdés, a kérdező ázsiát akarna tartani LAKÁSBAN... mert neki az tetszik. régen, aki házőrzőt akart, komondort, vagy kuvaszt vett, és nem kellett senkinek sem őrző-védőzni tanítania a kutyát, mert az "gyárilag" tudta/tudja. de a nyolcvanas években voltak már kauk is nálunk, az ugyanilyen. manapság általános probléma, hogy mindenki kötelességének érzi kutyát tartani, mintha anélkül üres volna a kert... a házőrzésre tartott kutya hülyeség! az utolsó leírta miért: aki valahova nagyon be akar menni, az be is fog. ha csak arra van a kutya, akkor inkább vegyen egy riasztót. ha mellette családtag, akkor megint más a helyzet, akkor fordítsunk rá annyi időt és pénzt, hogy elvisszük kutyasuliba foglalkozásra. az emberek küllem alapján vesznek kutyát, és kapnak is, mert a tenyésztők (szaporítók?) ennyire nem nézik kinek adják... megtetszik a husky, mert jujj de szép, de hogy az szökik és sokat kell mozgatni az már eszébe sem jut. ugyanez a helyzet az ázsiát lakásba, pit bullt falkába, kaukázusit gyereknek (nem mellé, hanem neki, saját kutyának) vásárlókkal... nem veszik figyelembe a kutya igényeit, genetikai sajátosságait, csak azt, hogy neki tetszik és kell egy kutya, mert olyan üres a kert...


kedves kérdező! ha nekünk nem hiszel, akkor javaslom vedd fel a kapcsolatot egy kiképzővel (akár telefonon, akár e-mailben), ugyanezt fogja mondani. ha kettőt kérdezel meg, akkor mindkettő ugyanezt fogja mondani. javaslom, hogy vagy kérd kiképző segítségét, vagy vegyél egy pásztorkutyát, amit nem kell képezgetni.

2011. júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

1kan válasza:


Mekkora egy öntelt barom vagy kérdező már ne is haragudj.



Már ne is haragudj ,de erre csak anyázással tudok válaszolni. Ettől nyugszok meg.

2011. júl. 16. 15:58
 20/24 A kérdező kommentje:

Egyébként lassan biztos vagyok benne hogy a kutyakiképzők soha nem voltak elméleti oktatáson.

Ami ugye elég hülyén hangzik nem? De.

2011. júl. 16. 16:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!