Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet"csibészeltetni"a...

Hogyan lehet"csibészeltetni"a kutyát?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez a kérdés már egyszer fel volt téve,de ott inkább arról volt szó,hogy az jó e a kutyának vagy sem.

Én magam szeretném tanítani a kutyámat.

Egy rottweilerről lenne szó aki 7 hónapos.


2011. júl. 14. 21:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Voltak elméleti oktatáson nem csak a kiképzők hanem a segések is , de hidd már el hogy nem könyvből tanultak meg kiképezni egy kutyát öv-re.áAz elméleti rész csak töredéke az öv-zésnek , kell hozzá készség is , azért nem is lehet mindenkiből jó segéd.

Ha csak pl. rosszul vezeti el a kutyát a segéd , akár el is törtheti valamilyét a kutyának (pl. a nyakát...) És ez még csak 1 elvezetés , de nem mindegy hogy hogyan tartod a kart , vagy mikor adod a kutyának stb. még lehetne hosszasan sorolni a dolgot.Ez egy nagyon összetett dolog , nem véletlen hogy csak kevesen értenek hozzá...

2011. júl. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

voltál már kutyakiképző? beszélgettél akár eggyel is hosszasabban? (mondjuk a hobbijáról)

...


vannak elméleti képzések (szemináriumoknak hívják őket, keress rá guglin), vannak táborok, ahova összejárnak és tanulnak egymástól, vannak vizsgák, amiket teljesítenek. tehát VAN számukra elméleti oktatás. de ahogy Ikan is írta, az még lófütty... és én is leírtam, hogy bazi nehéz JÓ segédet találni. egy frekventáltabb helyen (pl. Pest) nyilván könnyebb, mi ettől elég messze vagyunk, és szívunk is rendesen, mert egyszerűen senki sem elég jó... pedig azok gyakorlott kutyakiképzők, több éve nyomják, és mégsem sikerült elsajátítani a dolgot annyira, hogy egy bizonyos szintet megüssön. a jó segéd - akár a jó állatorvos - egy kincs.

2011. júl. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Na jó meggyőztél.
2011. júl. 17. 09:10
 24/24 anonim ***** válasza:

Tudod, én arra is emlékszem, ezelőtt 40 évvel milyen kutyák voltak.

Pont tegnap volt egy öv fajta kutya az iskolánkban. Szájkosárban. Ha valaki elment mellette, már őrjöngött, meg akarta enni. Vagyis ,úgy tett, mintha.... Gazda előadta, ez őrkutya, dolgozós, ilyennek kell lennie. És itt a bibi--A jó dolgozós kutya nem onnan kezdődik, hogy levadászik minden élőlényt, hanem akkor cselekszik, ha valóban szükség van rá. Amúgy az említett kutya igen gyorsan megmutatta, hogy bizony, kapott csihi-puhit, hogy ilyen legyen.Tökéletesen látszott a munkáján .

Ha Te otthon nem felismerve a kutyád képességeit, elkezded haraptatni, nem biztos, hogy úgy lesz megcsinálva, ahogy Neked kellene.Persze, ha az a vágyad, hogy egy őrjöngő harapógéped legyen, már kezdheted is a gyakorlást vele.

Nem kötelező iskolába menned a kutyával. De egy jó, hozzáértő segéd házhoz kijárva remekül megalapozhatja a kutya viselkedését .

2011. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!