Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszakértők, milyen kutyát...

Kutyaszakértők, milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Rengetegen feltették már ezt a kérdést, de.....

Első kutyám lenne és szeretném a hozzám legjobban illőt kiválasztani. Esetleg ti tudnátok mondani olyan kutyafajtákat, akikre ezek a tulajdonságok mind rá illenek.


-nagyon szereti a gyerekeket

-beéri napi 1-2 órás sétákkal ...esetleg 3

-rövid vagy félhosszú szőrű (hetente 1x, 2x kelljen átfésülni és sima szőrű legyen)

-könnyen tanítható

-60-65 cm-es

-nagyon édi legyen a pofája:), (a lényeg, hogy ne legyen ráncos)

-és ne legyen olyan kutya, akinek mindig kéne "munkát" adni

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 14. 23:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A szetterek szôre szeret csomósodni, filcesedni.

A pointer olyan mint egy vizsla: pörög. Igényli h lekössék az energiáit és az agyát.

Angol juhászkutya nem létezik. Van border collie vagy skót juhász - akik angolok és juhászkutyák. A border neked semmiképpen nem való. A skót az jó választás lehet, bár a szôrével neki is törôdni kell. Bár a heti 2 kifésülés már oké lehet.


Így én a skótot mondanám. Ha már nagyon fajtatisztát akarsz... de egy menhelyi jobb lenne. Egy fiatal felnôtt kutya.

2011. júl. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem van egy pointeres ismerősöm.

Kifárasztja, elviszi sétálni egy 2-2,5 órára és utána nyugis a kutya. Csak annyi kell h kitombolja magát a kutyus!

2011. júl. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
-kint tartanám a kutyust!
2011. júl. 15. 19:24
 14/18 A kérdező kommentje:
esetleg a broholmer?
2011. júl. 15. 19:34
 15/18 A kérdező kommentje:

bár lehet, hogy nincs is olyen kutya, aki minden fent említettekre megfelelne?

(csak 1-2 órát sétáltatnám)

2011. júl. 15. 20:11
 16/18 A kérdező kommentje:
amugy azért is fontos lenne, hogy minden szempont megfelelő legyen rá, mert apa és anya csak ilyen kutyát szeretnétek.(és én is)!
2011. júl. 15. 20:20
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha már most azt mondod h max 1-2 órát sétáltatnád, akkor abból egy éven belül 1 óra lesz....

Azt meg tudod fogalmazni, hogy miért szeretnél kutyát?? Mert nekem nagyon úgy tűnik, h csak azért h legyen. Azért meg kár.

2011. júl. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 aposom válasza:
hát de 3-féle van kicssi közepes és nagy szal.....
2011. júl. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!