Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, miért van ez a...

Segítség, miért van ez a csivavámmal?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos immáron ivartalanított csivava kislány kutyám, de egyszerűen nem tudom megtanítani a szobatasztaságra. Pedig nem vagyok kezdő, vele együtt hat kutyám van, akik mind szobatoszták. Ők nem csivavák. Mopszok és francia bulldogok. Miért van ez, hogy mindig mindenhova odapiszkít az egész lakásban? Pedig sűrűn kint van a kertben ő is, úgy mint a többiek. Van még valakinek hasonló problémája a kutyusával? És nem kiskutya már, majdnem egy éves!
2011. júl. 16. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Csapj rá olyankor a fenekére,persze ne nagyot.A miénk is így tanulta meg,igaz néha még bepiszkít,de jóval kevesebbszer.
2011. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xnorkax ***** válasza:
100%
Ne alkalmazz fizikai fenyítést, inkább szólj rá erélyesen, hogy Nem! vagy Fúj!, nem tudom, melyiket használod tiltószónak. Legyél te is kint vele sokat, ha elvégezte a dolgát nagyon dicsérd meg. Ha látod, hogy a lakásban épp készülődne üríteni, gyorsan vidd ki és dicsérd meg, ha végzett.
2011. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de sajnos ezekkel már mind próbálkoztam sikertelenül. teljesen el vagyok keseredve, ez télen borzasztó lesz mikor csukott ablaknál teszi ugyanezt, akkor még jó alaposan szellőztetni sem fogok tudni, hohgy kimenjenek a szagok, amitket okoz...:(
2011. júl. 16. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:
amikor látod hogy keresi a helyet akkor vidd ki és dicsérd meg amikor elvégezte dolgát azt tudom ajánlani hogy többet legyen kint az udvaron és kevesebbszer fog be pisilni...amikor adtok neki kaját akkor is vidd ki és addig legyen kint míg nem végezte el a dolgát ugyan ez ivásnál ha iszik vidd ki játsz vele és biztos fog pisilni..nem tudom nálatok hogy van de hagyd nyitva az ajtót hogy nyugodtan kimehessen és akkor hátha nem bent végzi a dolgát..a szobatisztaság elég nehéz feladat..
2011. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak vizelni szokott a lakásban vagy a nagy dolgát is bent végzi? Nem lehet, hogy inkontinencia? Az ivartalanítá egyik (ritka) mellékhatása... :-/
2011. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ez a baja, mert elötte is ezt csinálta. És akkor nem vczik, ha lát engem, hanem vagy elbújik amikor mással vagyok elfoglalva, vagy éjszaka. Éjszaka rendszereresen. sokáig bemászott az ágy alá és oda pisi kaki, aztán 8 hónap utá elegem lett, miután a parketta beszívta a sok pisit és felhólyagzott, na meg sosem lehetett szőnyeg a hálószobában. Úgyhogy 8 hónap után már a fürdőszobában alszik (egyszerűbb takarítani) de minden reggel nagy felmosással és kaki szedéssel kezdek. Teljesen ki vagyok már akadva tőle. :(
2011. júl. 17. 09:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!