Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnyan legyen szelídebba...

Honnyan legyen szelídebba kutyám? Nagyobb testű keverék

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy nagyobbtestű keverék kutyám és az a baj vele, hogy elég agresszív el kellett altatni ahhoz, hogy megkapja a kötelező oltásokat. Amikor megpróbáltuk elvinni sétálni akkor elszökött de visszajött egyszer meg a báttyám ujját harapta át 17 tetanusz kellett. Engem szeret nekem hadja h simogassam meg le is ül de szeretném, hogy ki tudjam vinni sétálni. sajnos a ház fekvése miatt a kutyát a lakáson keresztül lehet csak kivinni az utcára mit tegyek?
2011. júl. 16. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
kutyasuli engedelmes tanfolyam
2011. júl. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és az kerül vmibe?
2011. júl. 16. 18:56
 3/10 anonim ***** válasza:
mindenféleképp kutyasuli...igen amelyik kutya suli hozzátok közel van annak nézd meg a honlapján hogy mennyibe kerül..de nem olcsó arra készülj fel..
2011. júl. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
első vok. Mezőkövesdfre járok első alkalom ingyenes utánna minden óra 700ft
2011. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is nagy testű keverék kutyám van, és ő is eléggé agresszív volt, bár nem ennyire, hisz a családunkba teljesen jól beilleszkedett, velem egy kezesbárány például, és igaz, hogy szájkosárban járunk a dokihoz, de sosem okoz galibát.

Szerintem először csak nálatok a kertben szoktasd hozzá a pórázhoz, szájkosárhoz, és ahhoz, hogy vezetgeted, majd sétáljatok olyan helyen, ahol nincs túl nagy forgalom, és szépen szoktasd hozzá a többi élőlényhez, a forgalomhoz. Dicsérd meg jól, mikor valami jót csinál, és szólj rá, ha rosszul, ezt MINDEN alkalommal, ne legyen olyan, hogy most fáradt vagy jutalmazni/büntetni.:D Ha nagyon nem bírsz vele, csípj belé, vagy üsd meg egy kicsit (ne vidd túlzásba, de tudnia kell a kutyának, hol a határ). Bele fog jönni a kutyus, legalábbis az enyém belejött.:) Őt régen állatorvoshoz is csak sötétedés után mertük vinni, mikor alig vannak az utakon, mostmár pedig a legforgalmasabb út mentén is szépen sétán velem.:) Remélem, hogy neked is beválnak a módszerek, ha nagyon kilátástalan a helyzet, ne csüggedj, mert tényleg elviheted akár kutyaiskolába, vagy kérheted egy szakértő segítségét.:)

2011. júl. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nah ez az utolsó komment ez érdekes hát ha még esetleg azt meg tudnád mondani, hogy hogyan erőszakoljam rá a pórázt? :D meg a szájkosarat(majd kell venni mert nincs) :D
2011. júl. 17. 10:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát gondoltam ha már próbáltátok sétáltatni, csak sikerült rárakni a dolgokat... Vagy akkor hogy vittétek? A pórázt könnyű felcsatolni, csak rárakod a nyakörvére, ha téged szeret, akkor azt elvileg engedi, nem? A szájkosár már bajosabb, az enyémet is le kellett fogni hozzá régebben, most már nem, de eleinte 2-3 emberes munka volt feltenni rá.

Mi bőr szájkosarat használunk (olyasmi, mint ez: [link] ezt tudom ajánlani, könnyű, kényelmesebb mint a fém, és ha a kutya neki akarna menni pl. egy másik kutyának (márpedig ahogy írod, te kutyádnál ez könnyen előfordulhat), ha egy ilyennel odavág neki, az nem okoz olyan sérülést, mint egy jó nehéz fém. Kb. 4000-ért vettem, de ez típustól és mérettől függ. De ha nincs szájkosaratok, akkor először anélkül vittétek ki az agresszív kutyát? Vagy volt kölcsönbe, vagy hogy csináltátok? (Szájkosár nélkül sose vidd ki, mert egyrészt büntetik ha jól tudom, másrészt meg nagyon balesetveszélyes.)

2011. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, az előző linkbe belezavar a zárójel.:D [link] itt van a kép :D
2011. júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen amikor vittük sétálni kissebb volt de már akkor is volt ereje és igen szájkosár nélkül vittük amit tudom,hogy nem szabad de forgalom mentes környéken voltunk :D na mind1 beszerzek egyet és megprobálom:)
2011. júl. 19. 13:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert!:D És nyugi, csak idő kérdése, ha sokszor viszed majd, bele fog tanulni szépen.:D
2011. júl. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!