Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Fel lehet jelenteni a...

SOS! Fel lehet jelenteni a szomszédom? Vagy ilyen esetben mit lehet csinálni? SOS!

Figyelt kérdés

Van 4 rottweilere és kb 2-3 hete hozott még egy kiskutyát. A kiskutyát minden kis apróságért laposra veri. A másik 4 kutya szó szerint egész nap tépi egymást. Az egyiknek van egy nagyon csúnya seb a nyakán ott a bőr már alig van rajt, tehát már lóg neki és kilátszik a húsa. A másiknak a faránál van egy óriási seb ami miatt szegény kutya ülni is alig tud. A harmadik már nagyon idős neki valamilyen szinten ki van alakítva egy kis menedék a 3 kutyaház tetején és neki ott van a háza is, nagyon ritkán megy le onnan a többi kutyához, és ha le is megy egyből rávetik magukat. A negyedik kutya még viszonylag jó állapotban van, de sajnos rajta is van jó pár csúnya seb.

Hogyha otthon van a szomszédom akkor rendszerint ásóval, seprűvel és slaggal próbálja szétválasztani őket kisebb-nagyobb sikerekkel. Már aludni alig bírok tőlük mivel a pici kutyus különzárta szerencsére, de többször is átdugja a fejét a nagyokhoz és olyankor persze egyből a kicsit kezdik el harapdálni. Már próbáltam többször is beszélni vele, de általában azt mondta, hogy én vagyok a rossz gazda és törődjek a magam dolgával. A másik "kedvenc" mondata amit ilyenkor szokott mondani az az, hogy az ő kutyái teljesen egészségesek és jól neveltek.

Nekem 2 kutyám van egy 4 hónapos kínai kopasz kutya már oviba járok vele, szépen sétál pórázon, a behívással is haladunk, az alap parancsszavakat is ismeri már. A másik kutyám egy 2 éves Cseh farkaskutya, ő már iskolázott. Ha nem indokolt az eset nem szoktak ugatni, a nagyobbik kutyám is bent szokott aludni a házban(rossz környéken lakok és félteném őt kint) naponta 4-5 alkalommal viszem őket sétálni, le vannak mozgatva szellemileg illetve fizikailag is.


Ma este viszont megtörtént a baj! A nagyobbik kutyám kikérezkedett pisilni. Ez volt 2 órája. Kiengedtem és a vezetékes telefonom megszólalt tehát én bejöttem. Pár perc elteltével óriási hangzavarra mentem ki és azt láttam, hogy a szomszéd kutyái az én kutyámat marcangolják, a szomszéd pedig mászik át az ásóval. A szívinfarktus kerülgetett, teljesen sokkba estem és üvöltöztem. Próbáltam segíteni a szomszédnak és persze a kutyámnak. Nagy nehezen sikerült kiszabadítanom a kutyám a szomszéd átvitte a kutyáit és még neki állt feljebb, hogy nekem milyen agresszív korcs kutyám van. Egyből rohantam az orvoshoz szerencsére 3 utcára van tőlem és a házához el lehet menni sürgős esetekben. Azonnal a kezelése alá vette a kutyámat, viszont azt mondta, hogy nagyon súlyos az állapota és nem sok jót jósol neki.

Feljelenthetem a szomszédom akár név nélkül is? Vagy állat menhelyet hívjak? Mert ez már nem állapot ami itt folyik. Most mi lett volna, ha én is kint vagyok?!


2011. júl. 17. 23:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Jézusom!

Mindent szabadíts rá amit csak tudsz... Első sorban én is a jegyzőnél próbálkoznék, mivel a kutyák átjöttek a te portádra. Veszélyeztettek, akár Téged is. Támadtak és négy kutyát nem lehet tartani (pláne hogy már ott az ötödik).

Holnap azonnal menj. Ha nem hajlandóak semmit tenni (de kötelességük, nem tudom mi van az ebrendeletetekben hány kutya tartható kertes házban, de a támadást akkor sem intézhetik el ennyivel) akkor állatvédőrségnél lehet próbálkozni rossz tartási körülményekre hivatkozva. Állatszervezeteknél vagy ilyesmi.

A kutyusnak mielőbb gyors felépülést kívánok!

2011. júl. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel állatkínzásért! Névtelenül is megteheted. A rendőrök kifogják hozni az állatvédőket ha nm teszik akkor hívd fel te. Segíts azokon a szegény kutyákon,te legyél jó hozzájuk ha a gazdájuk nem képes rá. Remélem a kutyád meggyógyul :)
2011. júl. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Az ki maradt, hogy az állatorvostól kérj papírt a kutyád állapotáról, hogy miket csinált, ezzel is igazolva a támadást. Ezt a jegyzőnek bemutathatod.
2011. júl. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Micsoda roh@dék! Eleve, hogy lehet 4 rottweilere egyszerre? (Törvényileg nem lehetne.) Másrészt hogy jutottak át hozzátok, a kerítéssel volt baj?

Nagyon sajnálom a kutyádat :( Az a legkevesebb, hogy feljelented az illetőt és minimum meg kell, hogy térítse az állatorvosi költségeidet. Persze ez semmi a kutyád és a te lelki sérüléseitekhez képest.

Szerencsétlen rottweilerek, az idióta gazdájuk miatt fognak rosszul járni:(

2011. júl. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a válaszokat.

Most hívott az orvos, hogy rosszabbodott az állapota:(

2011. júl. 17. 23:45
 16/29 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy hogyan juthattak át, mert tömör fa kerítés van direkt ez miatt azon az oldalon ami 2m 10cm magas. Esetleg amit el tudok képzelni az az, hogy a felső kutyaházra felmásztak és onnan átugrottak. Bár a szomszéd állítása szerint nem tudnak a kutyái oda felugrani, csakis az az egy kutya.

Az is biztos, hogy magasabb kerítés lesz ott ezek után.

2011. júl. 17. 23:50
 17/29 anonim ***** válasza:
Legjobb, ha videofelvételt is készítessz arról, hogy nálad vannak a szomszéd kutyái, esetleg arról is, hogy milyen körülmények között tartja őket.
2011. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Most! telefonálj a rendőrégre, hogy a szomszédod kutyái az udvarodon vannak és nem mersz kimenni. Azonnali intézkedést kérj, mert a testi épséged veszélyben van.
2011. júl. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Ez egész egyszerűen felháborító, ökölbe szorult a kezem, amikor a kérdést olvastam. Hogy lehet valaki ennyire felelőtlen? Holnap első dolgod legyen bejelentést tenni a jegyzőnél és a rendőrségen(itt mindenképpen hangsúlyozd, hogy nem csak az állataitok, de ti is veszélyben vagytok a rotik miatt) is, megpróbálhatod felvenni a kapcsolatot állatvédőkkel is, hátha tudnának tanácsokat adni, hogy miket tehetsz. Az a legkevesebb, hogy a kedves szomszéd kifizeti az állatorvosi költségeket. Tanácsold neki, hogy keressen másik helyet legalább 3 kutyájának, különben az összeset elveszik. Mert ez nem állapot, ami ott folyik, hogy egymást tépik a kutyák és átmennek hozzátok, nem igaz, hogy ezt nem tudja felfogni.

Lényeg a lényeg mindenképpen intézkedj, nehogy a következő áldozat te vagy az egyik családtagod legyen, vagy akár a kiskutyus. Addig járj az illetékesek nyakára, amíg nem történik valami. Az idősebb kutyádért pedig nagyon szorítok.

2011. júl. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Na voltál a jegyzőnél?

A többiek minden hasznosat leírtak előttem, a kutyusodnak és neked is szorítok!

2011. júl. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!