Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon állatbarát környezetbe...

Nagyon állatbarát környezetbe milyen kutyust ajánlotok?

Figyelt kérdés

Őszintén megmondva kisgyerekkorom óta álmodozok egy Huskyról, így tavasszal szeretnék egyet. Úgy 6hetesen, hogy nevelhető legyen a pici.:)



Viszont nagyon lelomboztatok engem a tulajdonságaival, hogy "kezelhetetlen", "idióták", stb.:)


Villanyozzatok fel kérlek, hogy ez nem így van. :)


Nagyon családcentrikus, szeretetre éhes kiskutyus szeretnék a családba, aki engedelmeskedik a gazdinak s tud viselkedni, ha megtanítják rá!:)


Jó lenne, ha házőrző is lenne egy kis mértékben, de ha nem az se gond. Viszont ha lehet nagytestű legyen. Ez követelmény lenne..:)


Köszi!


2011. júl. 18. 01:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A Husky nagyon jó döntés, de nagy-nagyon sok nevelésre és ugyan annyi játékra van szüksége. Tehát meg kell neki mutatni h "Na ezt szabad de ezt nem szabad" A német juhász is kitűnő választás, erről a kutyáról biztosan tudom mondani h nagyon jó házőrző, viszont talán valamivel barátságosabb, mint a Husky. Mind a két kutya nagyon jó választás, és aki több negatív és kevesebb pozitív dolgot mondott a Huskykról az nem találkozott még jólnevelt Huskyval!
2011. júl. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Husky. Tényleg csodálatos kutyák viszont ahogy már az előttem válaszolók is írták nem ajánlott első de még második kutyának sem! Nem idióták viszont kicsit olyanok mint a macskák. Öntörvényűek. Tehát nem egyszerű tanítani és ha sikerül is akkor sem lesz egy család centrikus kutya. Én a Magyar vizslát ajánlanám. Vagy legalább is valami hasonlót. De a legjobb megoldás a elmész egy menhelyre és ott választasz magadnak kutyát! Talán találsz egy olyan kölyköt vagy felnőtt kutyát ami kinézetre hasonlít a Huskyra de viselkedésben kezelhetőbb. És semmi kép se hozd el 8 hetes kora előtt! A kölyköket 8 hetes korban választják el ezért nem szabad előbb.
2011. júl. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
a husky-ról nem tudok nyilatkozni,nem volt sosem,de a német juhász mese-álom-csoda-tündérbogyó kutya,és meg is felel az elvárásaidnak szerintem.
2011. júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekünk is német juhászunk van.Olyan értelmes!A szemei mintha beszélnének.Imádja a simit de tudja mikor kell arrébb menni,hogy ne zavarjon.2 éves keresztfiamat féltettem tőle az elején de kár volt!Eszébe sem jut odamenni hozzá!Ha kinn vagyunk az udvaron ő letelepszik kicsit odébb és pihen.Persze a kicsit sem engedjük oda hozzá!Első kutyának egy német juhászt ajánlok.Huskyt nem.Hidd el nem fogod megbánni és Huskyid utána legyen ha rájöttél a kutyatartás csínjára-binjára.
2011. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!Ő a mi kutyusunk =)

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2011. júl. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2011. júl. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hello!:)


Látom nagyon bele vagy szerelmesedve ebbe a fajtába, meg is értem, nagyon szép kutyák!:)

De ahogy előttem is írták, tényleg nem ajánlom első kutyának, nem is gondolnád, milyen könnyű félrenevelni. (akaratlanul).


Viszont az nagyon szimpatikus nekem, hogy kiemeled, hogy állatbarát környezetbe várod.

Őszintén szólva meglep, hogy miért nem jut eszedbe menhelyről választani kutyust!


Nekem már elég sok kutyám volt, jelenleg 3 van, ebből 2 keverék, egy alabaj (KÁJ).

Imádom az alabajt, vele kapcsolatban tudtam, mire számíthatok.


A menhelyi keverékemet a neten néztem ki magamnak, nem tudhattam, mire számíthatok.

ő sem...:)

olyan sokkos állapotban volt hála az előző gazdájának (2 hónapos volt akkor), hogy a látványomtól is összepisilte magát, ölben kellett elhoznom.


Nem akarok csöpögős ömlengős izét írni róla, de életem egyik legjobb döntése volt, komolyan!

Annyira szeretem azt a kutyát, elég sok barátom van, de ő a legjobb! (néha legszívesebben felhívnám telefonon, ha nincs velem...:D)


Szóval nem akarok rád erőltetni semmit, csak a magam tapasztalata alapján mondom, nagyon nagy különbség van menhelyi és alomból elhozott kutyakölyök között.

Minden kutya ragaszkodik a gazdájához, de ha igazán nagy szeretetgombócot akarsz, menhelyit válassz!

Én állítom, hogy a gondolataidat is kitalálja majd cserébe egy ici-pici szeretetért.:)



Ja és még egy nagyon fontos! A menhelyi kutyákat kell általában (nyilván itt is van kivétel) a legkevésbé nevelni, őket ugyanis inkább "jóvászeretni" kell.

Ráadásul ott nagyon kijön, hogy a kutyának milyen a valódi személyisége, könnyebben tudsz hozzád illőt választani!:)

2011. júl. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!