Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánknak iszonyú hülye...

A kutyánknak iszonyú hülye neve van (4 éves). Ha most elkezdem máshogy hívni, hallgatni fog rá?

Figyelt kérdés

Apukám nevezte el az első kutyánkat, mondván, hogy ő gyerekkora óta egy olyan nevű kutyát akar. Én iszonyodom attól a névtől, mert szerintem borzasztó, pedig hallgat rá. A kutyánk már 4 éves lesz lassan, és hétvégén voltunk fürdeni, és a kutyánk szokása, hogy odamegy a medence pereméhez, és bámul minket. És ahogy másztam ki, pont olyan pofát vágott, mint Stephen King - Cujo című könyvének a borítóján. Ezért én elkezdtem Cuyo-nak hívni (dzs-vel nem tetszik, így olyan különlegesebb). Azóta szinte mindenki átszokott erre a névre, mert tényleg mindenki utálja az eredeti nevét, viszont vannak még, akik úgy hívják, mert apukám jelenlétében nem lehet Cuyo-zni. Szerintetek hogyha kétféle néven hívjuk, meg fogja érteni? Apukám úgysem fog belemenni a névcserébe, pedig egyértelműen jobban tetszik mindenkinek, de még hallgathat rá ilyen idősen? Elég okos kutya (leonbergi).


12l


2011. júl. 18. 15:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
A zuárd nagyon tetszik nekem,illik egy leonbergire!De átnevezheted!!!A névnek csak az emberek között van fontossága!:)
2011. júl. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Igen,fog hallgatni rá.

Én folyton becézem őket,és a beceneveikre is hallgatnak :)

2011. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
A Zuárd szerintem is rohadt jó :D
2011. júl. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó a neve. :)


De ha Cuyonak akarod hívni, akkor kezdetben esetleg hívd Kutyó-nak, ami ellen talán apudnak se lesz kifogása, és ebből lassan alakítsd át a Cuyo-t. :)

2011. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom, engem néha kifejezetten irritál a Zuárd név. Oké, utolsó, ez jó ötlet. Köszi!
2011. júl. 18. 16:03
 16/30 anonim ***** válasza:

off


15:34 vagyok.

Ha már írták a többiek, akkor csatlakozom én is:

Amúgy nekem is tetszik a Zuárd, jobban mint a Cuyo... de természetesen legyen, amit szeretnétek. :)

Csak egy vélemény. :)


on

2011. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Szerintem nekem azért tetszik jobban, mert a kutyánk lényéhez jobban passzol. A Zuárd is jó, mert megszoktuk, de a másik... nekem jobban tetszik.

Köszi a válaszokat!

2011. júl. 18. 16:09
 18/30 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kezdd el másképp hívni. Nekem két kutyám van, mindkettőnek van beceneve is, sőt a réginek igen sok beceneve van, és mindkettő hallgat arra, ha a fajtája nevét mondom. És azt is értik, hogy mikor melyikhez szólok. Sőt a régi kutyám hallgat a kutyára, az ebre, a blökire, a blökkencsre, meg minden hülyeségre, amit egy pár napig mondogatok neki. És azt is értik, hogy a kutyák az összefoglaló nevül, akkor mindkettőt hívom, ha ezt mondom :)
2011. júl. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
A már sajna halott tacskónkat Zokninak hívtuk, de az egyik családtagnak nem tetszett, ő és csak ő Dorkának hívta, és arra is hallgatott. Mostani tacskónk Herkules, és hallgat a Herkire, rohadt dögre is- utóbbira ha rosszat csinált :D
2011. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
jajj leonbergii :D az én leonbergim (sajnos már meghalt) legalább öt névre halgatott, bár azok inkább az eredeti nevének voltak a becézései, de okos kutyák ezek nagyon, ahogy mondtad is, meg fogja tanulni az tuti :) mondjuk a Cuyo így elég érdekes... de azonkívül egész aranyos :D
2011. júl. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!