Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az utolsó pillanatban...

Ha az utolsó pillanatban ivartalanítják a kutyát, mi lesz a kicsikkel?

Figyelt kérdés

Annyiszor olvasom,hogy gyakorlatilag az ellés előtt egy nappal is lehet ivartalanítani. De olyankor mi lesz a picikkel? A méhhel együtt kidobják a még mozgó,élő kutyusokat,és azok az oxigénhiány miatt megfulladnak?

Én nem értem,hogyan javasolhat ilyet egy állatbarát,hiszen azok már élő,igazi kiskutyák.


2011. júl. 18. 19:13
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
erre kéne költeni az utcák átnevezése helyett.No,de ez már politika.
2011. júl. 18. 20:20
 22/41 panettone ***** válasza:
70%

Már többen leírták hogy a mama ügye kap altatót hiszen műtik így a picik semmit sem éreznek el alszanak és nem ébrednek fel többet. Ez valóan borzasztó de gondolkodjatok.

A mama valószínűleg oltatlan hiszen utcáról került be lefial majd a menhelynek meg kell oldani a kicsik és a mama elkülönítését

A picik 8-10 hétig olyan terhet rónak a menhely amúgyi stúlterhelt dolgozóira, hogy a meglévő állományról még nehezebb gondoskodni.

A kölykök a meglévő gazdikeresők esélyeit nullára viszik le

A piciket maximum ivartalanítási kötelezettséggel lehet örökbe adni vagy be kalkulálod, hogy jövőre vissza kapod őket vemhesen...

Nem az állatvédőkben kell keresni a hibát megmentenek egy mama kutyát akinek kb soha nem lenne esélye gazdihoz jutni a kölykeivel szemben

És ne feledjük nem az állatkínzás hogy meg kell ölni a kcsiket hanem az hgy a szuka vemhesült!

Ha minden kutyában lenne chip azt végre ellenőriznék akkor többen ivartalanítanának ugyanis a vemhes szukákat nem lehetne szélnek ereszteni mert kemény büntetés járna utánna. Így max az állatvédőre lehet fújjolni aki eltakarítja mások "szemetét" és ezért itt kérek elnézét minden gyepin raboskodó kutyától az én szemeben mind kincset ér, de a gazdik akik gond nélkül utcára b@sszák őket....az ő szemükben egy kukazsák tartalma nagyobb érték

És még egyet ne feledjetek lefialhatna az a szuka egy bokor alján csak ha a tacsi mama nj apukától hordoz 6 kölyköt a szíve alatt lehet túl sem éli a fialát de a kölykök sincsenek túl nagy biztobnságban hiszen ha a menhelyre bekerül egy dobozban pár parvós kutya akkor amúgyis viszi a babákat 4-5-6 hetsen...és lássuk be a magyar állatatrtási kultúra melett ez nem ritka...

2011. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

Igen? Ez állatkínzás?

És ahhoz mit szólsz, hogy a mi állatvédő egyesületünk vezetőjét felhívták, hogy nyöszörgést hallanak a dögkútból? És amikro odamentek, látták hogy három beagle kutyakölyök akik nem lehettek többek mint 3 hetesek, ott fekszenek egy kartondobozban? És ezután egyiket el kellett altatni, mert eltörött a jobb hátsó lába. A másik kettő pedig a döglött állatok miatt olyan fertőzést kapott, hogy csekély az esélye hogy megmaradnak.

Ezt minek nevezed, Kérdező? Van egy nagyon jó ismerősöm, aki állatorvos, tőle meg fogom kérdezni hogy megy ez a vemhesen ivartalanítás.

2011. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Várom az állatorvos véleményét, mert ez így most eléggé durvának és brutálisnak hangzik.

Le lehet torkolni, de akkor is így van.


Nyilván nem kellemesebb utána sem gondoskodni a felesleges szaporulatról( ami a gazdi dolga, ahogyan mindíg is az volt), hiszen lényegében ugyanoda vezet, meghalnak a nem kellő picik, de nem mindegy, hogy az a halál milyen körülmények közt éri őket.


Nektek sem lenne mindegy hogy békében, vagy fulladva, és az oxigénhiány a fulladás legrosszabb formája, annál a vízbefulladás is jobb ( utána lehet olvasni a témának), persze a humánusabb altatást támogatom ebből a szempontból.

2011. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Volt "szerencsém" látni egy vemhesen ivartalanítást, egyáltalán nem olyan borzasztó, ahogy itt néhányan lefestik. A szukának kiveszik a méhét, vele együtt a kölyköket is, akik szintén kaptak az altatóból, így alszanak és mivel megszűnik az összeköttetés az anyjukkal, nem jutnak oxigénhez és nem kelnek fel többé, nem mozognak.

Már megszületett kutyákat altatnak el ezrével, azokat nem sajnáljátok? Szerintem az ő sorsuk sokkal szomorúbb.

A menhelynek nincs kapacitása egy alomnyi kölyökre, egyszerűen képtelenek lennének oltatni, elkülöníteni és gazdát találni a kicsiknek, akik már bent lévő kutyáktól vennék el a potenciális gazdikat. Azok akik szerint vemhesen ivartalanítani kegyetlenség, mitöbb állatkínzás, azok még soha nem mentettek állatot, fogalmuk sincs, hogy milyen rossz a helyzet az országban, egyszerűen nincs szükség ennyi gazdátlan kutyára. Inkább altassák el őket, minthogy egész életükben láncon vagy kóbor kutyaként tengődjenek, bántalmazzák őket.

2011. júl. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Igen,ha békében elalszanak,akkor még azt mondom,hogy oké. De ha brutálisan,oxigénhiányban vergődve,akkor nem.

Én csak tényleg azt nem értem,hogy ha ezt nem ítélitek el,akkor az illatoson az altatást miért nem? A lényege ugyanaz.

Én is támogatok több szervezetet, a futrinkások egyik vizslája nálam van ideiglenesbe,több cica,stb. De attól még nem kell,hogy birkamód egyetértsek.

Ha nyugodtan,békében elalszanak,és EGYETLEN PERCET sem szenvednek,akkor tényleg nem kínzás,ahogy az illatoson,stb az altatás sem az,hanem szükséges rossz.

Remélem,hogy így van,és nem élő,vergődő kutyákat dobnak a kukába.

2011. júl. 18. 22:36
 27/41 A kérdező kommentje:

Kedves Theia!


Többször írtam már Neked,hogy nem kéne mindenkinek nekirontani.

3 évig voltam önkéntes egy menhelynek nevezett valamin,ahol olyan állapotok voltak,hogy az illatos is megirigyelné...

Mentett kutyáim,cicáim vannak, több kutyus sorsa függ attól,hogy találok e nekik gazdit.

Tisztában vagyok azzal,hogy szar a helyzet.

Csak azt írja már meg valaki,hogyha ezt nem ítélitek el,akkor a már megszületettek altatását miért???

2011. júl. 18. 22:39
 28/41 anonim ***** válasza:
51%
Theia köszi.
2011. júl. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
66%

Az Illatos NEM menhely,hanem sintértelep.Olyan hely,ahol elnézik azt,hogy egy kutya élve elrohad,élve eszik meg a kukacok.

Ennél a sorsnál sokkal humánusabb a vemhes szuka ivartalanítása,akár az ellés előtti utolsó napon is.

Meg annál,ahogy itt vidéken intézik a nem kívánt állatokat:élve elássák,ásó éléhez vágják,vízbe dobják stb.

2011. júl. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam,hogy menhely. Azt mondtam,hogy olyan menhelyen önkénteskedtem,ami ugyan menhely,de rosszabb,mint az illatos.
2011. júl. 19. 07:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!