Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyirathatom westie kutyámat...

Nyirathatom westie kutyámat másképpen is mint ahogy általába szokták?

Figyelt kérdés
Nézegettem képeket, és az összesen úgy voltak megnyírva a westie-k hogy a hátukon alig van szőr, a lábukon meg a hasukon meg hosszan hagyják. Az én kutyám kinti kutya, és szeretném hogy a lábán és a hasán inkább jó rövid legyen a szőre, mert pl esőbe nagyon koszos tud lenni, meg minden beleragad a szőrébe a hasán meg a lábán. Lehet így is nyiratni? vagy kötelező az eredeti westie forma?
2009. ápr. 2. 15:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Én most erre azt tudom mondani, hogy pl a kuvaszról nem írják sehol hogy meg kell nyírni, pedig neki is sok szőre van, de a westie-ről meg igen. Ezért is gondoltam hogy így lesz jó a kutyának. Engem nem érdekel a divat, nekem az a fontos hogy a kutyám jól érezze magát, kényelmesek legyenek a napjai. Például tegnap hátrajött velem a kertbe, futkározott a fűbe és beleragadt vmi bogáncs szerű a lábán a szőrébe. Szenvedtünk is rendesen mire kitudtuk szedni, hozzáteszem hogy a kutyával közösen, mert hol ő tépte magának, hogy én próbáltam kifésülgetni neki. Na pont az ilyen esetek miatt szeretném rövidebbre nyiratni a szőrét, hogy ne szenvedjen az ilyesmik miatt.
2009. ápr. 3. 18:12
 12/12 anonim válasza:

Azt azért szerintem érdemes tudni, hogy a westie-nek szálkás szőre van,ami azt takarja, hogy a kutya nem igazán vedlik, hanem az elhalt szőrt el kell távolítani, és eredetileg nem nyírni, hanem trimmelni kell. Ez elég pepecselős munka, sok időt igényel, így a hobby kutyaként tartott westiek szőrét egyszerűbb lenyírni, de ez nem igazán helyes.

Úgy nyírod meg egyébként, ahogy akarod. A szokványos fazon azért van, mert ez is a fajta jellegét adja.

A kuvaszt nem kell nyírni meg egyebek, ugyanis neki más típusú szőre van.

És még valami: nem helyénvaló a jó szándék sugallta nyírás. A bunda védi a kutyát a nap égető sugaraitól, így a meleg ellen is szigetel. A kutya testének felszínén nincsenek izzadságmirigyek, így nyírással a hőkisugárzása nem fokozódik. És akinek hosszú szőrű kutyája van, az igen is tartson otthon kefét is. Véleményem szerint sok embernek a nyírás azért jó megoldás, mert neki kényelmesebb.

2009. ápr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!