Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 2éves mopszom 1hónapja...

A 2éves mopszom 1hónapja mindig be wczik mit tehetnék? Hogy büntessem meg?

Figyelt kérdés
nem igen fordult elő ilyen és TUDOM,h nem is beteg nem azért csinálja... múltkor is akonyhába vagyok oda rohan oda kakil és elfut be a szobába... nem telik el nap,h ne kakilna vagy pisilne be levihetem akár naponta 10000x és már nagyon idegesít én szeretem őt de ahol lakom ott ez nincs tolerálva... mégis hog ybüntessem meg,h komolyabban vegye? eddig azt mondhatom falka vezérként tisztelt egy rossz mozdulata sem volt.. most meg?rá sem ismerek...tippeket kérnék!FONTOS
2011. júl. 19. 06:20
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

rakj rá pelenkát, és mikor majd szétkenődik rajta a szar megtanulja hogyan kell piszkolni.


szvsz rakj almot valamelyik sarokba a szobába.

2011. júl. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nemigen fogja érteni, hogy szétkenődik e vagy sem, de egy orvos megnézhetné. Lehet van valami rejtett problémája. Végbél izmoknál.
2011. júl. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Büntetni nincs értelme, akkor rögtön le kell szidni, mást tenni nem tudsz.

Ha 1000x lent vagytok és mégis fent végzi el a dolgát, akkor vagy nem vagytok eleget lent, vagy nem mozogtok eleget.

Olyan nincs hogy egy rendesen megsétáltatott kutya, csak szemétségből ne üritse ki a dolgait, egy normális séta alatt.

2011. júl. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Simca válasza:
100%
NEVELD MEG ! A kutya viselkedése 99.9% -ban a gazdája viselkedése, lelki állapota, kedve, kiegyensúlyozottságától függ. 2 éves.. 1 hónapja csinálja ezt.. Valami változás 100% h történt, v. érte valami, kvázi trauma ami miatt ezt csinálja.. ezt kell végigvezetned h mi történt azelőtt hogy ezt elkezdte, büntetni meg felesleges. ha büntetni akarsz legyél büntető bíró vagy börtönőr. Kutyát fegyelmezni és nevelni kell nem büntetni !
2011. júl. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
ha a kutya 99,9%-ban a gazdáját tükrözi, akkor inkább saját magán kéne változtatnia, nem a kutyán.
2011. júl. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a kutya egy hónappal ezelőttig példa mutatóan viselkedett!!! mindenki dicsérte is milyen okos és jól nevelt... trauma? nemtudom... talán,h kevesebbet van velem! mert az új munkám miatt nem tudok sokat otthon lenni és így öcsémre hárult az etetése sétáltatása stb. és lent is elvégzi a dolgát... nem arról van szó,h nem mert mindig wczik lent is.és ne oltogassatok már! normális tanácsot kértem!nem azt,h büntetésből agyon verem vagy vmi!iylenről szó sincs... de több oldalon olvastam,h igenis bosszúból is be wczik a kutya és lehet különböző módszerekkel fegyelmezni mint pl... ideiglenesen nem veszek róla tudomást vagy hasonlók mintha ki lenne zárva falkából stb...de ink am is csak olyan írjon aki értelmes választ is tud adni rá és nem,h 99%ban engem tükröz...ezzel nem vagyok kisegítve!a kutyámnak jó dolga van okos és szót fogad bmit mondok neki megcsinálja...és jól ápolt most voltunk nem rég dokinál és onnan tudom ,h nincs baja de lehet vissza viszem...
2011. júl. 19. 14:38
 7/7 A kérdező kommentje:
amúgy meg köszönöm az eddigi válaszokat:)!
2011. júl. 19. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!