Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 nagytestű kutya "prédának"...

2 nagytestű kutya "prédának" tartana egy kisebb testű kutyát?

Figyelt kérdés
Van 2 nagytestű kutyusunk, akik nem jönnek ki egymással, a fiú nagyon domináns, mindent kisajátít, a lány meg se mer mozdulni. Ők nem az én kutyáim, nem én választottam a fajtát, nem én foglalkoztam velünk kiskoruk óta. Cesar Millan elvével már próbálom nevelgetni a fiút, háát, nem sok sikerrel. Jövő nyáron szeretnék egy kiskutyát, ami CSAK AZ ENYÉM!!, én foglalkozok vele, sétáltatom stb. Az a baj a fiúval hogy csak apát fogadja el falkavezérnek, tehát nekem nem fogad szót, hiába próbálkozok, nem figyel. Tehát, szeretnék egy kutyus menhelyről, de nem csivavaméretűt, kb ekkorát.: [link] de, ha kisebb lesz nála is, kb beagle méretű, akkor prédának fogják tartani.???
2011. júl. 19. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem fogják prédának tartani, honnan ez a hülye ötlet??! Az biztos hogy majd féltékenyek lesznek egy picit a kiskutyára.Hogy menhelyről szeretnél az nagyon jó ötlet!!
2011. júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi.:)) akkor jó, megnyugodtam.:))
2011. júl. 19. 14:50
 3/7 anonim válasza:
fúú nagyon vigyáznod ell rá! az unokatesóméknál pont ott voltam amikor egy németjuhász szukához vittek egy kölyökkutyát. Letették és rátámadott...az ilyen kutyával nagyon kell vigyázni bármilyen fajta! Nagyvalószínűséggel rátámadna. Ha apukád nincs ott akkor nagyon kell figyelni a kutyust. Szóval lehet, hogy valamit ki kell találni ha kisebb kuyust szeretnél :)
2011. júl. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kölyökkutyust biztos, hogy nem fog prédának tekintetni, hacsak nem totál idegbeteg a nagytestű kutya. "Elmagyarázza" neki, hogy ki az úr a háznál, de bántani nem fogja.


Az más kérdés, hogy ha nagyon nincsenek egy súlycsoportban, abból azért lehet gond. Saját példánkat tudom hozni: nálunk 2 törzskönyves (tehát nem idegbeteg, nagyon is fegyelmezett és jól nevelt) kaukázusi kutya mellett volt egy német juhász, meg egy tacskó. Jól elvoltak együtt, nem volt semmi agresszió. Aztán egyszer az egyik kaukázusi - valószínűleg játék közben - kicsit erősebben kapott a tacskó felé, és eltörte a gerincét. Utána egész nap ott sírt a teste mellett, alig akarta odaadni, apámnak a teljes falkavezéri tekintélyét be kellett vetnie, hogy elvihesse a tacsit. Ilyen is van. :(

2011. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy nem mernék hazavinni két rosszul szocializált, engedetlen kutya mellé egy harmadikat, de te tudod...


És milyen neműre gondoltál? Mert mosmtár elkerülhetetlen, hogy valamelyik kutyával azonos nemű legyen, az meg további konfliktusforrás.

2011. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
megnyugodhatsz, nem fogják prédának tartani, csak egy kicsit féltékenyek lesznek rá!!! de bántani csak a legvégső esetben fogják, de ezt meg tudod akadályozni, úgy h mindig figyelsz a kutyusodra, h ha kiengeded az udvarra. így nem lehet semmi baja!!!!
2011. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
háát, igazából szukát, de tudod, nem olyan, mintha elmennél, és egy egész alomból választhatnál. igazából, amelyik megtetszik. ha fiú, hát fiú. ivartalanítani mindenképp szeretném, de elvileg menhelyen az az első. kinti kutyus lenne, de apával csináltatnék egy kennel, ami csak az övé, a másik kettő nem mehet be, nem ilyen 2x2 méteresre gondoltam, hanem ilyen fedett kifutófélére, ahol van a kutyaháza is. köszi.(:
2011. júl. 19. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!