Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszakértők, első kutyaként...

Kutyaszakértők, első kutyaként, lenne ilyen fajta?

Figyelt kérdés

Mint azt már említettem első kutyám lenne. Olyan fajtát szeretnék, amelyik az alábbi pontok mindegyike igaz rá.

Amugy azért is fontos lenne, hogy minden szempont megfelelő legyen rá, mert apa és anya ilyen kutyát szeretnétek és én is!

Tehát, olyan kutyát szeretnék, aki:


-nagyon jó családi-kutya

-50-53 cm-es

-rövid vagy félhosszú szőrű (hetente 1x, 2x kelljen átfésülni)

-beéri napi max. másfél órás sétával

-könnyen tanítható

-nem ráncos pofájú (nem bullmasztiff és nem labi)

-(egyébként kertben tartanám)

-és ne legyen munkakutya!


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 20. 22:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Ne séta legyen a mozgás hanem kiképzés és játék. Akkor rendben lesz minden. Mekkora a kertetek? Ha elég nagy akkor ajánlom a német vizslát, én 6 éve kaptam (11 évesen) csak én tanítottam, nem jártunk kutyasuliba, semmi, mégis egy kezesbárány, bárhol visszajön, első szóra csinál mindent :) Annyi a lényeg h a lehető legtöbbet foglalkozz vele.
2011. júl. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Ha kertben tartaná akkor miért olyan őrült fontos napi 2-3 óra séta? :S

Inkább az hogy ne unja szét magát a kutya, játsszál vele, tanítgasd...! Amúgy vizsla, dalmata, németjuhász..

2011. júl. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Vizslaa:)
2011. júl. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
A Golden retrieverre tökéletesen ráillik a leírásod. A világ legjobb családi kutyája, nyugodt természete miatt a napi 1,5 óra séta bőven elég neki, a szőrápolása nem macerás, heti egy-két alkalommal átkeféled és szép lesz. Viszont nagyon nézd meg honnan veszed, csakis tenyésztőtől, törzskönyvvel vegyél kutyát!
2011. júl. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Elsőre vizsla és az erdélyi kopó is eszembe jutott, s bár igénylik a sétát, nagyon igénytelen fajták a szőrzetre nézve. Kicsit makacsak és kölyökkorukban tanítást igényelnek, de azért a vadászkutya lét ellenére abszolút nem mondanám őket munkakutyának, igazi családi ebek.

A skót juhászkutya bár eléggé hosszú szőrű, azért nem olyan igényes, csak le kell foglalni, ha a 2 óra séta alatt meg tudod azt oldani hogy lefárasztod szellemileg és fizikailag is akkor bátran ajánlom.

Ír szetter is hasonló, egy kicsit több mozgást és törődést igénylő fajta, és picit nagyobb talán mint amit ti szeretnétek.

Németjuhászszal is kell foglalkozni, de ez az általad leírtak alapján ideális kutya lehet.

A végére hagytam a belga juhászkutyát, azok közül is a Groenendaelt és a Tervuerent, igénylik azt hogy törődjenek velük, de nem mondanám munkakutyának, a 2 óra séta elég neki ha nagy kertben van tartva és ott is játszotok vele néha.

2011. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
50-53 cm, azért vannak igények :D :D
2011. júl. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
94%

figyelj:

-nagyon jó család anya

-nagy cicik, jó segg,

-rövid vagy hosszú haj( napi 3x 4x ne billegjen a tükör elött)

-okos

-NEM RÁNCOS POFÁJÚ:) (nem Kelemen Annácska,és Maria Geronazzo)

-(egyébként lakásban tartanám::)

-És ne legyen munka mániás

ez csak vicc volt, ne vedd komolyan:) ezzel csak azt akartam mondani hogy nem lehet mindennek megfelelnie,nem, lehet tökéletest választani mindig. de a te igényeidnek szerintem a golden retriver felelne meg.

2011. júl. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

előző vagyok, figyelj:)



[link]

2011. júl. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Rottweiler
2011. júl. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
erdélyi kopó??? ne viccelj már! nekem van egy. úgy megszökne a kertből, ha nem sétáltatnák napi 2 órát h csak na!ha nicns lemozgatva szökik ahol tud. de támyéeg szőrét tekintve igénytelen fajta és a hideget is birja DE iszonyat sok foglalkozást igényel és sokáig macerás is mert a szellemi érettségét csak olyan 2 -3 éves kora körül éri el.
2011. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!