Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megyünk kirándulni a kutyával,...

Megyünk kirándulni a kutyával, tudtok ajánlani vmit rá kullancs ellen (csöpögtető már van rajta)? Féltem, mert már kétszer volt beteg, de néha ki kell vele mozdulni!

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Kiltix nyakörv.
2009. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és ha azt holnap rárakom, utána rögtön hat is? Tehát a nyakörv alkalmi is? Mert huskym van és mondták hogy a nyakörv tönkre teszi a szörét!
2009. ápr. 3. 18:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Frontline spray
2009. ápr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mi is spray-t használunk, amikor nem volt itthon neki való, még a sajátommal is befujtam a hasát lábát, de mégis belement a fejébe ahogy szimatolt, igy legközelebb a fejét is befujtam, szemecskéit befogtuk, meg az orrára is rátettem a kezem és igy jo volt.
2009. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Több dokitól és tulajtól is hallottam, hogy ha a kutyával erősen kullancs fertőzött területre mennek, akkor megelőzésképpen adnak a kutyának imizolt, ami a babézia gyógyszere, de beadás után 1 hónapig védelmet nyújt. Nekem is szükségem volt egyszer erre, mikor tavaly ősszel egy kutyás találkozóra mentem, és odafelé jutott eszembe, hogy elfelejtettem cseppet tenni rá. Mivel ő is már kétszer volt beteg, este kihívtam a dokit és adattam neki egyet. Nem tudom, hogy ő anélkül megbetegedett volna-e, de azt tudom, hogy utána több kutya is beteg lett.
2009. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb az oltás tényleg ha erősen fertőzött helyre mész. Amúgy a kutyákra kitalált kullancsriasztó nyakövekre, cseppekre nagy részben már immúnisak a kullancsok, tehát nem sokat érnek. Állatorvostól kell megkérdezni tud-e ajánlani valami olyan permetszert amit nem kutyákra találtak ki, de használható mégis rá.
2009. ápr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt ajánlotta az állatorvosom kullancsok ellen. Azt mondta nagyon hatásos és csak a víz, eső, úszás mossa le, szóval pár hetente elég rájuk fújni.


1700FT volt egy nagy adaggal…


[link]

2009. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt ajánlották, jobban be is vált mint bármelyik kutyákra készült "csodaszer". Hosszú szőrű kutyákra is nyugodtan alkalmazható, nem teszi tönkre a kutya bundáját.
2009. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az embereknek készült OFF spray-vel szoktam befújni a kutyát ha erdőbe megyünk sétálni. Kb 2-3 órán át hat, és kicsit büdi, de a semminél biztos jobb.
2009. ápr. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!