Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék egy szökős kutyával?

Mit tehetnék egy szökős kutyával?

Figyelt kérdés
EGy 13 éves pincsiről van szó. A kerítést már megmagasítottuk, de a 2 méteresen is kimászik. Ivartalanítva van, napi 1,5-2 órát sétál, abból kb 1 órát futunk. Egyébként szófogadó,engedelmes,behívható. Ha kimegy,észreveszem,szólok neki,jön vissza. Nem számít,hogy itthon vagyok,vagy nem,gondol egyet,s nekiindul. Van,hogy napokig nem megy,aztán egyszercsak lelép. Miért csinálja? Mi lehet a megoldás?
2011. júl. 22. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
kösd meg, vagy amikor visszajön, akkor verd el!
2011. júl. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
téged kellene te idióta, ha visszajön és megveri az azt jelenti hogy baj hogy visszajött te szakértő..
2011. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ha megverem,mikor visszajön,akkor azért büntetem,mert visszajött.

Hogy kötnék már meg egy 5 kilós kutyát? nem egy fenevadról beszélünk! Valahogy biztosan leszoktatható,csak még nem jöttem rá,hogyan.

2011. júl. 22. 14:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem unatkozik, és ezért mászkál ki.
2011. júl. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Portyázik, qrvázik, és eltartatja magát veletek... Egy igazi életművész
2011. júl. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
VAn 2 másik kutyám.Itthon vagyok kb egész nap,sétál reggel-délben-este. A másik 2 kutyám örül,hogy él,úgy le van mozgatva. Ez meg... :S
2011. júl. 22. 14:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Hú de durva. 13 évesen még mindig szökik, másfél két óra séta ellenére is? Ez szinte hihetetlenül hangzik.

Az egyetlen ötletem, hogy adj neki még több agymunkát, ne csak sétálás, szaladgálás legyen, hanem taníts neki új, tök értelmetlen dolgokat.

Ha esetleg meg tudnád lesni valahogy, hogy mit csinál mikor szökik, az már segítség lenne. Más kutyákkal bandázik? Mert azt kéne megoldani ellenőrzött keretek között. Bóklászik, szaglászik keresgél? Mert akkor a nyomkövetős játékok segíthetnének.

Más ötletem nincsen...

2011. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tudom, nem a szelíd neveléshez tartozik, de meg kellene próbálnod akkor, amikor rajtakapod a mászáson, egy kisebb flakonnal, ami kaviccsal van teli, megdobni. Vagy akár gyenge csúzlival egy nem sebesülést okozó dologgal eltalálni. Talán a kellemetlen élmény eltántorítja a mászástól.
2011. júl. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Vágd le.
2011. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazából semmit nem csinál,csak megy. Odamegy kerítésekhez,fákhoz,szimatol. Ennyi :)
2011. júl. 22. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!