Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék szegény kutyával?

Mit tehetnék szegény kutyával?

Figyelt kérdés
Úgy egy hete kószál a környékünkön egy fiatalnak tűnő, helyes pofijú, barátkozós, szerintem vizsla keverék kan kutyus. Nagyon féltem, mert főút mellett lakunk. Szüleim is minden erejükkel azon vannak, hogy új gazdit találjanak neki. Pár idősebb néni szerint, valaki kirakta egy autóból, azóta itt kóborol. Felváltva etetjük mi és a szomszédunk, mindannyian szeretnénk neki egy szerető otthont, tényleg nagyon aranyos kutyus, de sajnos mi anyagilag sem engedhetünk már meg magunknak még egy kutyát, illetve van egy kan kutyusunk, aki elég irigy, nem fogadná be. A szomszédoknak is van végig, mindenhol. Mit tegyek?? Hol keressek még megfelelő otthont neki? Suliban, baráti körben, környékbeliektől, szomszédoktól kérdeztem.
2009. nov. 9. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem vannak ilyen fórumok, azt hiszem az nlcafe.hu-n is. De feladhatsz hírdetést is. Csak menhelyre vagy hasonlóra ne add, és kérdezd ki a gazdijelölteket, hogy biztosan jó helyre kerüljön.
2009. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tedd ki iwiw-re is bar most nincsen uzifal, mindenki hasznalja az uj oldat uzifanak is.

Kerd meg kuldjek tovabb, hatha lesz gazdi!

Illetve mi regen amikor taaltunk egy kutyust, bemondattuk a Danubiuson! Es egy nap alatt elvittek!

2009. nov. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
blöki.hu netboard.hu kiskutya.hu expressz.hu iwiw is nagyon jó, mi ott találtunk több kutyusnak
2009. nov. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Az első válaszolónak gratulálok! CSak menhelyre ne adja...okos vagy már ne is haragudj!

Ki kell hívni a Noét vagy valamelyik másik menhelyet (ahol nem altatnak, keress a lakhelyedhez közel lévőt), hogy vigyék be! Ugyanis szép meg jó hogy etetitek de el fogják ütni, és gondolom orvoshoz vinni sem lesz pénzetek és akkor mi lesz vele?!. :-S

A menhelyen biztonságban lesz, kap orvosi ellátást is ha szüksége van rá, közben pedig még mindig lehet segíteni abban hogy gazdára találjon. VAGY ideiglenes befogadót kell neki keresni aki elválallja addig míg nem találsz neki gazdát.

2009. nov. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vigyétek be egy állatotthonba.

Rengeteg állatotthon van az országban.

De ha megmondanád, hogy melyik városban laksz, akkor lehet, hogy tudnánk tippeket adni. :)

2009. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
gazditkeres.hu-ra rakd fel én eddig minden kóbor kutyust felraktam ahányat csak hazavittem, de szinte egy heten belül mindeegyiknek lett uj szerető gazdija! Sok szerencsét!
2009. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Első vagyok.

22:20-as nak.

Köszönöm, hogy ezt mondod, és hogy rögtön így letámadsz.

Nem lehetne így leírni?

Első válaszoló, szerintem a menhely is jó ötlet, csak ..........

Érzed a különbséget?

Nekem sajnos nincs olyan jó véleményem a menhelyekről, de lehet, hogy te tapasztaltabb vagy ebben a témában. De tudod, én, ahogy mindenki más segíteni próbáltam, és leírtam, amit én gondolok, teljesen jó szándékkal. Azzal, hogy ne adják menhelyre, csak a kutya érdekeit néztem. De mint mondtam, biztos vannak jobb menhelyek is, mint amiket én láttam. Ja, és nem én pontoztalak le, mielőtt ez esetleg baj lenne...

2009. nov. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én egy kis faluba élek Bács-Kiskun megye déli részén. Közeli város pl Szekszárd, Baja, vagy Kiskunhalas. Egy-egy menhelyükről tudok, de azok olyan helyek, hogy döglött állat sem szívesen teszi be a lábát, nem hogy élő :S Szerintem pórázt simán lehetne rá tenni, elég szocializált kutyának nézi ki. Tudom, hogy a legjobb lenne neki egy ilyen otthon, jobb mintha elütnék, és nagyon állatbarát vagyok, de akárhogy is hangzik tényleg nem vagyok benne biztos, hogy jobban jár, ha bekerül arra a helyre, mintha elütnék és elpusztulna :S Igyekszem új családot keríteni neki a következő pár napban! Felteszem mindenhova, csak reménykedem benne, hogy addig a közelben marad, és semmi baja nem lesz!
2009. nov. 10. 06:51
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sikerült neki, új, szerető gazdit találni! :)
2009. nov. 14. 11:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, örülök neki:)))
2009. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!