Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ebből gond, én nem...

Lehet ebből gond, én nem akarok új kutyát:S?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz!


Az a helyzet, hogy a szüleim szeretnének egy kölyök kutyát venni, pontosabban egy Német Dogot!

De én nem szeretném.

A dolog egyik oldala: nekem van egy kutyám, egy csodaszép Cane Corso hölgyemény.

Őt aputól kaptam még 17 éves koromban azzal a feltétellel, hogy rendesen kitanítom és nem adom fel a dolgot bármi nehézségbe is ütközünk a kutyával.

Ő az első kutyám, a többség leakart a fajtáról beszélni, hogy első kutyának nem igazán a legjobb választás, mivel igen csak kemény dió. Mondtam tudom, de nagyon szeretném őt, és készen állok a feladatra, és sikerülni fog.

Sikerült is, úgy gondolom igazán büszke lehetek rá, és mindamellett magamra is, mert nem csak ő tanult, hanem én is rengeteget. Bár volt rengeteg sírás, de megérte.


Félek az új kutya felborítaná ezt az egészet, amit én elértem a kutyámnál. Ő sosem volt bezárva, nagyon ritkán, ha tényleg muszáj volt maximum 5 percre.

Apu mondja, majd bezárom Kira-t, mikor nincs itthon senki a kiskutya miatt. Azt már nem, mondtam én....


De viszont a másik oldal: apunak a Német Dog álmai kutyája, ő előrébb helyezte az én boldogságomat, és megvette nekem Kira-t, miközben ő már gondolkozott a Német Dogon. Akkor most mi joggal mondhatnám azt, hogy ne hozzon ide másik kutyát? Semmi jogom nem lenne, és nem is fogom neki mondani, csak tartok, hogy valami megtörik majd a kutyámban. Vagy nem tudom, mivel ő az első kutyám ilyen téren még nincs tapasztalatom.


Nem nagyon tűr meg más állatot, mi lesz így? Sikerül összeszoktatni őket?


20L


2011. júl. 22. 15:58
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
természetesen rendben van a rangsor:)
2011. júl. 22. 17:36
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem nem lesz gond. Az elején nagyon figyelj majd. Ismerősömék is vettek egy német dog kant az öreg keverék kanjuk mellé. Az öreg nem foglalkozik a doggal semmit (most másfél éves a dog), és úgyszintén.
2011. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két Dogo Canario-m van. A fiú öt éves volt amikor jött hozzám a lány.

Eleinte náluk is voltak súrlódások, de soha nem bántotta a kislányt. Max. a nyakán a bőrt megcibálta. De sérülés soha nem volt rajta. A fiúnak Bh1 vizsgája van, és ugyanúgy végig menne a pályán mint anno. A lány csak annyiból húzta le, hogy a csínytevésekben mindkettő részt vett. Pl: A fiú régen nem kukázott, most igen. A fiú belemászik a kukába, kipakol, és a lány meg kint eszik. ( egyszer kilestem )

Szerintem nálatok is össze fognak szokni, és sokkal jobban fogja magát érezni az idősebbik kutya, mert lesz egy társa akivel játszhat. A gyerkőc meg kiegyensúlyozottabb lesz ha egy kutyával nő fel.

Apudnak mond meg hogy az a legnagyobb büntetés egy kutya számára, ha elzárják az új kutyától. És ebből tényleg balaset is lehet, mert az idősebbik féltékeny lesz,és valószínű egyszer, ha lesz rá módja akkor neki esik az új kutyának. A kutya nem hülye, érzi ha már nem kell.


Madárkák:

[link]

[link]

Munkahelyen:

[link]

Otthon:

[link]

[link]

2011. júl. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

18:08 vagyok.


A francba a második képet elszúrtam.

Ez lett volna:

[link]

2011. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Jajj, de nagyon szépek a kutyáid:) és az a kukás történet, hát haláli:D

Amúgy nem tudom, te már tapasztaltad-e, de sokan könnyen összetévesztik a két fajtát!


Köszönöm, hogy írtatok, és sokat segítettetek,mert rájöttem, hogy túlreagáltam a dolgot, nagyon is. De most már én is nagyon várom az új kis családtagot:)


Mindenkinek ment a pont, kár, hogy csak egyet lehet adni.

2011. júl. 22. 20:32
 16/23 anonim ***** válasza:

18:12 vagyok.

Igen sokan tévesztik össze a két fajtát, de azt kell mondjam azok az emberek már kicsit konyítanak a fajtákhoz. :-D

Akik nem értenek hozzá azok általában lepitbulloznak, meg leharcikutyáznak állandóan. ( tömegközlekedek velük minden nap a munkám miatt )

De a kedvencem amikor azt kérdezik, hogy, : Hamis?

Válasz: Nem, IGAZI :-D

2011. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lesz semmi gond!:) Ahogy olvasom, jól van nevelve a kutyusod, és ha apukád ennyire várja az új jövevényt, ő is biztos jól fogja nevelni, akkor elvileg nem lehet baj.:) Tényleg nem szabad elzárni a kutyákat egymástól, mert az féltékenységhez vezet.

Ha Kira nem nagyon tűr meg más állatot, akkor esetleg megoldható lenne valahogy, hogy valahol néha találkozzon a 2 kutya, mielőtt befogadjátok a dogot? Az én kutyusom is halálosan féltékeny (olyan szinten, hogy megharapott egy csigát, mert azzal foglalkoztam...), de egyrészt kölyköt sosem bánt, másrészt a szomszéd kutyájával nagyon jól összehaverkodott (mindketten kanok), pedig mivel a gazdák nem igazán foglalkoznak vele, mi simogatjuk stb.:) Összeszoktak egy idő múlva.:) Sőt, mikor a szomszédba átszökött egy másik utcáról egy németjuhász, és egy darabig mellettünk élt, egy idő után úgy gondolta, nálunk jobb lenne, és hopp, átjött.xD Az én drágám pedig nem bántotta, jókat játszottak együtt.:)

De persze lehet, hogy nálatok nem lesz szükség ilyesmire, mert elfogadják egymást a kutyusok.:) Sok sikert!;D

2011. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

18:12 igen a "vérengző vadállat" témával már én is találkoztam.

Volt olyan is, mikor sétáltattam egy idősebb házaspár mondta "egy kislány egy ilyen nagy veszélyes kutyával, aztán meg, ha megtámad valakit vissza sem tudja fogni"

Na ezt már nem hagytam, és visszaszóltam, hogy "Nem szeretnék tiszteletlen lenni, de kikérem magamnak még csak a feltételezést is, az én kutyám soha sem támadna meg senkit ok nélkül"

Én sajnos fel tudom magam húzni az ilyenen:S



Utolsó válaszoló: igen apu lesz neki a gazdi, ő viszi majd suliba meg minden, most már én is úgy gondolom, nem lesz gond!:)

2011. júl. 23. 06:54
 19/23 anonim ***** válasza:

18:12 vok.


Én már az ilyenen nem húzom fel magam, mert akkor minden nap idegeskednék. :-D

Ha kérdeznek válaszolok, de ha fárasztanak az emberek ( pl egy 24 órás meló után nem sok hangulatom van bájcsevegni ) akkor bedugom a fülem és felhangosítom a rádiót. :-)

2011. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

hát végül is neked van igazad, én könnyen felhúzom magam:S olyan ez mintha a gyerekemet szidnák, tiszta bolond vagyok!

Ha nem vagyok indiszkrét, megkérdezhetem mi a foglalkozások, hogy a kutyákkal jársz munkába? Jó neked, így tényleg mindig együtt lehettek.:)

2011. júl. 24. 18:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!