Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, egy ördögfióka a...

Mit tegyek, egy ördögfióka a kutyám?!

Figyelt kérdés

Szóval,6hós múlt,és a séták katasztrófák!!

1.nem tudom rárakni a nyakörvethar! Amikor megpróbálom, megharap, tekereg, nem tudom rárakni!!

2. a séta során nem harapdálja, hanem megfogja a pórázt, és gyakorlatilag magát sétáltatja! megragadja a pórázt és húzza, néha még morog is hozzá!

nincs ehhez a kutyához türelmem, nagytestű, nem bírok vele.

nagyon félek, el kell ajándékoznom, de nem szeretném, úgy érzem akkor cserbenhagyom őt...ő a 2. kutyám...ráadásul rosszul választottam...nem jelez,ha jön valaki, csak rázza a seggét...Mit tegyeeeek? :////


2011. júl. 22. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a kutyám sajnos nem bírok segíteni
2011. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ezt nem írtam le: tenyésztőtől vettem, szerintetek visszafogadná? ;(
2011. júl. 22. 16:12
 3/10 anonim ***** válasza:

szia!


Azt ajánlom, hogyha rá szeretnéd tenni a nyakörvet, előtte ültesd le. A spánielem is ilyen volt, most a mudit már megtanítottam az elején erre. Ha már ül, mehet a nyakörv. Akkor megtanulja, hogy csak akkor van séta, ha leül.


A pórázfogás ellen pedig láncpórázt használj! Akkor majd leszokik róla. Tapasztalat szintén a spánielemmel.

2011. júl. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Érd el,hogy az állat tiszteljen ! Gyakran alkalmazzák azt a módszert, hogy farkasszemet néznek a kutyával és ezt addig csinálják, amíg félre nem néz, meg nem adja magát. Ezt érdemes többször megismételni.

A lényeg, hogy éreztesd a viselkedéseddel, hogy te vagy az úr a háznál ! De sose testi fenyítéssel.

Egyébként még fiatal a kutya, az enyém is az elején rakoncátlankodott, de pár hónap alatt "beért". Ahogy olvasom, eléggé alkalmatlan vagy a kutyatartásra, nem tudsz fegyelmezni, az első kisebb problémáknál megfutamodsz (mi lenne, ha harapna, vagy szétszedné a bútorokat??) és még a választásnál sem voltál elég körültekintő.

Lehet, hogy mindkettőtöknek az lenne a legjobb, ha mielőbb megválnátok egymástól, még mielőtt a kiskutya részéről kialakulna a kötődés.

2011. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bizony, rosszul választottál. Mindezeket már az első perctől tanítani kellett volna a kutyával, és, ha jól csinálod, erre a korra már ilyen gondok fel sem merülnek.


Arra nem gondoltál, hogy elmentek egy jó iskolába és ott megtanítják neked, miként bánj a kutyáddal?

2011. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kutyaiskola! Ha ennyire nem bírod kezelni, nyilván nem tudsz egy erélyeset rászólni sem, fogalmad sincs hogyan tilts meg neki dolgokat. Ezek pedig nem is fognak megoldódni attól, hogy előbb mész ki az ajtón, meg gesztusevést csinálsz. Fel kell nőnöd, meg kell érned ahhoz a kutyához, amiben egy jó kutyaiskola kiváló segítség lehet neked.


ősztől már korban is ott lesz, hogy kezdheti az alapfokot, addig is járhattok oviba:

www.kutyasuli.hu

2011. júl. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutya?

Egy lelkiismeretes tenyésztő visszaveszi az eladott kutyáját, ha a gazdi valamilyen oknál fogva meg akar tőle válni.

2011. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nos, tegnap lenyugtattam és jutalomfalatot kapott,ha nyugodtan rá tudtam rakni a pórázt. ez így gyönyörűen ment,nem tekergett!! :) a láncpórázt ki fogom próbálni, köszönöm! :)) hát meg harapott egypárszor, de játszottunk akkor. falkavezérséget gyakorolunk:az emberek, aztán én, utánam jön ő ki az ajtón. a kaját csak akkor kapja meg, ha leül. ül; fekszik; marad;..ezeket már tudja, még továbbikat kell tanulni. azt a farkasszemeset kipróbálom, de félek, beleharap az arcomba, kitelik tőle,mégha játékból is. Boxer kan.
2011. júl. 23. 09:07
 9/10 A kérdező kommentje:
kutyasulira próbálom a szüleimet rávenni, nem tudom bele mennek-e..mivel nagyon messze vannak tőlünk..
2011. júl. 23. 09:11
 10/10 anonim ***** válasza:
A láncpórázzal vigyázz! Nagyon sok embernek szokása a csuklójára tekerni. Könnyen törés lehet belőle.
2011. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!