Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetési problémák, avagy...

Etetési problémák, avagy hogyan hozzam helyre amit elrontottam?

Figyelt kérdés

A kutyám nem hajlandó enni. Kezdettől fogva csak úgy ehetett, h leült és mondtam h tiéd, stb, tehát megvoltak a szokásos dolgok. De egyszer rámmordult evés közben. Akkor leszidtam és elvettem a kaját. Nem is volt utána semmi baj. Aztán pár hónap múlva ez megint előfordult, de akkor már nem csak morogott, hanem majdnem megharapott. Megvallom őszintén, elszakadt a cérna és kétszer rásóztam és ordítottam vele. Nem vagyok rá büszke, ne emiatt szekáljatok.

Aztán megint minden rendben volt, de most h eltelt pár hónap, nem hajlandó enni. Leül, leteszem és hiába mondom h tiéd, ne mmozdul. Oda kell tessékelni és akkor se eszik magától. Vagy ott kell ülnöm mellette vagy előfordul kézből kell adnom. Próbálkoztam már mindennel, de kétségbe vagyok esve, már drasztikusan lefogyott. Egyszerűen nem tudom mit tehetnék még. Ha a legjobb falatokat adom se jó, tehát nem magával a kajával van baj. Kicseréltem a tálat, az se. Megemeltem a tálat (mert nagytestű) de ez se hozott eredményt. Ha esetleg magától eszik pár falatot, akkor megdícsérem, de semmi. Vagy esetleg Borsodban tud valaki egy jó viselkedés szakértőt?


Előre is köszi az ÉRTELMES válaszokat.


2011. júl. 22. 17:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben elvinném még egy dokihoz, mert nekem nagyon gyanús, hogy valami egészségügyi gondja van, egészséges kutya ilyet nem csinál. Ez nem is válogatósság, mert mint írtad semmit nem eszik. Ne okold magad, nem a pofon miatt van ez az egész, hiszen azóta hónapok teltek el.

Fogával nem lehet gond? Nézz bele a szájába, ha látod, hogy gyulladt az ínye, kellemetlen szagú a szája, akkor lehet az a gond.

De sürgősen kellene javulni a helyzetnek, mert evés nélkül nem csak hogy lefogy, de a máj és vesefunkciói is gyengülhetnek. Szóval én mindenképp javasolnám a teljes körű kivizsgálását, ha megtehetitek, akkor az állatorvosi egyetemen, ott biztosan kiderítik, ha van valami baja.

2011. júl. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Folyadékot fogyaszt valamit, vagy azt sem vesz magához?
2011. júl. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos, aki azt mondta egészséges, milyen vizsgálatokat csinált?

Ha egy kutya nem eszik, és fogy, az általában a vese gondja.

2011. júl. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Normálisan iszik, normális a széklete.


Naponta több órát vagyunk a futin, ahol intenzíven fut a többi kutyával. Általában a többi simán kidől mellőle annyi energiája van (csak tudnám miből nyeri).


A futi több km-re van, direkt gyalog megyünk ,emrt addig is gyakorolja a lábnál jövést, leülést, más kutyák figyelmen kívül hagyását, illetve a futin is szoktam gyakoroltatni. Tehát a lefárasztás is megvan.


Fogakkal nem hiszem h probléma van. Ma reggel sikerült beleerőltetnem egy nagyobb szelet tarját csonttal és probléma nélkül megette. illetve rendszeresen szétrágja a botokat is. Ez az egyik mániája. Ha eldobom neki, mire visszaér vele már alig van belőle :)


Köszi, én is gondoltam már gasztroenterológusra, de lassan tényleg csak ez az egy választásom lesz.

2011. júl. 22. 20:21
 15/15 anonim ***** válasza:
47%

Nem lehet, hogy az a gond, hogy folyamatosan tukmálod, és mindig egyre finomabb és finomabb falatokat adsz neki? Nem azért van mert mindig várja, hogy valami még annál is jobbat kapjon?


Én a helyedben megpróbálnám azt, hogy leülük a kajája mellé/fölé, és eszem valami nagyon finomat, de őt elzavarom onnan. Aztán felállhatsz, és mondd az ehetsz parancsot, vgay amit szoktál, és sétálj el onnan. Hagyd magára. Ha nem kéri, vedd el, és másnap, harmadnap ugyanígy újra. Idővel csak megkívánja. Esetleg azt is megpróbálhatod, hogy egyszer-kétszer leülsz a tányérja fölé kajálni, eljössz de ő nem kap semmi (most csak annyi zsákmány volt, amiből a falkavezér lakott jól).


Vagy még az jutott eszembe, hogy két-három napig ne adj neki egyáltalán semmit, mintha megfeledkeztél volna erről a kérdésről, és aztán tedd elé a kaját.


Ha ezek se működnek, akkor viszont tényleg valami szervi gond, legalább egy székletminta, vérvétel, ultrahang kéne.

2011. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!