Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a húzásról?

Hogy szoktassam le a húzásról?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kutyám, lassan 4. Ha dolgozunk, akkor szépen, laza pórázon jön velem szemkontaktussal, ám amikor simán utcán akarom sétáltatni húz. És ha nagy lesz, akkor sem lesz nálam mindig jutifalat. A megfordulok és más irányba megyek módszer nem igazán vállt be, a másik irányba is húz.:SS
2011. júl. 24. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Vegyél fujtónyakörvet
2011. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem is ezt csinálta a kutyám de eelvittem bicajjal ,,sétálni,, ott futott velem rendesen ha láttam hogy liheg megáltam pisilt kakált megcsinálta a szokásos dolgát aztán hazafutattam akkor mindig jött velem szépen már az első perctől
2011. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
első: komolyan gondoltad, hogy 3 hónapos kutyára fojtót adj?! Ezzel a fejlődésében komoly károkat okozhat..
2011. júl. 24. 11:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet a séta tempójával van a baj. A kutyáknak kényelmes séta kicsit gyorsabb, mint ami az embernek kényelmes. Ha túl lassú vagyok, akkor az én kutyám is szokott húzni, mert ő gyorsabb tempót vesz fel, mint én. Futásnál meg abszolút nincs ilyen gond, persze nyilvánvaló, hogy a 3 hónapos kutyát még nem szabad futattni.
2011. júl. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kutyát a bal oldaladhoz kell szoktatni.

Bal oldalon legyen a póráz, ha a kutya elkezd húzni, azonnal megfordulsz, és elindulsz a másik irányba. Nem kell nagyon megrántani, nem a fizikai fegyelmezésen van a hangsúly, hanem azon, hogy megértesd vele, hogy ha húz, akkor nem fog odajutni a céljához (általában azért húznak, hogy gyorsabban elérjenek vmihez).

Ezt KÖVETKEZETESEN kell alkalmazni, tehát innentől kezdve MINDIG, amíg meg nem tanulja.

Elején hülyén fog kinézni, hogy 5 méterenként forgolódsz, de nálunk már az első séta alkalmával volt, hogy egy egész utcát végigmentünk húzás nélkül.

Most pár héttel rá, már kilómétereket tudunk gyalogolni húzás nélkül!

2011. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vok, most olvastam végig teljesen a kérdést (ezért bocs). A megfordulós módszer csak akkor válik be, ha tényleg mindig betartod. Fogd szorosabbra úgy a pórázt, hogy ha elkezd húzni, ki tudjon csúszni a kezedből a maradék. Amikor elkezd húzni, hagyd hogy kicsússzon a kezedből, közben fordulj meg. A kutya mikor picit megrántja a nyakörvét, megfordul, látja, hogy másik irányba megy a séta, felgyorsít melléd ér, ha megint elkezd húzni, megint megfordulsz.

Ne várd tőle, hogy kétszer megfordulsz, és a kutya már tudni fogja mit akarsz. Fogd fel ezt is úgy, mint ha tanítanád valamilyen trükkre. Ha egy hétig minden nap egy órát gyakoroljátok (tanításnál ez nagyon sok lenne persze, de a séta az más), és nem lesz vele baj, ebben biztos vagyok. Csak figyelj oda rá, hogy ha húz, fordulj. Mindig.

2011. júl. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ksandor1963 ***** válasza:
Én még nem igazán láttam 3-4 hónapos kölyökkutyát (hazudok: egyszer láttam egy kölyök basset-et, aki elaludt séta közben), amelyik ne kíváncsiskodna, ebből kifolyólag hihetetlen ritmus és irányváltásokra voltak képesek. Szerintem még türelem, és a megfordulós módszer majd meghozza az eredményt.
2011. júl. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!