Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a rángatásr...

Hogy szoktassam le a rángatásról húzásról?

Figyelt kérdés

most kaptam egy egy év körüli amstaff kan kutyát .

A gazdája külföldre ment dolgozni és nem akarta magával vinni a kutyát. nem nagyon vitte sétálni mert mindig húzta és ettől ideges lett. Én szeretném. Vettem egy fojtót neki ( nem szögeset ) de nagyon húz. lehet a szöges jobb lenne ? A kutyámat viszont egyből elfogadta nem bántja jókat játszanak. ötletek ? le lehet még szoktatni?


2010. nov. 4. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:

A fojtót és a szögest is csak akkor használd, ha az összes ehhez kapcsolódó nevelési praktika csődöt mondott.

Mindkettő használatához tapasztalat kell, mert rossz kézben többet árt mint használ.

2010. nov. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 capsread ***** válasza:
Ha húzni kezd aprókat ránts a pórázon. Sose hagyd, hogy sokáig fuldokoljon, azonnal engedd fel a pórázt.
2010. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyenlőre jó lesz a fojtó. DE! A fojtót tudni kell használni…Egyrészt nem elég,ha csak simán rajta van. Az amstaffnak,de szinte minden kutyának hatalmas nyakizma van,tehát nem nagyon érzi meg,ha csak simán fojtja,amikor húz. Neked kell azt csinálnod,hogy ha húz,akkor visszarántod.Nem húzod,hanem aprókat rántassz.Az egész fojtó nyakörvnek ez a lényege,csak ezt sajnos sokan nem tudják,és enélkül nem ér semmit.Ha ígysem fejezi be 1-2 hét alatt a húzást,akkor csináld azt,hogy felhúzod a fojtó nyakörvet a jobb füle alá. (Na,ez egy kicsit érthetetlen lett,de ha gondolod mutatok képet,hogy hogy is gondolom.)

És ha ezek után sem szokott le a húzásról,akkor jöhet a szöges.Most ezért biztos hogy sokan el itélnek,de a szögesben sincs semmi kivetni való,csak tudni kell használni. (és persze csak akkor kell kipróbálni,ha más már nem segít) A szögest is ugyan úgy kell alkalmazni,mint a fojtót. (kicsiket rántani)

Ha valami nem lett érthető,akkor szólj,és elmondom máshogy.

2010. nov. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat!

Adok egy email címet ahova küld el légyszike a képet hova is tegyem. Az a furcsa hogy az udvaron nagyon szépen sétál de ahogy kilépünk a kapun kicserélik a kutyát.

A gazdája nem sokat foglalkozott vele csak azért vette mert jól néz ki és mindenkinek ez van most nagy divat kutya kell. Én sokat szeretgettem eddig is ezért mertem bevallani mert jó volt a kapcsolatom vele. Láttam hogy nem volt verve szóval csak nem foglalkoztak vele. Amúgy 26 éves lány vagyok...

2010. nov. 4. 19:03
 5/9 A kérdező kommentje:
kismajom20@citromail.hu
2010. nov. 4. 19:04
 6/9 capsread ***** válasza:
Ha csak akkor húz, amikor kint vagytok, az sokkal egyszerűbb megoldású gond. Te mész ki előbb az ajtón, vagy a kutyád?
2010. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az a furcsa hogy az udvaron nagyon szépen sétál de ahogy kilépünk a kapun kicserélik a kutyát. "


Ez pont azért van,mert nem foglalkoztak vele.Az udvarban nem sok érdekes dolog van.Kint viszont rengeteg.És kint azért húz,mert örül neki,hogy végre kint lehet.

Egyébként az is elképzelhető,hogy ha még hetekig folyamatosan sétáltatni fogod,akkor rájön,hogy nem kell sietni(húzni),mert úgy is megyünk holnap is.


A képet holnap mindenképp elküldöm,mert most nem otthon vagyok,és ezen a gépen nincs meg az a kép.

2010. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm :)

Az udvaron gyakoroltam vele ott ök ügyes :)

de sokan már eleve elitélik a kutyát és ha azt látják még hogy nem is bírok vele az nem jó.

Amióta velem, van megtanulta hogy ül fekszik marad. de ez a séta ... ez nagyon gáz...

2010. nov. 5. 01:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Elküldtem a kép linkjét.

Remélem meg,de ha nem akkor szólj és elküldöm még egyszer. :)

2010. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!