Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám nem jön vissza...

Ha a kutyám nem jön vissza amikor hivom az mitől lehet? A másik kutyám első szóra visszajön, de a másik nem! Vajon mitől lehet? 2 németjuhász szukáról van szó most 1 évesek.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

1 éves még, biztos szeleburdi! Sokat tanítgasd és akkor megfogja tanulni. Az én skótjuhászomnak másfél évig süketeltem reggeltől estig, akkoris tett rám magasról :) De a vizslánk a legkisebb szisszenésemet is megérti, és ha hívom jön. A skótjuhászom meg rávolt kattanva a vizslánkra, a seggébe volt állandóan. Így a két kutyát egyszerre vittem sétálni (póráz nélkül sétáltatok mindig) és amikor elszaladtak szaglászni stb. és hívtam a vizslánkat, az szaladt felém, a vizslánk után meg szaladt a skótjuhászom. :) Néhány hét alatt annyira megszokta a dolgot hogy a vizslánk nélkül is elmehettem vele, mert már ő is visszajött. Ilyenkor bőséggel adtam a simiket, hogy értse, jó kislány volt :)

Szóval szerintem nálatok is elfog múlni ez az "időszak" csak gyakoroltasd sokat, és ha jól teszi, borulj le előtte mert akkor tudni fogja hogy aha, ezt így kell! :)

2009. ápr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Feltételezem, tanítottad nekik, mondjuk hosszú pórázon előzőleg.

Lehet, hogy újabb kamaszkorát éri, megint vedd elő a gyakorlatokat.

2009. ápr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ő jobban feszegeti a határait, mint a másik...


Van néhány alapszabály:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg!

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. Ha ezeket betartod, akkor nagyon nem cseszheted el. A lényeg, ne féld elengedni! És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!

2009. ápr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó nagyon jól leírta, fogadd meg a tanácsait!
2009. ápr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!