Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, rossz érzés?

Mit tegyek, rossz érzés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szóval van egy két éves keverék kutyám, elég neveletlen és a modorától kezdve is idegesíti az embert. szétrág mindent, fülsüketítő módon ugat egész éjszaka, az ajtót karcolja összevissza csapkodja a kerítést, szétássa a kertet a veteményt letapossa stb, ez engem nem is zavar meg szeretem valamennyire, bár az én szívembe se lopta be magát. Adott az alkalom hogy kapjak egy fajtiszta Spánielt a keverék és az Amstaffom mellé, viszont a keveréket akkor el kellene vinni mert 3 kutya az sok a családtagok szerint. Le kell vinni a sintértelepre a keverék kutyát ez az egyetlen megoldás, én nagyon rosszul érzem de valahol tudom hogy ez a megoldás mert kiskorában magára hagytam neveletlen "korcs" lett belőle, és ez mind az én hibám ő csak megszenvedi. Egyik részem itt marasztalná, de tudom hogy a telepre kell vinnem. Mit tegyek?:\ Nagyon embertelen mocsok lennék ha levinném?
2011. júl. 24. 18:36
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Igen, az lennél.


Nekem is kettő van, de beleszerettem egy fajtába. Viszont addig nem jön új kutya, amíg ők vannak, és nem fogom egyiket sem leselejtezni.

2011. júl. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

nem lecserélni kell, meg kell nevelni!

sosem késő elkezdeni de az igaz hogy qrva sok türelem kell hozzá

2011. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
igen az lennél...neveld meg... felfoghatatlan számomra, hogy valaki képes ilyen módon megválni a kutyájától csak azért, hogy legyen egy másik...
2011. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

Hááát, etikusnak nem mondanám, ha levinnéd. Ráadásul te nevelted ilyennek. Mi a garancia arra, hogy a másik nem végezné így?

Ha csak az a gond, hogy ilyen neveletlen, akkor arra kell lennie megoldásnak, csak a megfelelő "kutyadoki"-t kell megtalálni, és gazdiként a sarkadra állnod.

"Felelős lettél azért, amit megszelídítettél."

2011. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Házőrzőnek lett volna véve, de semmire nem jó nagyjából, társnak sem. Csak zabálja a tápot, és igazából a másik kutyával is szoktak veszekedni. Semmi nem tart amellett hogy megtartsam.
2011. júl. 24. 18:47
 6/36 anonim ***** válasza:
Remélem ez kamu, és nem vagy ennyire sötét paraszt.
2011. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Azóta már megkomolyodtam, tenyésztőn szeretnék lenni. Viszont ha ezt a lépést megteszem akkor nem valószínű hogy alkalmas vagyok a tenyésztésre, vagy pont emiatt nem tudom. A lényeg hogy azóta már sokat foglalkozok a kutyámmal, de a keverékkel nem lehet bírni. Ugrál rám ha sár van ha fagy, harapdál hátra fekszik és rugdos mintha bolond lenne. Tudom hogy én neveltem így, de nem tudom visszafordítani.
2011. júl. 24. 18:48
 8/36 A kérdező kommentje:
Miért lenne kamu?..
2011. júl. 24. 18:49
 9/36 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is az lennél.


Ennek ellenére valószínűleg mégis ez fog történni, csodák nincsenek, ebbe az irányba megy a történet...


Van az a fajta ember, aki csak a saját hibáiból tanul. Csak azt az egyet remélem, hogy ha a te hibádból kifolyólag megöleted a kutyádat (szintén várható dolog) akkora lelki sebet ejt rajtad, amiből igazán tanulni fogsz, és soha többet az életben nem követsz el ilyen hibát!

2011. júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
De, neveld meg. Így egyáltalán csoda, hogy a staffival még nincs probléma. Ráadásul egy spánielt kapnál, most tényleg nem azért, de ez már csak azért is furcsa, mert keverékedet cseréled egy fajtatisztára.. (már ha persze tk-s kutyát vesztek, és nem a szaporítókat lelkesíted, de egy tenyésztő kétlem, hogy odaadna olyas valakinek egy kutyát, aki az egyiket csak úgy lecseréli..)
2011. júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!