Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tartanátok a belvárosba kutyat?

Tartanátok a belvárosba kutyat?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Nagy testű kutyát semmiképpen,mert nekik nagy a tér és mozgásigényük!Ölebet talán vállalnék,de nem szabad elfelejteni,hogy őt is le kell vinni sétálni,hogy a dolgát végezhesse,és természetesen a kutyakakit összeszedni utána,hogy az amúgy is "szép tiszta" belvárosunkat legalább egy kicsit megóvjuk.Persze attól is függővé tenném a kutyatartást,hogy milyenek a szomszédok!Mert ugye előfordul,hogy amíg te dolgozol,vagy suliban van,az a pici kutya egyedül magányoskodik,uram bocsá még ugat is,ez sokakat zavar!Én imádom az állatokat,nekem két cicám van,és jó helyen lakom.De sajnos néha a környezetünket is figyelembe kell venni,és eszerint mérlegelni.
2009. ápr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Hát Budapesten semmiképp. Múltkor jártam egy barátnőmnél aki a Váci utcában lakik az belvárosban. Eleinte gondoltam rá, hogy legközelebb a kutyámat is magammal viszem de amikor sétáltunk a környéken egyből letettem az ötletről mert egy 1X1 méteres füves kis területet sem láttam a környéken se. Szerintem egy kutya nem oda való, még egy öleb sem, a betontól tönkre megy a talpa és a körme is. Más nagyvárosban, pl. Szegeden tartanék a belvárosban is mert ott akad azért füves terület.
2009. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
mi is ugyvolt,hogy pestre költözünk,ujépítésűbe,de örülök,hogy maradtunk.(kertes pestől 35km)elvittük a két kutyánkat(szobakutyák),de mi se találtunk füves részt.meg azért napi x séta nem helyettesíti azt,hogy itt akkor járnak ki-be amikor akarnak.persze mi is járunk sétálni,kétnaponta.hétvégén pedig kirándulni.szoval én azért nem adnám senkinek,ha ugy alakulna,hogy elköltözünk,de ha nem lenne kutyám,és ott laknék,nem biztos,hogy lenne kutyám.
2009. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tartok. Kis méretű lakáskutyát. Hozzá van szoktatva az autózáshoz és így könnyen el tudjuk érni a parkos részeket. Az autózást is nagyon szereti és utána a rohangálást is pl. a Margit Szigeten, Hajógyárin...A többi kis sétához pedig kíválóak a futtatók, amik vannak már a belvárosban is. Szóval nem a belvárosi kutyatartás szerintem a fő gond, hanem az, hogy a gazdi tudjon jó sok időt tölteni a kutyájával. A kert a kényelmes gazdiknak mindig okot ad arra, hogy kevesebbet foglalkozzon a kutyájával.
2009. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ott nem tartanék, bár Bp.-i vagyok, de peremkerületi (XXII. kerület, Dél-Buda) és ott egész más. Sok zöld övezet, jó a kutyáknak is.
2010. szept. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!