Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harap a kutyám, durván játszik...

Harap a kutyám, durván játszik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hetes Beagle kiskutyám és nagyon bedurvul, ha az udvaron vagyok vele és nekitámad a lábamnak és borzasztóan durván játszik, már fáj. 6 hetesen lett elhozva és így nem tanulta meg, hogy mennyire szabad durván játszania, mert ezt olyan 7-8 hetesen tanulja meg a testvéreitől. Már próbáltam, hogy rászólók, kiabálok vagy hangos éles hangot adok ki, mintha a testvérei jeleznék neki, hogy ez már durva és fáj. Sajnos egyik sem vált be. Mit javasoltok??
2010. máj. 21. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Szidd le, és hagyd abba a játékot (és ne kezdd utána újra :D).Ne foglalkozz vele, akkor sem, ha utánad jön, éreztesd, h megvagy sértődve. Semmiképp se visíts, mert a beagle tud akaratos is lenni, meg fogja tanulni, hogy ilyenkor ő áll nyerésre, később ez veszélyes lehet.

Én a helyedben megráncigálnám a grabancát is, nem annyira durván, de azért érezze meg... Szó sincs arról, h bántalmazod, de ha a testvéreivel játszana durván, ott is megkapná a magáét... a határait feszegeti, ne hagyd, hogy a fejedre nőjön...

2010. máj. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam már, hogy a grabancánál fogva arrébb raktam, de nem használ. Hátára dobja magát és ugat, aztán neki támad a lábamnak...nem lehet ott hagyni. Tudom, hogy csak játszik, de annyira bele éli magát, hogy nagyon be tud durvulni.

Köszi a választ :)

2010. máj. 21. 23:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Ajánlanám a póráz két végén sorozat eme két epizódjába nézz bele ahol Viktoria megmutatja mi a teendő. Mindkét videóban szó van a te problémádról is. Leírnám ide a módszert, de annyira egyszerű, hogy a verd a kutyádat- tanácsok mellett, el se hinnéd hogy működik:

[link]


[link]

2010. máj. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, az utolsó nagyon hasznos volt.
2010. máj. 22. 10:34
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
a grabancánál fogva ne csak "rakd arrébb". Rángasd meg, rendesen. Ha tovább szórakozik, tényleg ráfér egy tasli...
2010. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sziasztok!Nekem régebben volt egy kis keverék kutyusom Őt úgy szoktattam le a harapásról hogy egész egyszerűen vissza haraptam neki!!Most viszont van egy kiskutyánk 11-hetes ő harap állandóan ugrál és a 2,5 éves kisfiam arcába is bele ugrik!Közben harap!Mit csináljak vele??Köszi Kata
2012. márc. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!