Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért civakodnak folyton a...

Miért civakodnak folyton a kutyások?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, ha valaki más módon képzi a kutyáját (és most nem a verés-cibálás kontra szeretgetésre gondolok, hanem egymáshoz sokkal közelebb álló "képzési módokra") mint ők, akkor azonnal belekötnek. Jó, én megértem, hogy van egy, két, három kutyájuk, akit jól neveltek, de ettől még nem biztos, hogy mindent tudnak. Ráadásul, lehetséges, hogy nekem is volt három-négy kutyám már. Sokszor hallok olyat is, hogy ilyen emberek leszólnak szakembereket is, és nem olyanokat, akik valamit rosszul csinálnak. Ez valójában a tudás fitogtatása, vagy mi? (Akinek nem inge, ne vegye magára.)
2011. júl. 26. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Sok a gyökér, arrogáns kutyatulajdonos. Ennyire egyszerű. :)
2011. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak egyszerűen irigyek a másikra, vagy azt hiszik, hogy ők a világ legjobb "kutyanevelők" :\
2011. júl. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
És még azt kihagytam, hogy akik azt hiszik, h ők a legjobbak, szerintem pont ők olyanok, hogy nem törődnek a kutyájukkal, mert magukkal vannak elfoglalva...
2011. júl. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés és kicsit magamra is ismertem :)

Mondjuk én civakodni nem szoktam, de nem állhatom meg, hogy ne mondjam el a véleményem. De néha az utcán konkrétan nehezemre esik nem kivenni azember kezéből a pórázt. Tegnap is láttam egy olyat, ahol legszívesebben beolvastam volna a nőnek.

Igazából nálam az a motiváció azt hiszem, hogy eleinte nagyon nem boldogultam a kutyámmal, aztán az iskolában megtanultam néhány tök egyszerű és logikus technikát, és ez akkora örömmel tölt el, hogy szeretném mindenkinek elmondani, hogy tévúton jár, és tök könnyű lenne helyre hozni. Csak hát kevesen kíváncsiak erre :)

2011. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

amíg egyszer nyakon nem vág valaki.

mindenki foglalkozzon a saját dolgával. ennyi.

nem csak a kutyások civakodnak hanem mindenki csak mindenki a maga témájában.

2011. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog hogy elmondjuk a vélemenyünket, a nàlunk bevàllt modszereket. De valoban van aki Istennek képzeli magàt es tévedhetetlennek. Pedig ahàny kutya annyi féle....

A kutyàk, mint a gyerekek külömbözöek, màs màs modon tanulnak. Sokan esküsznek a klikkerre, nalàm nem vàlt be, még is tud minden alap vezényszot. De emiatt nem fogom azt mondani hogy a klikker szar mert magam is lattam a kutyafuttatoban néhàny problemas kutyànal csodàkra tett.

Viszont aztàn vannak olyan dolgok amiket egyesek nevelési modszernek hivnak, de én sosem fogok tudni elfogadni es szo nélkül hagyni, pl. a megverés (értem itt a komoly rugàst, ütést nem az orra koppintàst vagy nyakörv megràntàst).

2011. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ember már csak ilyen.

Civakodnak//sokszor már vérre menően// a focin, a politikán, a gyerek nevelésen, stb. Miért pont a kutyások maradnának ki ebből?

2011. júl. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"szeretném mindenkinek elmondani, hogy tévúton jár"


Tudod, nem kell mindenkinek elmondani. Amíg ő ebben a helyzetben nem érzi magát kényelmetlenül, addig nem is fog meghallgatni. Mutass jó példát, és ha valakiben felmerül az igény a változtatásra, megkérdezi a véleményedet, na akkor rá lehet "zúdítani" a sok információt. Addig viszont úgysem befogadó képes.

2011. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom, ezért mondtam, hogy nehezen fogom magam vissza, de visszafogom. Érdekes folyamat, mert eleinte osztottam az észt kérés nélkül mindenkinek, aztán erről leszoktam, mert tök felesleges. Mostanra viszont egyre gyakoribb, hogy kérdeznek tőlem :)


A konkrét sztori tegnap amiért majdnem kivettem a kutyát a nyanya kezéből az az volt, hogy a kis foxi totál pánik agresszióban üvöltött a körúton közlekedő autókra, és a járdán közelekdő emberekre, a néni meg elemelte az első két lábát a földről póráznál fogva, majd üvöltözve levert neki néhány fülest, hatalmas ELHALLGATSZ? KUSSOLSZ üvöltések közepette. Na ott úgy éreztem, hogy nehezen bírom ki, hogy ne lépjek közbe. De kibírtam. Ha saját kutyával vagyok, akkor ilyenor berendelem szemkontaktusos lábnál követésbe, és fölényes mosollyal elsétálok :)))

2011. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Engem ez érdekes módon annyira nem zavar, mivel jólnevelt kutyáim vannak és mi jól megvagyunk, így simán elengedem a fülem mellett ha valaki valami másról akar meggyőzni. Ha tájékozódni akarok akkor elvolasok újságokat, új könyveket és ami tetszik alkalmazom.

Engem sokkal jobban zavar amikor a TÉNYLEG alaptalan utálkozás megy mégpedig a kutya fajtája és ehhez hasonlók körül. Mindenki klikkesedik és egy-egy nem olyan népszerű kutyára a népszerűbb fajták tulajdonosai úgy néznek mint a véres rongyra, hát még ha az adott kutya jobb az ő legintelligensebb fajtájuknál is valamiben...

2011. júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!