Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIért ilyen népszerűek a...

MIért ilyen népszerűek a patkány kutyák?

Figyelt kérdés
Már szinte ki merem vinni a kutyámat sétálni mert a lakótelep tele van patkány szerű kutyákkal ezzel senki sem akarok megsérteni mert szeretem a jólnevelt yorkiekat de sajnos a legtöbb "gazdinak" csak menőzésre kell és azt sem tudják mire tenyésztették ki eredetileg. A múltkor egy yorkie rám "támadt" alig tudtam leszedni a cipőmről és nem is volt ott a gazdája Ráadásul az én kutyámat e westie harapta lábon a kutyám mert a kedves gazdi a flexi pórázt el felejtette lefékezni mielőtt elkezdett volna pletykálni és miután megharapta a kutyámat még nekem szólt idézem: " vigyem innen ezt óriási nagy dögöt mert még belerúgok egyet".
2011. júl. 27. 08:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért, mert nem kell 4 ótát sétáltatni őket egy nap, azt gondolják a legtöbben, nem kell velük annyit foglalkozni, mint egy kutyával, elég az üngyümbüngyüm nekik. Soha nem láttam még pl. yorkit, hogy ül, fekszik, pacsi stb. Ha netán vki sokat melozik, nem baj, ha bepisil, ilyet is láttam már, mert az csak egy kicsike tócsa, fel lehet azt törölni. És valószínűleg nem szedik szét a lakást, az én stafimmal ellentétben :)
2011. júl. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

én szerencsére láttam már csivit és yorkit is, ahogy ül-fekszik (parancsra :D) :P

de sajnos a nagy átlag bszik rája, hogy a kutya az kutya, akkor is, ha 2 kilós...

2011. júl. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
50%

Most már felháborító, hogy egyre több ilyen kérdés érkezik, ilyen degradáló stílusban! Csivava gazdi vagyok. Panel lakásban lakom és nem tehetem meg, hogy nagy testű kutyát tartsak. De nemcsak ezért van ilyen kutyám, hanem mert kedves, okos, értelmes, hűséges, játékos fajtát ismertem meg benne. Rosszul vagyok attól, ha 63nm-en tartanak egy goldit, egy amstaffot, egy boxert stb...

Kedves kérdező, a westi "ugyan olyan divatkutya (panelkutya)" lett mint a többi kistestű, általad "patkány kutyának" nevezett kutyus.

Másrészt, az én kutyám tud ülni, feküdni, maradni, odajön ha hívom. És nem drága kutyaiskolában tanulta meg ezeket, hanem én tanítottam neki parancsszavanként 20 perc alatt. És megtanulta...milyen érdekes nem??Ennyit a patkánykutyákról...

Bocs, hogy ilyen stílusú lett a válasz de ez már nem az első ilyen kérdés és rosszul vagyok attól, hogy a nagy kutyabarátok a pici testű kutyákat nem veszik kutyaszámba...de az észt azt tudja osztani mindenki. Ugyan olyan kutyus a csivi, a yorki és a dán dog is...

A kutya meg nem tehet arról, hogy milyen a gazdája kedves kérdező. És igenis a yorki, csivava, westi stb fajták a legalkalmasabbak arra, hogy az olyan panellakók mint én kutyát tarthassanak. Már csak a helyhiány miatt is.

2011. júl. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
a 63 nm-t egy 2,5 szobás panellakás méretére értettem...
2011. júl. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Nos kedves:

nekünk egy ilyen kiskutyánk van. az oka: 1 bérházba inkább ilyen a megfelelő. ez a séta dolog:napi min 4x megy le a kutyus összesen min 5-6-7 órát van lent,és suliba járunk vele. nem menőzésből lett ilyen pici kutyánk. Ne haragudj, de engem pont ez a kérdés foglalkoztat h lakótelepre minek 1 vizsla ha a gazdi alig viszi őt le... a kérdés értelmetlen, mert ilyen is van amit te leírsz, ismerek is! de ők ha ezt olvassák se ismernek magukra, másokat meg sért h 1 kalap alá vonsz velük..

2011. júl. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

elsőnek: a kutyasuli ahova most járunk tele van patkánykutyákkal, 1 csivava szebben megy láb mellett mint 1 német juhász .erről ennyit

2011. júl. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

én azt gondolom kellő elhivatottsággal, és sok szabadidővel nem gond az sem, ha 63nm-en tart az ember nagyobb kutyát. nekünk 53nm-en volt három is... két 25kg-os meg egy 35kg-s. de úgy nézett ki a napunk, hogy reggel le a futira, labdáztatás egy óra hosszat (hja, ötkor keltünk), mikor már földig ért a nyelvük akkor föl és mentünk dolgozni. a kutyák otthon kussban, mindenki a maga kis sarkában, nem rágtak, romboltak. hazaértünk megint labdáztatás, hogy levezessék a feszkót aztán délután-este foglalkozás minőségben is (fárasztás fejben), majd este megint séta. így, ilyen napirend mellett nem volt egy szemernyi gond sem velük, észre se vettük őket a lakásban... (ja és egyikünk sem kötött munkarendben dolgozott napi 8 vagy 12 órát, hanem összevissza, párom 24/72ben én meg több műszakban, pont átfedésben, ritkán is voltak 4-5 óránál tovább egyedül)

szóval embere és helyzete válogatja mennyit képes rááldozni a kutyára. ha kevés az idő - és nem is kell neki nagy kutya - akkor boldogan élhet egy picivel is. mi speciel nem éreznénk jól magunkat kistestű kutyával, úgyhogy feláldoztuk a nagyokra minden szabadidőnket. (azóta egyébként kertesbe költöztünk)


a baj abból ered, ha valaki nem tekinti kutyának a pici kutyát (vagy akármekkorát). hagyja elkanászodni, nem foglalkozik vele, még olyan szinten sem, ami az állat saját védelmét megkövetelné... tipikus példa erre, mikor hagyják szabadon lófrálni (mert a Fifike kinek tudna ártani?) miközben odajön a másik kutyához, aki mondjuk harapós... és szájkosárral is kilapítja a Fifikét, akit a gazdája nem képes visszahívni... és akkor természetesen a nagykutyás a bunkóállat.

az én statisztikám azt mutatja egyébként, hogy az ilyen menjélistenhírivel típusú sétáltatok általában középkorú vagy már felnőtt gyermekkel vagy semmilyen gyermekkel nem rendelkező hölgyek, zéró kutyás előképzettséggel. ennél egy fokkal jobb a fiatal nő (oder tini) aki hisztérikusan kapja fel a kiskutyát, mikor egy másik jön vele szembe (ő legalább a sajátjával törődik).

de persze regényt lehetne írni a rengeteg közepes-nagyméretű kutya gazdájáról, amikor elbambulnak, vagy egyszerűen szrnak rá, hogy a kutyájuk merre kalimpál...


és nem a kutyák méretével van a gond, hanem azzal, hogy ma már boldog-boldogtalannak kutyája van, mert MUSZÁJ neki kutyát tartani... és persze a kisebbek aranyosak és hát panelba az kell, úgyhogy társasházas környékeken belőlük van több. és több kutyából nagyobb a szórás statisztikailag is.

2011. júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi bajom ezekkel a kutyákkal, mivel tényleg van közöttük jól nevelt.

Viszont minap beültünk egy kávézóba a párommal. Megérkezett 3 leányzó, lecsüccsentek, majd 3 táskából 3 kutya került elő. Egy kölyök francia bulldog, egy yorki és egy csivava. Úgy tartották őket az ölükben, mint 3 éves kislányok a kedvenc babájukat. Na azokat a kutyákat őszintén sajnáltam.

Nem messze tőlünk is él egy nő, a yorkiját még nem láttam úgy hogy a 4 lábán közlekedett volna. Van neki táska, és ha bárki a közelükbe megy, átváltozik vérengző fenevaddá.

De ez nem a kutyák hibája.

2011. júl. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
16%

kezd az agyamra menni ez a patkányozás, meg divatkutyázás:(((

Ahol én lakom rengeteg fajtájú és méretű kutya él, tehát van bőven tapasztalni való. Többek között 4 db yorki is szépen békében és abszolute nem láttam még sem emberre, sem kutyára támadni egyiket sem.


Igenis a fenti általánosítások nagy része "urbanlegend" !!!!!!!!

2011. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Ez azért elég sértő kijelentés volt... És te is tudod jól, kedves kérdező, hogy azért ilyen népszerűek, mert kicsik, "cukimukik" stb. Sajna ez hátrány is, mivel azt gondolják sokan, hogy nem kell nevelni, és hogy az jó a kutyának, ha fél napon keresztül táskában hurcibálják.

De vannak felelős gazdik, akik kutyaként tekintenek a kistestűekre. Én például egy havanese büszke tulajdonosa vagyok, kutyasuliba németjuhászokat megszégyenítő módon dolgozik, pedig csak 2 hónapja járunk, 11 hónapos. Én azért választottam ezt a fajtát, mert sajnos panelba lakunk, és apa allergiás a kutyaszőrre. De kölyökkorában szocializáltam és most kiegyensúlyozott, kedves kutya.

Szóval ezzel azt akartam mondani, hogy ne sértegessünk másokat, és ne általánosítsunk, még akkor se, ha a többség nem jól neveli a kistestűeket.

[link]

[link]

2011. júl. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!