Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIért ilyen népszerűek a...

MIért ilyen népszerűek a patkány kutyák?

Figyelt kérdés
Már szinte ki merem vinni a kutyámat sétálni mert a lakótelep tele van patkány szerű kutyákkal ezzel senki sem akarok megsérteni mert szeretem a jólnevelt yorkiekat de sajnos a legtöbb "gazdinak" csak menőzésre kell és azt sem tudják mire tenyésztették ki eredetileg. A múltkor egy yorkie rám "támadt" alig tudtam leszedni a cipőmről és nem is volt ott a gazdája Ráadásul az én kutyámat e westie harapta lábon a kutyám mert a kedves gazdi a flexi pórázt el felejtette lefékezni mielőtt elkezdett volna pletykálni és miután megharapta a kutyámat még nekem szólt idézem: " vigyem innen ezt óriási nagy dögöt mert még belerúgok egyet".
2011. júl. 27. 08:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van kivétel, de sajnos az emberek a lehető legkevesebbszer találkoznak ezekkel. Az ok egyszerű: a legtöbb embernek akinek ilyen kutya kell (akinek nem inge..., ugye?!) csak a cuki kutyust látja bennük, méreténél fogva sokkal könnyebb elkapatni ill. pont mert ezek a kutyák max 5 kilósok nem nagyon kell nevelni őket - gondolják ők - mert csak visszarántod a póráz végéről, ill. ha meg odaszalad valakihez hát istenem... míg ugyanezek a problémák egy 25 kilós kutyánál már igencsak égetőek. Visszarántani nem lehet, ha odaszalad valakihez az minden csak nem cuki, és az illető már kapja is a letolást. Ezek miatt a legtöbb ilyen gazdiban még az igény se merül fel arra h jólnevelt kutyája legyen.

A kedvencem a szomszédom. Ámulja-bámulja az én kutyáimat és közben fennhanggon mondogatja: "látod Majácska (már a megszólítás is....) ők milyen okosak, igazán tanulhatnál tőlük". Nem szép dolog általánosítani de arányaiban sokkal-sokkal több ilyen szőrpamacs rohangál az utcákon, parkokban, mint normális. Nekem meg se kedvem se energiám kiszűrni h ki a normális. Akiről messziről látom h halálfélelmet váltunk ki belőle és azt hiszi h a kutyáim mindennap ilyen szőrpamacsokat esznek, azokkal nem tudok és nem is akarok mit kezdeni.... és akárki akármit mond, ezekből van a több.

2011. júl. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%

"Igenis a fenti általánosítások nagy része "urbanlegend" !!!!!!"


Én viszont ezt nem jelenteném ki... szintén tapasztalatból.

Óbuda - Flórián tér-Amfiteátrum vonzáskörzete. Lehet jönni és meglesni a hülye gazdákat a kiskutyáikkal.

2011. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
9%
én se jelenteném ki." nema kutya hibája..de mégis a sok hülye jaj nekem is kell mert mindenkinek olyanja van" gazdának pont olyan hülye a kutyája is..Pl:Volt egy basset keverék van egy tér..van pár pad. a kutyám a tér legtávolabik csücskébe pisilt egyet..jön az öregasszony hogy vigyem el a dögömeT" mert ott a tábla-ami melesleg kérem takaritson fel kutyája után kuka" Ott egy yorski a virágos kertbe épp oda rak egy szép nagy kupacot az jaj de kis cuki" szerintem ocsmány kutya..de izlásek és pofonok a csivavával nincs bajom..mert az ált 130ezeröl kezdödik... és nem igen szeretik öket kiveni
2011. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Óbuda - Flórián tér-Amfiteátrum vonzáskörzete. Lehet jönni és meglesni a hülye gazdákat a kiskutyáikkal."


Újpest, Szilas patak és környéke. Lehet megnézni a balfék gazdákat az amstaffokkal és beaglekkel, akiknek abból áll a séta, hogy majd leszakad a karjuk, miközben a kutya fuldoklik úgy húzza a pórázt.


A kérdezőt pedig nem minősíteném, a stílusa mindent elárul.

2011. júl. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem arról volt szó h még milyen kutyák neveletlenek.

Tény h attól h valakinek nagyobb kutyája van nem biztos h meg tudja nevelni. De nagyságrendekkel több neveletlen szobacirkálót látok, akikkel menekülnek előlünk, mert "jaj nagy kutya". ...de a történethez hozzátartozik h nagyságrendekkel több is van belőlük.

És még egyszer: akinek nem inge nem kell h magára vegye...ez ilyen egyszerű. Természetes h a jól nevelt kiskutyákkal semmi baj nincsen, sőt azokat talán még jobban megnézik, mert azokból tényleg kevesebb van. De 10ből 9szer sajnos nem a jólneveltséggel szembesül az ember.

2011. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Akkor nekem szerencsém van, és jó helyen lakok, mert nálunk is sok yorki, bichon, shih-tzu, törpe snaci, westi és kis spicc van, de a 100-ból kb 5 olyan, amire azt mondom, hogy neveletlen.

A kutyák 90%-át póráz nélkül sétáltatják, és nem is emlékszem, hogy lett volna bármi probléma a kistestű kutyák miatt. Lehet, hogy pont azért, mert sok a kutya, és ezért normálisan szocializálódnak. (?)


Csivava mindössze 1 van, és az is baromi jó fej, simán elmászkál a nagytestűek között.

Úgyhogy akkor szerencsésnek érzem magam:)

2011. júl. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Rosszul vagyok attól, ha 63nm-en tartanak egy goldit, egy amstaffot, egy boxert stb..."


Hát, nem értem mi ebben olyan undurító, hogy kedves kommentelő, ennyire negatív érzések törjenek rád... Ugyanis, képzeld el, vannak olyan emberek, akik a napjaik 2/3-át a kutyájukra szánják, rengeteget sétálnak, kirándulnak, játszanak vele, nem csak leviszik 2* sz@rni egy nap, meg délután a barátnőkkel táskában a kávézó teraszára...És igen, ezek a kutyák 65 nm-en is jól érzik magukat, mert a fajtájuknak megfelelő mozgásigényük maximálisan ki van elégítve és otthon csak esznek és alszanak! Úgyhogy, kedves válaszoló, inkább legyél rosszul attól, amikor valaki szándékosan kínozza a kutyáját, vagy attól, amikor a kistestű kutyusokat gyereknek/macskának/játéknak nézik, és nem kapják meg azt az alapszintű nevelést, aminek elengedhetetlennek és alapnak kellene lennie akkor, ha egy kutya és gazdája közösségben (lásd. város) él.

2011. júl. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

teljesen igazad van, tisztelem is azt aki egy nagy kutyát panelban úgy képes tartani hogy minden mozgásigénye ki van elégítve, de sajnos akárhogy is mondjátok a többség nem ilyen.Vagy munka mellett nincs ideje mindenkinek a napja 2/3át masszívan a kutyával foglalkozni... nálunk több olyan gazdi is van aki nagy boxer kutyusát napi 2szer viszi le 15 percre sétálni...nah az ilyet nem minősítem. Nem beszélve arról, hogy nem tartom egészségesnek panelban együtt élni több nagytestű kutyával is mondjuk egy 3-4 tagú családnak. De ez csak az én véleményem, lehet vitatkozni,de erről nem tudtok meggyőzni. Kutyabarát vagyok, mint írtam nekem is van 1 csivim, kényelmesen megvagyunk 3an plusz a kutyus. Imádom, szeretem, soha nem akarnék mást helyette.

A baj ott kezdődik ha játékként tekintenek egy kutyára...nálam a csivava is olyan kutya mint egy németjuhász.

2011. júl. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!