Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma reggel sétáltatás közben...

Ma reggel sétáltatás közben megtámadott minket egy falka. Fogalmam sincs kiké, de én lefújtam gázspay-vel. Mit tegyek? Én nem érzem magam hibásnak.

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 06:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha sérülést szereztél,irány az orvos,látleletet vetetni(én mindenképp vetetnék).Ha sérülésed ellátást igényel,azt mindenképp igénybe venném(ha elfertőződik,bele is halhatsz,vagy veszett lehetsz).


Aztán a kapott látlelettel irány a rendőrség.Ők kikérhetik a gyepmestertől a kutyák(mert ugyan nem írtad,de feltételezem,kutyafalkáról van szó) adatait.Ilyenkor a kutyákat karanténba helyezik,és általában a megfigyelés letelte után elaltatják.

2011. júl. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem haraptak meg. Valószínűleg kóbor kutyák, ki tudja hol vannak már, de ha lenne gazdájuk azt se derítenénk ki sose. Bár mondjuk lefújtam, csak elviszi tán az állatorvoshoz, ha baja lesz tőle. De éppen csak ment rá. (utána meg én vagyok a felelős)

Egyébként jogos volt ugye? Végül is engem támadtak meg?

Szegény kutyimnak még el is hagytuk a kedvenc labdáját... de már nem mertem visszamenni érte.

2011. júl. 28. 06:56
 3/12 anonim ***** válasza:

megtámadtak a kutyák. ez innentől kezdve kutyával való veszélyeztetés a gazdájuk részéről. lefújtad őket gázsprayvel -> védted magad és a saját tulajdonodat (kutyádat), ezért nem vehet elő senki (hacsak nem engedélyköteles a spray, ebben nem vagyok túl jól informált).

a helyi jegyzőnél jelentsd az esetet, a gyepmesternek el kell vinnie a kutyákat, ha tényleg keményebb habitusú falkáról van szó, akkor legközelebb egy kevésbé szerencsés, vagy kevesebb lélekjelenléttel rendelkező embert meg is haraphatnak... ha a jegyző nem lép, akkor kilátásba kell helyezni, hogy megkeresed az ő felettesét (mindenkinek van felettese ;))

2011. júl. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Dogjunk kolléga jól mondja. Te egy teljesen jogos önvédelmet eszközöltél, a gondatlan veszélyeztetés bűncselekményét pedig az valósította meg, aki lehetőséget hagyott a kutyáinak elhagyni az ingatlant és a közterületre felügyelet nélkül kijutni.

Akár feljelentést is tehetnél ismeretlen tettes ellen gondatlan veszélyeztetés miatt. Ha a kutyádban vagy a ruhádban, benned kár keletkezett, akkor pláne érdemes volna.

2011. júl. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szerencsére semmi bajunk. Nem rám akartak jönni, hanem a kutyára. Most használtam először gázspray-t. Még akkor vettünk, amikor pici volt a kutya és megtámadott egy nagy.

Ezek szinte mindennaposak, de még ilyen nem volt, hogy 3-an jöttek volna ránk. Nagyon megijedtem, és komolyan fontolóra veszem, hogy vigyem-e egyáltalán sétálni. Szerencsére kertes házban lakunk, de akkor is kellene vinni.

2011. júl. 28. 08:27
 6/12 anonim ***** válasza:
nem vagy egyedül. én minden nap futok egy weekendes övezetben, ami tele van hétvégi házakkal és túristautakkal. mindenkinek a kapuja tárva, a kutyák kint, nem akarok hazudni de egy nap min 2. kutya állja el az utam, volt olyan h egy arra járó autóba ugrottam be h ne marjon meg. volt, hogy a gazdának is szóltam, azt mondta addig nem csinál kerítést amig a hatóság nem kötelezi rá. szal ennyi
2011. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 compactegon ***** válasza:
nevetséges komolyan. ha meg megharap a kutyája és felelősségre vonják érte (hallottam olyat, hogy romák elég tetemes kártérítést követeltek ki a bíróságon), akkor meg leseget. csóri kutyát elaltatják a felelőtlen gazdi miatt, ő meg fizet, mint a katonatiszt. de tényleg nem éri meg megcsináltatni a kerítést... f@szkalapok, nem értem az embereket.
2011. júl. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én szerintem inkább járd ki az útját a kutyák elvitetésének (bármennyire is sajnálom őket), mint hogy a sajátod életét korlátozd.

egyébként együtt érzek én is mindenkivel, akit háborgatnak az önsétáltatók, nekem is volt már bajom belőlük, bár szerencsére azért jól meg szoktuk úszni, lévén az én kutyáim az erősebbek :P

de olyan is volt már, hogy más kutyáját mentettem meg kijárós német juhásztól. konkrétan le kellett rugdalnom egy border collie-ról, szegénynek a gazdája (50kg-os kiscsaj) teljesen bepánikolt, ha rajta múlik minimum varrni kellett volna a kutyáját. így megúszta egy-két lyukkal.

sajnos ilyen világ ez, alapfelszerelés a paprikaspray, borsspray, gázspray... de legalább tudjuk, hogy hatásosak.

2011. júl. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát én is bepánikoltam. Nem is kicsit.
2011. júl. 28. 09:27
 10/12 anonim ***** válasza:
off, tudom hogy nehéz, de nyugodtnak kell ilyenkor maradni, és határozottan a többi kutyá felé lépni, és rájuk kiáltani, így a kutyád látja, hogy meg tudod védeni, és felnéz rád, így viszont hogy bepánikoltál, most a kutyád tudja, hogy majd legközelebb neki kellesz lépni, mert még megvédeni se tudod. ezt nem okoskodásból mondom, de múltkor nekünk is nekünk jött egy kisebb falka, mi így csináltuk, a falka elment, látván én erősebb vagyok, a kutya meg felnéz rám, mert neki az ég világon semmit nem kellett tennie, mert a vezér megvédte, és teljesítette a feladatát.
2011. júl. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!