Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én vagyok a hülye, vagy ő? Ti...

Én vagyok a hülye, vagy ő? Ti hogyan etetitek a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Két 8 éves németjuhászról van szó.

Apósom eddig csontos nyers hússal (ebből inkább csonttal) etette őket, melegvízzel felengedve. Fincsi, mi?

Az egyiknek letört már 2 foga, 1 kiesett, a többi tövig van kopva. A másiknak viszonylag még jók a fogai, de azok sem a legegészségesebbek.

Szóltam apósnak hogy nem kéne csontot adni, mert a kutya nem bírja megrágni. Pár napja egy tízcentis egész csontot hányt ki...

Após megsértődött hogy ő jobban tudja, azóta a páromnak kell etetnie a kutyát (csont nincs csak főtt hús, szerencsétlen kutty eddig befeszült evés közben, most viszonylag normálisan eszik).


Szerintetek én vagyok a hülye, vagy az öreg? Szerintem az nem tartozik az egészséges táplálásba, ha csontot ad a kutyának egy kis hússal... Tiszta vicc.


2011. júl. 28. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyikőtök sem hülye. Sok emberben él még az a tudat, a kutya csontot és húst eszik csak.

Az öregedő kutyáknál már vigyázni kell a csont bevitelre, mert kevesebbet képes megemészteni és hajlamosak idősebben a székrekedésre.

Miért nem próbálsz apósoddal beszélgetni az etetésről? Talán lehet változtatni a hozzáállásán.

2011. júl. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azon nem lehet :D

Se észrévek, se semmi. Ő meg van győződve róla hogy ha öregebb nálam, az azt jelenti hogy okosabb is.

Én 2 éve nevelek egy kutyát, naponta megjegyez új parancsszavakat, okos és szófogadó.

Ezek a szerencsétlen kutyák buták mint a tök, nem értik a szavakat, egyedül gesztusokból képesek felismerni hogy mit akarsz tőlük. Apósom állandóan üvölt velük, meg van győződve róla hogy attól lesz falkavezér, meg ha becsukja a kutya fejét az ajtóval ha át akar menni a kapun...

Egyedül azt éri el, hogy utálják a kutyák, semmi fegyelem nincs a "falkában".

Ráadásul azt sem érti, hogy a fogaveszett kutya nem bírja megrágni a kaját rendesen. Nem is rág már szinte semmit meg, csak nyeli mint a kacsa. Gondolom fájnak a fogai rendesen szegénynek :/

2011. júl. 28. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az öreg a hülye.

"Sok emberben él még az a tudat, a kutya csontot és húst eszik csak"

Na ne mondd! Régen azért ettek a kutyák csontot, mert maradékkal etették őket. De nem kizárólag csontot kaptak, hanem a maradék kenyeret, levest, bármit.

2011. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ráadásul a nyers hústól, meg a csonttól férges lehet az a szerencsétlen jószág. Szerintem ha főzöl neki húst, csempéssz bele foghagymát, mert már lehet, hogy gilisztás.
2011. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A nyers hússal nincs bajom,én is azt adom,de csontnak max egy kis farhátat nasinak néhanap.

Sajnos sok emberben élnek a régi téveszmék, ilyen,hogy a kutya csontot eszik,a macska meg tejet. A szomszédom kiscicái kishíján meghaltak,mert hiába látta,hogy ömlik belőlük a fos,ő lelkesen adta a tejet. Ezzel nem tudsz mit csinálni :(

2011. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De nyers húst nem szabad nekik adni... Hosszútávon a bélférgek nyírják ki őket
2011. júl. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ő, egyértelműen... Szegény kutyák :(

A mi kutyánk is eszik néha csontot főtten pl a húslevesből vagy disznóölés után... de egyfolytában azzal etetni, ráadásúl nyersen....

2011. júl. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!