Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kutyusom, hogyan...

Meghalt a kutyusom, hogyan tehetném túl magam rajta?

Figyelt kérdés
1 éves volt, 2010 áprilisában született, de nagyon hozzámnőtt. Mindent együtt csináltunk, annyira szeretett. És két napja egyszerűen csak itthagyott. Félek, hogy sosme fogom feldolgozni. Akármire ránézek, mindig ő jut eszembe, 5 percenként jönnek fel emlékek, vagy akár csak az az értelmes feje, és rögtön elsírom magam. Minden játékát, tányérját eldugtam, hogy ne emlékeztessenek rá, de még így is... Úgy érzem, vígasztalhatatlan vagyok, ez a szomorúság szétszakít és örökre így lesz. Mennyi ideig lesz még ez ilyen rossz? Miért pont ő? :( Istenem, az én kis drágám... Hogyan könnyíthatném meg a helyzetet? Mindenki azt mondja, gyorsan szerezzek be egy másik kutyust, hogy ne legyek egyedül.
2011. júl. 29. 21:43
1 2
 11/16 anonim válasza:

Ezt is fel kell dolgozni ki-ki hogyan. Én fél éve vesztettem el az enyémet (Brúnót) 7 éves volt és valamit összeszedett ráadásul mindez télen történt és ő kinti kutya volt. 2 hétre behoztuk és állatorvost is hívtunk mire az 5000 ft-ért beadott neki 2 szúrit így kibírta még fél hónapig, de apáék kirakták mert nem volt szobatiszta és lepisilte a nyomtatót. Majd fél hónappal ezután a háza mellett feküdt. Én akkor megesküdtem rá, hogy soha többé nem rakok ki egy kutyát se, és én még egyszer ilyen körülmények között nem akarok kutyát. Azóta pedig eszembe jutnak emlékek róla és sírni tudnék, néha sírok is.


Most pedig új kutyámat várom aki szobakutya lesz. (Még egyszer nem hibázom.) Nem fogok hazudni nem léptem túl rajta és az a fél és olyan mintha fél hónapja történt volna. Másik kutyával pótolni nem tudod, de megnyugtathat.

2011. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szörnyű tudom, de az élet megy tovább és teljesen természetes hogy hiányzik, innen lehet látni, hogy szeretted nagyon. A legrosszabb ha egész nap csak fekszel, rá gondolsz és sírsz, próbáld meg lefoglalni magad valamivel, ahogy telnek a hetek és a hónapok egyre könnyebb lesz és eljön majd az idő amikor már nem sírni fogsz ha eszedbejut, hanem mosolyogni a kellemes emlékektől. Ha úgy könnyebb akkor nyugodtan kereshetsz új kiskutyát, de csak akkor ha nem őt keresed benne, hanem egy kis társat, akivel újra boldogan töltheted a napjaidat. Egy új kutyus sosem veheti át a régi helyét a szívedben, de neki is meglesz a saját kis kuckója odabent, és őt is ugyanúgy fogod szeretni.
2011. júl. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

22:35 vagyok. Az előzőnek írnám:

Tény, hogy a kutyákat nem lehet egyedül hagyni együtt, de ezért még nem az ő hibája. Ha együtt hagyták őket akkor valószínűleg kijött a 2 kutya egymással. De bármin összeveszhetek és még ezeregy ok van rá.


Részvétem. -Egy kutya lehet, hogy csak egy kutya, de a legjobb barát. Egy kutyát gyászolni épp olyan mint egy barátot.

2011. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, jól kijöttek egymással, 2 háznyi különbség van köztünk, minden nap együtt voltak pár órát 2 hónapos koruktól - merthogy egyidősek... voltak. Így volt bátorságunk otthagyni őket negyed órára. Életem legnagyobb cselekedete volt, szerintem is én vagyok a hibás.
2011. júl. 29. 23:00
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha leesik valaki a lóról akkor mit kell tenni? Egyből visszaültetni egy másikra , ha nem, különbem sosem mert majd többet lovagolni. Neked is kell egy új kutyus, nem pótolja majd akit elvesztettél, de nagyon sokat segít!
2011. júl. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azonnal szerezz egy másik kiskutyát!!Kérlek,hidd el tudom mit beszélek..így csak sanyargatod magad,de egy pici kutya igazán lefoglalna...
2011. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!