Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az expressz.hu-n azok akik...

Az expressz.hu-n azok akik csivavát hirdetnek azok szaporítók?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 22:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
sokak nem tudják megfizetni szerintem a tk-s kutyát..Pl nekem nagyon tetszik a hanoveri véreb..Olvasgatam hol van találtam egy olyat hogy kölykök 40ezertöl" ha törzskönyv is kell akkor 80? mikerül abba a szaros papirba 40ezerbe? mikor 8500Ft per/kiskutya
2011. júl. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A törzskönyv ára 5500 forint és igen aki törzskönyv nélkül ad el kiskutyát az szaporító legyen az akár egyetlen alom is.. ezen nem kell megsértődni a szaporítás lényege kb annyi, hogy a párosításnak azon kívül, hogy utód szülessen nincs más tudatos célja pl az állatkerteknek sem tenyéssz hanem szaporító programjaik vannak ott is két azonos fajú egyedet tesznek össze és reménykednek kölyökben (bár ott azért orvosi vizsgálatokat végeznek)

azok a kiskutyák akik így megszületnek mindig potenciális problémát jelentenek:

1. mert nemvolt koncepció és lehet rossz tulajdonságok erősödnek meg amik nem kívántak a fajtában (pl sok szaporított golden ma már fél a víztől, nincs apport készsége stb)

2. növelik a kutyák számát de nem javítják a minőséget. Törzskönyv nélkül hivatalosan keverékek így gyakorlatilag egy zsákutca

3. örökletes betegségeket hordozhatnak/ erős rokonpárosítás eredményei lehetnek.

4. a kicsik nem lekövethetők, lehet nekik is kiskutyáik lesznek és így dominó effektus indul meg vagy bekerülhetnek egy szaporító telepre


Ja és azért szokták azt mondani, hogy tk nélkül 40 tk val 80 hogy az ember véletlen se kérjen törzskönyvet.. általában ilyenkor nem is lehet csináltatni tk-t ez a legrégibb szaporítós trükk...

2011. júl. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Én mikor a Yorkimat vettem azért nem ragaszkodtam a törzskönyvhöz sőt szerintem nem is kell mert a tözskönyves kutyánál arra mennek jajj a folt nem ott van rajta ahol kell 2 cm-rel magasabb lett a kutya. Szóval a tözskönyves kutyák tisztelet a kivételnek túl vannak tenyésztve és idegrendszerei problémát gyakrabban előfordulnak náluk mint a nem tözskönyvezett társaiknál!!
2011. júl. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim sem törzskönyvesek, viszont olyan alomból vettem ahol a lehetett kérni, és kapott is a többi kölyök, szóval biztosan fajtiszták. Kiállításra, versenyre nem viszem, úgyh nem kell a papír.
2011. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
ez pont fordítva van. Bár alapból olyan, hogy túltenyésztés mint fogalom nem létezik. A törzskönyv nélküli fajtatisztának árult kutyákkal vannak tele a menhelyek, sok az idegbeteg, különböző egészségügyi problémával küzdő kutya köztük. A túltenyésztést a köznyelvben arra szokták használni ha egy kutya vagy erősen beltenyésztett de erre ugye a beltenyésztett fogalom a megfelelő vagy olyan tulajdonságokra szelektálják amik alapvetően betegessé vagy életképtelenné teszik a fajtát mint pl a túl lapos fej vagy aránytalanul sok ránc.
2011. júl. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Jo persze szaporitos trükk..Nézzük Basset kennel:Efendi tkval a kutya 80k tk nélkül 40 és bronzkoszorus tenyésztö..Jo lehet de aki nem MEOE tag annak annyi
2011. aug. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!