Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kisebb lesz, mintha...

Tényleg kisebb lesz, mintha ivaros lenne?

Figyelt kérdés
Van egy 4,és egy 6 hónapos kan kutyám,és lassan szeretném őket ivartalanítani, de egy csomóan azt mondták,hogy akkor sokkal kisebb lesz,mintha ivaros lenne. Engem ez zavarna,mert mindkettő óriás testű,pont azért,mert imádom a hatalmas kutyusokat,és zavarna,ha kicsik maradnának.
2011. júl. 30. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Dehogy is! Nehogy el hidd!:) Ugyan akkora marad
2011. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Állítólag ha ivarérettség előtt ivartalanítják a kutyát, akkor marad kisebb valamivel testileg, izomzatilag.


Nekünk szukánk van és keverék, így nem tudom, mekkora lett volna, ha tüzelés után ivartalanítjuk.

Viselkedésében viszont semmit sem változott, kicsit komolyabb lett, de ezt annak tudom be, hogy felnőtt.

2011. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez butaság:)
2011. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
/1.válaszoló vagyok/Mellesleg ha kiivartalanítod, akkor a kutyád sokkal nagyobb lesz, mivel meghízik. Ivartalanítás után oda kell figyelni az étrendjére, gondolom most te is láttad ezt a Friskies-es reklámot amibe ivartalanított macskáknak van táp, azért van nekik külön, hogy ne hízzanak el, mert nagyon könnyen elhíznak, ahogy a kutyák is.
2011. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Mert a 6 hónaposnak már ki van írva az időpont is a nyaralás után,csak most ezen stresszelek,hogy nehogy nekem megálljon a növésben. :D
2011. júl. 30. 13:07
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát, annyira csak nem híznak el,ha figyelek,hogy mit esznek, meg mozognak. Az enyémek konkrétan 5-6 órát mozognak egy nap, futunk,biciklizünk,apportozunk,engedelmesezünk.Kicsit talán soványak is :)
2011. júl. 30. 13:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem ivartalanított dobermannom van, 3 éves, 45 kg, szép, izmos kutya lett belőle. Nem hinném, hogy az ivartalanításon múlna, mekkora lesz.
2011. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
azokat a tibeti masztiffokat, akiket templomok őrzésére szántak ivarérés előtt ivartalanították, így magasabbak lettek. kevésbé "férfiasak", de magasabbak.
2011. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

A mi nagytestű kutyánk megállt a növésben, amikor 8 hónapos korában ivartalaníttattuk (már emelte a lábát pisiléskor). Sőt, vissza is fejlődött. A kan kutyáknál ajánlatos megvárni a 2 éves kort (sajnos nem tudtam előbb, erről nem szívesen nyilatkoznak az ivartalanítást mindenáron pártolók), hogy a nemi jellegnek megfelelő alkat kialakuljon, ha fontos a gazdinak, hogy "kanos" kinézete legyen a kutyának.

Egyébként azért lesz magasabb a korán ivartalanított kan kutya, mert a csontok megnyúlnak növés közben, ami nem minden fajtánál kívánatos. Erről itt is olvashatsz:

[link]

2011. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp érdemes megvárni a 2 éves kort, azokra a hormonokra szüksége van a kutyának a fejlődéshez.
2011. júl. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!