Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyámat...

Hogy szoktassam le a kutyámat arról, hogy séta közben megugassa a többi kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos tacskó szuka kutyánk, akit mikor elviszek sétálni, és a többi kutya megugatja, ő visszaugat. Korábban nem sétáltattam kertvárosi részeken, így csak most tűnt fel. Egyes kutyákat vinnyogva ugat meg, másokat harciasan. Sajnos ritkán találkozik más kutyákkal, és egy kicsit féltem is, mert az előző tacsinkat többször is megtámadták nagyobb kutyák kölyökkorában.
2011. júl. 30. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs túl hideg, akkor kilehet próbálni a vízi pisztolyt és egyből határozottan mondani a Nem, vagy fúj szót.
2011. júl. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs kellően szocializálva.
2011. júl. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vinni kell kutyák közé, mert nem lesz szocializálva, és még ennél vadabban fogja ugatni a kutyákat, netán embereket is. Sajnos én is elbaltáztam a kutyámmal, ezért kénytelen vagyok szájkosárral sétáltatni.
2012. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha ugat, finoman megrántani a pórázt és azt mondani: csönd (vagy, amit szoktatok). Ha nem ugat megdicsérni. Ha messziről látod, hogy kutya mellett mentek el, ergo ugatni fog, előre, apró rántással jelezni neki, és suttogni, hogy csönd, ssssss, stb. A talált, 1 éves tacsimat 3 alkalom során szoktattam le az ugatásról, pedig még a szemetest is megugatta.:) Kitartás.
2012. júl. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy van azóta egy másik kutyám, kb fél éves. Vele nincs gond, de nagytestű, és sok az energiája, ezért le kéne mozgatni. Gondoltam, hogy elhordom magammal futni. Viszont a 2 kutyával egyszerre nem bírok egyedül, a tacsihoz már türelmem sincs. Gondoltam arra, hogy otthon hagyom, de attól sem lesz lesz jobb semmi, ráadásul ott vonyítana utánunk a kapuban egy órán keresztül.
2012. júl. 27. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!