Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le 10...

Hogyan szoktassam le 10 hónapos kan labradoromat arról, hogy séta közben húzza a pórázt?

Figyelt kérdés
próbáltunk már haltit is, de nem bírja elviselni magán. Klikkerrel esetleg valami "stratégia"? :)
2010. febr. 7. 14:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem akarom újra leírni (6-ik hozzászólás):

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__623823-hogy-l..

2010. febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Hát igen ez nem könnyű dolog, de amit az előttem író belinkelt ott tényleg vannak jó dolgok. Amúgy meg sok-sok türelmes gyakorlás kell hozzá.

Kitartás!

2010. febr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

hello!

az elsö válaszolo pont az én kérdésemet linkelte be!!

én haladok már valamennyire ezzel a dologgal,de nem egy 2 nap,hanem több idö kell hozzá!

én ugy csinálom most hogy amikor elkezd huzni megállok, a kutya kitombolja magát,leültetem utána ha megnyugodott,akkor mellélépek és utána elindulunk megiint, igy is kb 20-25 perc mire az utca végére kiérünk, de nem adom fel,haladunk,és már nem rögtön huz,hanem már fél utcát elértünk akkor, igaz hogy lassan haladok,de látom a változást,és tök jo érzés,,

sok sikert

irj majd hogy haladsz,

üdv

2010. febr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szuper, jó hogy haladsz! Lassacskán mostmár továbbléphetsz, ne te menj oda a kutya mellé, miután lenyugodott, hanem parancsold vissza őt lábhoz, és csak akkor indulj, ha ő beállt melléd. Hidd el, ezt is gyorsan meg fogja érteni. Lehet, hogy nyüszögni fog és méltatlankidni egy kicsit, de neked kell erősebb akaraúnak lenned, csak azért is úgy lesz, ahogy te mondod, és nehogymár neked kelljen utána menned!
2010. febr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
méltatlankidni -> méltatlankodni
2010. febr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

úgy,hogy megtanulod irányítani.

"próbáltunk már haltit is, de nem bírja elviselni magán"

a kutya teszi a dolgát, csak te nem teszed a tiédet.

halti ,marad, a kutya meg eltűri.

vagy cseszheted.

a többi sokkal lassabb megoldás, és sokkal több türelem kell hozzá:egysoros fojtó,szöges fojtó,lábemelő hám,megállás,stb.

klikkerrel tart vagy 10 évig.

a kutyasuliban elmagyarázzák,és akkor talán képes leszel megérteni.

a kutya teszi amit te akarsz, nem pedig amit ő .

ilyen egyszerű.

a haltinál nincs gyorsabb eredménnyel kecsegtetőbb. jobb van , csak az meg lassú-fáradságos-és következetességet igényel.

kutyasuli,

2010. febr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Valóban gyorsabb módszer a halti, és nem is túl durva, én mégis a "10 év alatt klikkerrel" módszer híve vagyok. Mondjuk nekünk az a 10 év mindössze jó egy hónap volt, de tény, hogy napi rendszerességgel gyakoroltuk kb 2 km-es távon. Szóval nekem megnyugtatóbb az a tudat, hogy a kutyám azért nem húz, mert elfogadta, hogy én megyek elöl és az van amit én mondok, nem pedig azért, mert kellemetlen számára a halti. Persze sok hatékony módszer van, mindenki válassza az igényeinek és lehetőségeinek megfelelőt!
2010. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
mi az a "HALTI"???
2010. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

sziasztok!!!

KÖszi a sok sok segítséget! Most halti nélkül próbálkozunk a "ha húz, akkor megállok" módszerrel. Minden nap gyakorolunk, sok sok jutalomfalattal. Örülök, hogy leírtátok a személyes tapasztalatokat, mert ez jobban segít, mint az általános leírások! Ha esetleg még valakinek van tapasztalata, akkor szívesen olvasgatnám itt! :)

Mégegyszer kösziiii!

jah, és előzőnek itt a haltiról egy leírás:

[link]

2010. febr. 8. 20:31
 10/19 anonim ***** válasza:

halti jó,

van még ez is:

egysoros fojtó nyakörv, FIX-re visszacsatolva , majd indul a séta, amint húz a kutya ,azaz azonnal,( LÁBHOZ vezényszó, vagy bármi más választott parancsszó ) ( nem kell kiabálni a kutya nagyon jól hall ) aztán

egy erős -határozott rántással visszarántod a kutyát.

nem húzod-RÁNTOD ! csak a parancsszó után.

nagyobb testű kutyáknál ez az egyik legjobban beváló módszer, sőt sok-sok kutyasuliban is ezt tanítják.

persze a flexi póráz felejtős.

2010. febr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!